16 فوریه 2020
فوریه 16, 2020

پرسپولیس

0 دیدگاه

آب پاکی وکیل بین‌المللی فوتبال روی دست پرسپولیس + سند

غلامرضا رفیعی: شکایت پرسپولیس از الدحیل به جایی نخواهد رسید
نویسنده : خبرگزاری پارس فوتبال.کامتعداد نظرات کاربران : ۰ نظرتاریخ انتشار : یکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ | ۹:۳۷
غلامرضا رفیعی – خونه به خونه
وکیل بین‌المللی فوتبال گفت: شکایت پرسپولیس از باشگاه الدحیل بیهوده است و ثمری نخواهد داشت.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :
تیم فوتبال پرسپولیس در اولین هفته لیگ قهرمانان آسیا در دیداری خارج از خانه با نتیجه ۲ بر صفر برابر الدحیل قطر شکست خورد. پس از این دیدار مسوولان پرسپولیس به حضور معزعلی در این دیدار معترض شدند. آن‌ها معتقدند که این بازیکن محروم بوده و حضور وی در این دیدار غیرقانونی بوده است و بر این اساس اعتراض رسمی خود را به کنفدراسیون فوتبال آسیا (ای‌اف‌سی) ارسال کردند. با این وجود، غلامرضا رفیعی وکیل بین‌المللی فوتبال معتقد است شکایت پرسپولیس به ای‌اف‌سی در خصوص این پرونده ثمری نخواهد داشت.

غلامرضا رفیعی در گفت‌وگویی، ضمن بیان مطلب فوق افزود:

متاسفانه شکایت و ادعای باشگاه پرسپولیس به جایی نخواهد رسید. معز علی بازیکن الدحیل ۲ اخطار را در ۲ مسابقه مختلف مرحله یک شانزدهم گرفته است و بر اساس ماده ۳۸.۴ آیین‌نامه انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا این محرومیت به مسابقات بعدی از جمله مسابقات فصل جاری منتقل نمی‌شود.

وی تاکید کرد:

به همکارانم در باشگاه پرسپولیس توصیه می‌کنم که ماده ۳۸.۴ آیین نامه انضباطی را به دقت بررسی کنند چرا که با طرح مسائل این چنینی توقع هواداران عزیز بالا می‌رود.

پی نوشت : البته صحبت های رفیعی در شرایطی مطرح شده است که ماده پنجاه و هفت مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در تناقضی آشکار عنوان کرده است :

در پایان مرحله گروهی،مرحله پلی آف و بعد از نیمه نهایی، تک کارت زرد بازیکنان بخشیده می‌شود و تنها کسانی که دو کارت زرد یا کارت قرمز دریافت کرده اند و یا جریمه انضباطی شده باشند نمی توانند به اندازه جریمه خود در دوره های بعد تیم خود را همراهی کنند.

پس با استناد به این بند معز علی محروم بوده است.

نکته اینجاست که اگر چه که پرسپولیسی ها فرصت طلایی ۴۸ ساعته برای اعتراض را از دست داده اند اما موضوع اصلی این است که مشخص نیست ملاک عمل مسئولان کمیته اجرایی مسابقات کدامیک از بندهای بالاست و این پرسش مطرح می‌شود این تناقضات چرا وجود دارد؟جز برای استفاده به نفع بعضی کشورها در همین قبیل موارد؟