ورزشی

CR7 با پول پارو کردن وارد گینس شد!

برای اولین مرتبه از سال ۲۰۱۷ و سومین مرتبه در مجموع، کریستیانو رونالدو فوق‌ستاره پرتغالی و بازیکن فعلی تیم النصر عربستان در صدر جدول فهرست پردرآمدترین ورزشکاران جهان توسط «فوربس» قرار گرفت و عنوانی جدید در کتاب رکوردهای جهانی «گینس» را برای بالاترین درآمد سالیانه یک ورزشکار در سال ۲۰۲۳ به‌دست آورد.

درآمد کریستیانو رونالدو در ۱۲ ماه منتهی به یکم مِی ۲۰۲۳ (تاریخی که فصل بیشتر رشته‌های ورزشی به پایان می‌رسد) ۱۳۶ میلیون دلار (۱۰۷٫۵ میلیون پوند) تخمین زده شده است. کریستیانو در این عنوان از لیونل مسی رقیب همیشگی‌اش پیشی گرفت که با ۱۳۰ میلیون دلار (۱۰۳ میلیون پوند) پردرآمدترین ورزشکار سال ۲۰۲۲ بود. با این حال درآمدهای او داخل زمین کمتر از درآمدهای خارج از زمین است. رونالدو علاوه بر قرارداد مادام‌العمر با نایکی، از طریق کالاهای برند خودش CR۷ هم درآمد کسب می‌کند. رونالدو پس از دومین دوره بازی‌اش در منچستریونایتد، ژانویه ۲۰۲۳ به تیم النصر عربستان سعودی رفت. او قراردادی بزرگ دریافت کرد که دستمزدش را در این مدت زمان تقریباً دو برابر کرده است و به ۷۵ میلیون دلار (۵۷ میلیون پوند) رسانده است.

دو بازیکن دیگری که در فوتبال میان سه بازیکن پردرآمد فصل ۲۰۲۳-۲۰۲۲ قرار دارند، لیونل مسی و کیلیان امباپه هستند. مسی با ۱۳۰ میلیون دلار دوم است که درآمدش به طور مساوی ۶۵ میلیون دلار درون زمین و ۶۵ میلیون دلار خارج از زمین بوده است. درآمد ۱۲۰ میلیون دلاری امباپه هم شامل ۱۰۰ میلیون دلار درون زمین و ۲۰ میلیون دلار خارج زمین می‌شود.

فوربس درآمد ورزشکاران را بر اساس داده‌های به‌دست آمده از متخصصان صنعت، گزارش‌های خبری و پایگاه‌های اطلاعات حقوق محاسبه می‌کند. ارقام درآمدهای درون زمینی شامل حقوق، جوایز و پاداش‌ها می‌شود، در حالی که درآمدهای خارج از زمین تخمینی از معاملات اسپانسر و درآمدهای شخصی از کسب و کارهای‌شان است.

۲۵۸۲۵۸

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا