رپورتاژ

5 مشکل رایج در لوازم خانگی سامسونگ

لوازم خانگی سامسونگ در میان پرفروش ترین انواع تجهیزات برقی در کشور ما معرفی می شوند. این برند انواع دسته بندی های لوازم آشپزخانه ای برقی، لوازم نظافتی و… را ارائه می دهد. این محصولات در طول مدت استفاده بارها با مشکل مواجه می شوند. برای پیشگیری از ایجاد آسیب دیدگی های اساسی در ساختار این لوازم خانگی باید به خدمات تعمیر و سرویس کاری به موقع این تجهیزات دقت داشته باشید. در این بخش به ارزیابی چند مشکل رایج در ساختار این تجهیزات می پردازیم که به شما کمک می کنند با خرابی های این لوازم خانگی بیشتر آشنا شوید.

1-سر و صدای زیاد در لباسشویی سامسونگ

یکی از مهمترین لوازم خانگی سامسونگ، لباسشویی های کاربردی این برند هستند که در مدل های متنوعی عرضه می شوند و هر یک قابلیت های خاص خود را دارند. ایجاد سر و صدا در این تجهیزات گاها می تواند مشکل ساز باشد. البته این مشکل نشان دهنده برخی آسیب های داخلی در این لوازم خانگی است. تراز نبودن سیستم لباسشویی زمینه ساز ایجاد سر و صدا در این لوازم خانگی است. به جز این مورد خرابی برخی قطعات داخلی می تواند، سر و صدای اضافی در ساختار لباسشویی سامسونگ ایجاد کند. شکستگی قطعه شفت در لباسشویی، خرابی های بخش بلبرینگ دستگاه و… می تواند زمینه ساز بروز مشکلات جدی شود. خرابی این قطعات سر و صدای زیادی در این لوازم خانگی به وجود می آورد. در برخی موارد عدم بالانس سبد داخلی دستگاه نیز در حین شست و شو سر و صدای اضافی ایجاد می کند.

شما می توانید برای دریافت خدمات تعمیر تخصصی لوازم خانگی برند سامسونگ با شرکت تبریز فیکسر تماس بگیرید.

2-ایجاد بوی بد در یخچال سامسونگ

بسیاری از مشکلات رایج در این لوازم خانگی به دلیل عدم استفاده استاندارد از آن در طولانی مدت به وجود می آیند. یکی از این موارد، ایجاد بوی بد در اتاقک داخلی یخچال سامسونگ است که حالت ناخوشایندی در سیستم یخچال فریزر شما به وجود می آورد. در صورتی که با این بو روبرو شدید، به چند عامل زیر توجه داشته باشید:

  1. خرابی ذغال گیرهای یخچال می تواند یک دلیل ایجاد بوی بد در سیستم یخچال فریزرهای سامسونگ باشد. در صورتی که این قطعه خراب شده باشد، بوی ناخوشایندی در این دستگاه احساس می کنید که کیفیت استفاده از یخچال را تحت تاثیر قرار می دهد.
  2. در صورتی که مواد غذایی با بوی شدید را در یخچال خود قرار دهید، ریسک ایجاد بوی بد در آن همواره وجود خواهد داشت. خوراکیجاتی مانند ترشی را با احتیاط در یخچال قرار دهید.
  3. در صورت فساد برخی مواد غذایی در سیستم یخچال نیز ایجاد بوی بد امری بدیهی خواهد بود. در برخی موارد مواد غذایی بدون اطلاع مصرف کننده در یخچال خراب می شوند و بوی بدی در محیط به وجود می آورند.

3-خرابی برد الکترونیکی یخچال سامسونگ

یکی دیگر از آسیب هایی که در طول سال های متمادی استفاده از یخچال فریزرهای سامسونگ به وجود می آید، خرابی برد الکترونیکی دستگاه است که می تواند آسیب های جدی به این لوازم خانگی وارد کند. خرابی این قطعه عملکرد اصلی دستگاه را تحت تاثیر قرار می دهد. رسیدگی به خرابی های این قطعه باید حتما زیر نظر کارشناسان فنی این حوزه انجام شود. در غیر این صورت خسارات ایجاد شده در یخچال افزایش می یابد.

برد الکترونیکی در یخچال مانند مغز انسان عمل می کند و و ایجاد نوسانات برقی در آن مشکل ساز خواهد بود. استفاده غیر اصولی و نگهداری نادرست از سیستم فنی دستگاه نیز مشکلات جدی به وجود می آورد. برخی از مصرف کنندگان در طول مدت استفاده، یخچال خود را شستشو می دهند! این اشتباهات به تدریج سبب خرابی برد الکترونیکی دستگاه خواهند شد.

4-تمیز نشدن ظرف ها در ظرفشویی سامسونگ

ماشین های ظرفشویی یکی از کاربردی ترین تجهیزات خانگی در آشپزخانه های امروزی به شمار می روند. در صورتی که ظروف در این لوازم خانگی به درستی شسته نشوند، عملکرد کلی دستگاه تحت تاثیر قرار می گیرد. در صورت تمیز نشدن ظروف در این لوازم خانگی باید به چند عامل زیر دقت داشته باشید:

  1. در وهله اول به قرص ظرفشویی و سایر مواد شوینده مورد استفاده دقت داشته باشید؛ اگر این متریال فاسد شده باشند، ظروف تمیز نخواهند شد.
  2. فیلترهای ظرفشویی سامسونگ زمینه ساز ایجاد مشکلات زیادی در این لوازم خانگی هستند. عدم تعویض به موقع می تواند سبب تمیز نشدن ظروف در این لوازم خانگی شود.
  3. نمک ظرفشویی نقش اساسی در تمیز شدن ظروف در این لوازم خانگی ایفا می کند. در صورتی که نمک در ظرفشویی مورد نظر تمام شود، ظرف ها به درستی شسته نمی شوند.
  4. در صورتی که آب در سیستم ظرفشویی سامسونگ شما گرم نشود، ظرف ها به خوبی تمیز نمی شوند. در صورت گرم نشدن آب حتما به المنت های ظرفشویی خود توجه داشته و این قطعات را سرویسکاری کنید.
  5. مسدود شدن برخی آبفشان های دستگاه نیز می تواند سبب تمیز نشدن ظروف شود.

5-مشکل روشن نشدن گریل ماکروفر سامسونگ

ماکروفرهای قدرتمند سامسونگ در میان لوازم خانگی برقی مردم کشور ما جای دارند. اگر تا به حال از این لوازم خانگی استفاده کرده باشید، قطعات به ضعف قطعه گریل در این دستگاه پی می برید. مشکل روشن نشدن گریل دستگاه و ایجاد مشکلاتی در این قسمت تنها با تعویض برخی قطعات برطرف می شود. در این وضعیت می توانید دستگاه را یک بار خاموش و روشن کنید. در صورتی که مشکل برطرف نشد، حتما از تعمیرکاران این حوزه کمک بگیرید. در مواردی که ماکروفر یکباره خاموش شود، بروز این مشکلات در بخش گریل بدیهی است.

جمع بندی

در این قسمت در رابطه با برخی از رایج ترین آسیب های لوازم خانگی سامسونگ که سبب نارضایتی برخی مصرف کنندگان شده اند، اطلاعاتی را بررسی کردیم. اگر می خواهید از سیستم لوازم خانگی گران قیمت خود در طول سال های متمادی به خوبی استفاده کنید، باید به خدمات تعمیر و سرویسکاری دوره ای این تجهیزات دقت داشته باشید. حساسیت بالای لوازم خانگی به ویژه لوازم برقی مصرفی آشپزخانه نیاز به این خدمات را چندین برابر می کند. با مراجعه به تعمیرکاران حرفه ای این حوزه مشکلات دستگاه شما در سریع ترین زمان ممکن برطرف خواهند شد. در صورت بی توجهی به آسیب های لوازم خانگی سامسونگ، در آینده متحمل خسارات بالای تعمیرات خواهید شد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا