اقتصادی

۱۶۰ شرکت واحد فناوری در پارک علم و فناوری کردستان مستقر هستند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، بابک سوری رئیس پارک علم و فناوری کردستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پارک علم و فناوری از سال۱۳۹۲ به صورت رسمی تاسیس شده و تاکنون روند به رشد داشته است.

وی به ۱۶۰ شرکت واحد فناوری مستقر در پارک علم و فناوری اشاره کرد و افزود: در پارک علم و فناوری واحدهای فناور محصولات خدماتی و قابل فروش را ارائه می‌دهند و برخی از واحدها در محیط کارگاهی در شرکت شهرک ها صنعتی فعالیت دارند.

رئیس پارک علم و فناوری کردستان، از برنامه ریزی برای افزایش شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک از 39 شرکت در سال گذشته به 50 شرکت تا پایان امسال خبر داد و بیان کرد: تعداد شرکت‌های دانش بنیان در استان تا پایان سال گذشته 54 شرکت بود که این تعداد تا پایان امسال به 70 شرکت دانش بنیان می‌رسد.

سوری با اشاره به اینکه بیش از ۳۰ درصد شرکت های دانش بنیان در حوزه فناوری اطلاعات فعالیت دارند، تصریح کرد: حوزه های کشاورزی، صنایع تولیدی و معادن و فرآوری محصولات معدنی در استان کردستان جای کار دارند و می طلبد مسئولان توجه ویژه ای به این حوزه ها داشته باشند.

وی ذکر کرد: امسال در جهت توسعه دانش بنیان 130 میلیارد تومان به پارک علم و فناوری کردستان اختصاص یافته که تاکنون 60 میلیارد تومان توسط شرکت ها به بانک معرفی شده اند.

رئیس پارک علم و فناوری کردستان، به تسهیلات در قانون بودجه سال گذشته پرداخت و گفت: میزان 80 میلیارد و 700 میلیون تومان به پارک علم وفناوری تصویب شد که 70 درصد این اعتبار تخصیص داده شد.

سوری با اشاره به اینکه نداشتن زمین کافی برای توسعه بنیان در کردستان مشکل اصلی پارک علم و فناوری است، خاطرنشان کرد: تملک زمین برای توسعه دانش بنیان در استان کردستان مهم ترین چالش پارک علم و فناوری این استان است.

وی با اشاره به اینکه پارک علم و فناوری کردستان در سطح سوم کشور قرار دارد، یادآور شد: تامین زمین برای توسعه شرکت های دانش بنیان دغدغه های اصلی پارک علم و فناوری است و پارک به این دلیل نتوانسته در سطح بالاتری قرار بگیرد.

46

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا