ورزشی

کریستیانو رونالدو و کریم بنزما در راه ایران

پس از ماجراهایی که در اواسط دهه گذشته شمسی به وقوع پیوست، تیم‌های عربستانی دیگر حاضر نشدند برای برگزاری دیدارهای خود با نمایندگان کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا به ایران سفر کنند و دیدارهای ما با تیم‌های عربستانی در زمین بی‌طرف برگزار می‌شد. پس از شیوع ویروس کرونا هم که اصلاً سر و شکل برگزاری لیگ قهرمانان تغییر کرد و جنبه متمرکز به خود گرفت ولی حالا خوشبختانه با عبور از دوران کرونا و البته بهبود روابط سیاسی ایران و عربستان، شرایط برای فصل آینده لیگ قهرمانان کاملاً عوض می‌شود و این مسابقات که از شهریور ماه امسال آغاز خواهد شد می‌تواند به یک سورپرایز بزرگ برای تماشاگران ایرانی تبدیل شود.

سفر ویژه هیئت ایرانی

هفته آینده و احتمالاً پس از برگزاری مراسم قرعه کشی لیگ بیست و سوم، یک هیئت ایرانی به ریاست مهدی تاج راهی ریاض خواهد شد. وظیفه اصلی این هیئت دو نکته بسیار مهم است. اول فراهم کردن شرایطی برای برگزاری دیدار دوستان میان ایران و عربستان قبل از آغاز جام ملت‌های آسیا و نکته دوم هم ورود تیم‌های عربستانی به ایران جهت برگزاری دیدارهای مراحل گروهی لیگ قهرمانان آسیا.

رونالدو و بنزما در راه ایران!

فوتبال ایران در فصل آتی لیگ قهرمانان آسیا سه نماینده مستقیم دارد که شامل پرسپولیس، سپاهان و نساجی است. همچنین تراکتور هم در صورت عبور از مرحله پلی آف می‌تواند در مرحله گروهی حاضر شده و تعداد نمایندگان ما را به عدد ۴ برساند بنابراین تیم های ما رقابت ویژه‌ای با تیم‌های عربستانی خواهیم داشت. تیم‌هایی که این چند ماه به واسطه حضور ستارگان بزرگ فوتبال جهان نگاه جهانی به خود معطوف کرده‌اند. یکی از مدیران فدراسیون فوتبال با تاکید بر اینکه سفر هیات ایرانی به عربستان موفقیت آمیز خواهد بود مدعی شد زمینه برای سفر تیم‌های ایرانی و عربستانی به کشورهای یکدیگر در مرحله گروهی لیگ قهرمانان فراهم شده است. در همین رابطه یک مقام آگاه نیز خبری اختصاصی در اختیار خبر ورزشی گذاشت و گفت:

"به احتمال بسیار زیاد با توجه به اینکه کرونا دیگر دردسر درست نمی‌کند، روابط سیاسی دو کشور هم مطلوب شده و سفارتخانه‌ها بازگشایی شده‌اند، هیچ مشکلی از بابت سفر نمایندگان عربستانی به ایران وجود ندارد و اگر کنفدراسیون فوتبال آسیا بابت بحث کمک داور ویدیویی در صورت فراهم نشدن این سیستم تا شهریور ماه دردسری درست نکند، عربستانی‌ها به ایران می‌آیند و این یعنی حضور مهمانان ویژه‌ای همچون کریستیانو رونالدو و کریم بنزما در ورزشگاه‌های کشورمان. بازیکنانی که در قالب تیم‌های النصر و الاتحاد می‌توانند به مصاف پرسپولیس، تراکتور سپاهان و نساجی بروند و قطعاً در ایران استقبال فوق العاده زیادی از آنها به عمل خواهد آمد"البته النصر فعلا در مرحله پلی آف قرار دارد.

258258

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا