علمی و فناوری

کاپ‌دوا؛ سند حیات غول‌ها در کره زمین/ عکس

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در این گزارش، شواهدی برای وجود کاپ‌دوا بررسی می‌شود؛ گفته می‌شود غول دو سر، کاپ‌دوا، در جنوب شرقی آسیا و عمدتا در منطقه نزدیک اندونزی می‌زیسته‌است. علیرغم منشأ اسرارآمیز آن، این موجود در نقاط مختلف در سراسر منطقه از جمله تنگه سوندا و تنگه مالاکا دیده شده است. این غول ۴ متری با دو سر و وزن بیش از ۴۰۰ کیلوگرم توصیف شده است.

بیشتر بخوانید:

عکس | موجودات ترسناک و کشنده در کف استخر ! / این سم ۱۵ دقیقه ای آدم را می کشد!

عجیب ترین کراس اوور دورگه دنیا: نصف بنز ، نصف ماشین چینی! / عکس

افسانه کاپ‌دوا، افسانه‌ای است که برای قرن‌ها از طریق نسل‌ها نقل شده‌است. داستان نویسان از مدت‌ها پیش داستان‌های این موجود مرموز را بازگو کرده‌اند، از مشاهده آن در میان طوفان در دریا گرفته تا داستان‌هایی در مورد محافظت از ملوانان در برابر خطر.

با وجود تمام این داستان‌ها و افسانه‌های پیرامون وجود کاپ‌دوا، امروز هیچ مدرک مشخصی از وجود آن موجود نیست، فقط داستان‌هایی گفته می‌شود که افرادی ادعا می‌کنند در سفرهای خود با آن مواجه شده‌اند. در حالی که برخی ممکن است این موجود را چیزی بیش از یک افسانه یا داستان نبینند، برخی دیگر هنوز امیدوارند که روزی مدرکی را کشف کنند که وجود آن را یک بار برای همیشه تأیید کند.

کاپ‌دوا؛ سند حیات غول‌ها در کره زمین/ عکس

کاپ‌دوا چگونه توصیف می‌شود؟

گفته می شود که کاپ دوا نزدیک به ۴ متر قد و بیش از ۴۰۰ کیلوگرم وزن داشته‌است. اعتقاد بر این است که رنگ آن منحصر به فرد بوده‌است، برخی گزارش ها می گویند که رنگ آن قهوه ای تیره بوده‌است و برخی دیگر ادعا می کنند که سیاه بوده‌است. گفته می شود که دو سر آن کاملاً متمایز بوده‌اند، اگرچه سایر قسمت های بدن آن تا حد زیادی ناشناخته مانده است.

این غول همچنین دارای چهار پا است که هر یک از آنها به اندازه کافی عضلانی و قدرتمند هستند تا کاپ‌دوا را قادر می سازد تا مسافت های طولانی را به سرعت طی کند. پوزه بلند با دندان های تیز ظاهری ترسناک به آن می دهد که به راحتی می تواند مهاجمان احتمالی را بترساند.

این غول دو سر علاوه بر قد و وزن، چندین ویژگی متمایز دیگر نیز دارد که آن را از دیگر موجودات در قلمرو حیوانات متمایز می کند. به عنوان مثال، گفته می شود که چشمان آن هنگام عصبانیت یا هیجان به صورت قرمز می درخشد و برخی گزارش ها ادعا می کنند که می تواند به اندازه ای بلند غرش کند که باعث لرزش ساختمان ها شود. علاوه بر این، گزارش شده است که فلس های آن به اندازه کافی سخت است تا تیرهایی را که شکارچیان به سمت آن شلیک می کنند منحرف کند.

به طور کلی، ویژگی‌های فیزیکی کاپ دوا باعث می‌شود این موجود بزرگ‌تر از زندگی ظاهر شود و بتواند از خود در برابر هر تهدیدی که سر راهش قرار می‌گیرد دفاع کند!

کاپ‌دوا؛ سند حیات غول‌ها در کره زمین/ عکس

افسانه های کاپ دوا برای قرن ها از طریق فرهنگ های مختلف منتقل شده است. در برخی داستان‌ها گفته می‌شود که غول از ملوانان در دریا در برابر خطر محافظت می‌کند، در حالی که در برخی دیگر به عنوان یک نیروی وحشتناک تخریب‌کننده توصیف شده است. این داستان‌ها احتمالاً ریشه در باورهای باستانی دارند مبنی بر اینکه غول‌ها می‌توانند هم خیرخواه و هم بدخواه باشند، بسته به اینکه انسان چگونه با آنها رفتار می‌کند.

افسانه کاپ دوا نیز در فرهنگ عامه در سراسر جهان رایج است. این موجود در کتاب ها، فیلم ها، بازی های ویدیویی، آثار هنری و سایر اشکال سرگرمی ظاهر شده است و به نمادی تبدیل شده‌است که نشان دهنده قدرت، انعطاف پذیری و شجاعت است که همچنان به الهام بخشیدن به مردم در سراسر جهان ادامه می دهد، حتی اگر وجود واقعی آن در هاله ای از رمز و راز باقی بماند.

این افسانه‌ها بخش مهمی از درک فرهنگی ما از کاپ دوا را تشکیل می‌دهند، چیزی که فراتر از زمان و مکان است.

کاپ‌دوا؛ سند حیات غول‌ها در کره زمین/ عکس

بررسی امکان وجود یک موجود غول دو سر واقعی، افسانه ای جذاب و مرموز است و برای قرن ها ادامه داشته است. اما چه مدرکی برای وجود این غول دو سر وجود دارد؟ آیا شواهد علمی یا حکایتی برای اثبات حیات آن وجود دارد؟ برای پاسخ به این پرسش‌ها، باید به یافته‌های باستان‌شناسی، سوابق تاریخی و گزارش‌های شاهدان عینی نگاه کنیم.

از آنجایی که هیچ مدرک فیزیکی از کاپ دوا یافت نشد، بسیاری بر این باورند که آن افسانه‌ای بیش نیست. با این حال، اکتشافاتی وجود دارد که ممکن است به وجود چنین موجودی اشاره کند. در سال ۲۰۱۶ در مالزی، باستان شناسان حکاکی هایی بر روی سنگ ها کشف کردند که نشان دهنده یک غول دو سر ۴ متری بود که به نظر می رسید درخت بزرگی را حمل می کند.

همچنین چندین اشاره تاریخی به کاپ دوا در طول قرن ها وجود داشته است. به عنوان مثال، ما هوان، کاشف چینی قرن شانزدهم، در مورد مواجهه با یک «موجود دو سر غول‌پیکر» در سفرهای خود در آسیای جنوب شرقی نوشت. مارکوپولو نیز در کتاب سفرهای مارکوپولو (۱۲۷۱) به دیدن چنین موجودی در سفرهای خود به چین اشاره می کند. این گزارش ها نشان می دهد که این غول عجیب دو سر ممکن است در دوران باستان وجود داشته باشد.

در طول قرن ها، گزارش های متعددی از ملوانان منتشر شده است که ادعا می کنند این موجود را در حالی که در دریا بوده اند دیده اند. در سال ۱۷۱۷، کاپیتان ویلیام مور گزارش داد که در سفری به هند، "جانور سیاهی با دو سر" را در نزدیکی جزیره موریس در سواحل آفریقا مشاهده کرد. سایر ملوانان در طول زمان مشاهدات مشابهی را گزارش کرده اند، اما به دلیل کمبود شواهد عکاسی یا بقایای فیزیکی، این ادعاها تأیید نشده باقی می مانند.

منبع: هیستوری‌آف‌یستردی

۲۲۷۲۲۷

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا