اقتصادی

پیش بینی قیمت طلا و سکه 11 شهریور 1402 / طلا به راه دلار رفت، سکه با انس جهانی همراه شد

قیمت طلا و سکه در نخستین هفته شهریور با ضربان‌های کاهشی و افزایشی محدود به صورت یک روز درمیان نوسان داشت. با وجود منطقه محدود نوسانات قیمت در بازار فلز زرد، اما بازدهی این بازار روند متوازنی نداشت. سکه بدون تغییر قیمت بسته شد و قیمت طلا بازدهی مثبت ناچیزی داشت.

درجازدن قیمت در بازار طلا

معامله‌گران بازار طلا رکود بازارهای مالی، اسارت دلار در کانال ۴۹ هزار تومانی و نزدیکی به روزهای مراسم اربعین را دلیل درجا زدن قیمت طلا و سکه در منطقه‌ای مشخص عنوان می‌کنند.

روز گذشته با وجود افزایش محدود قیمت دلار قیمت طلا کاهش داشت. به اعتقاد فعالان این بازار، نوسانات قیمت طلا و سکه حاکی از روند خنثی در بازار است. با این وجود تحلیلگران فنی قیمت‌های فعلی در این بازار را منطقه تعادلی می‌دانند و معتقدند اکنون زمان مناسبی برای ورود به بازار طلا است.

شبکه بلومبرگ مدعی شد که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارش فصلی آتی خود احتمالاً کاهش سرعت غنی‌سازی اورانیوم در ایران را اعلام می‌کند. این خبر ریتم کاهشی به قیمت دلار داد. این اسکناس ۳۰۰ تومان ارزان شد و به کف کانال ۴۹ هزار تومانی برگشت. افت ارزش در بازار ارز قیمت طلا را با خود همراه کرد و روندی نسبتا خنثی به آن داد.

برای هفته پیش‌رو نیز اگر سیگنال قوی به بازارهای مالی تزریق نشود روند قیمت در محدوده فعلی چه در قیمت دلار و چه در طلا و سکه با دامنه مختصری نوسان خواهد داشت.

پرچمداری سکه بهار در افزایش قیمت

روز گذشته ۹ شهریور قیمت سکه امامی با افزایش ۱۱ هزار تومانی با قیمت ۲۸ میلیون و سه هزار تومان معامله شد. سکه بهار تنها قطعه کاهشی معاملات سکه در پایان هفته بود. کاهش دو هزار تومانی قیمت سکه امامی تغییر خاصی در قیمت آن نداشت. دیروز سکه بهار با قیمت ۲۵ میلیون و ۲۹۹ هزار تومان معامله شد.

روز قبل سکه‌های نیم و ربع بدون تغییر و با قیمت روز چهارشنبه معامله شدند. نیم‌سکه با رقم ۱۵ میلیون و ربع سکه با قیمت ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله شد.

رشد حباب در تمام قطعات سکه

دیروز قیمت طلا روند کاهشی داشت. هر مثقال طلا با کاهش ۱۱ هزار تومانی با رقم ۱۰ میلیون و ۸۸ هزار تومان مبادله شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز افت دو هزار و ۱۰۰ تومانی داشت و با قیمت دو میلیون و ۳۲۹ هزار تومان معامله شد. طلای دست دوم نیز به قیمت دو میلیون ۲۹۸ هزار تومان رسید.

در نهمین روز از شهریور حباب تمام قطعات سکه افزایش داشت. حباب سکه امامی ۱۶ هزار تومان، سکه بهار ۱۹ هزار تومان،‌ نیم‌سکه هفت هزار تومان، ربع سه هزار تومان و سکه گرمی ۵۲ هزار تومان رشد داشتند.

گفتنی است در لحظه نگارش این گزارش انس جهانی طلا با قیمت ۱۹۴۰ دلار در حال معامله است. انس جهانی نسبت به هفته گذشته رشد ۲۱ دلار افزایش ارزش داشته است.

٢٢٣٢٢٣

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا