ورزشی

پیشکسوت پرسپولیس:مطمئنم بیرانوند نمی‌رود/ نگرانم یحیی در تیم ملی نماند

این گپ و گفت را در ادامه بخوانید.

اخبار پیرامون بیرانوند را حتما باید شنیده باشید؟
بله، یک چیزهایی شنیدم!
نظر شما چیست؟
بیرانوند به استقلال نمی‌رود. مطمئن باشید!
از جایی شنیدید یا دلی می‌گویید؟
نه! دلی می‌گویم، چون من لر هستم و بیرانوند هم لر است و به خاطر لر بودنش می‌گویم نمی‌رود! لر بودن را که مزاح کردم، اما او پرسپولیسی هست و هر چه دارد از این تیم است. فکر نمی‌کنم بخواهد خودش را پیش هواداران این تیم خراب کند. بیرانوند نمی‌رود.
حواشی ایجاد شده از این حرف و حدیث‌ها حال خیلی از هواداران پرسپولیس را بد کرد. فکر می‌کنید مقصر این اتفاقات تلخ کیست؟
هر جور که حساب کنید، باشگاه مقصر است. بازیکنان حق خودشان را می‌خواهند و باید حق را به بازیکنان داد. این بازیکنان دو تا قهرمانی آوردند، اما هنوز نه پاداشی گرفتند و نه مابقی قراردادشان را. البته این مشکلات برای همه تیم‌ها هست و فکر می‌کنم این مشکل حل شود و از ته دلم می‌گویم بیرانوند چون پرسپولیس را دوست دارد به تیم رقیب نمی‌رود!
یک صحنه عجیب از مدیر باشگاه منتشر شده که خیلی هم در صفحات مجازی سر و صدا کرده.
بنده خدا درویش دارد به تنهایی همه کار می‌کند. او در این مدت خیلی زحمت کشید و تنهایی جنگید الان هم تنهاست و دنبال حفظ تیم است. باید وزارت ورزش و همه کمک کنند، چون پرسپولیس قهرمان شده و باید برود برای مسابقات آسیایی و در واقع این تیم، تیم ملی ما محسوب می‌شود . باید تیم قوی ببندند، اما این مشکلات را دارد. بنده خدا او تنهاست!
در صورت جدایی بیرانوند جانشینی برای او هست؟
هست. دروازه‌بان هست، اما بیرانوند سابقه خوبی در تیم ملی و پرسپولیس داشته و خیلی سخت است کسی جای او را بگیرد . مطمئنم جایی نمی‌رود!
مگر با او صحبت کردید؟
نه، صحبتی نداشتیم.
در زمان شما پول چقدر مهم بود؟
اصلا اهمیت نداشت. پول زیادی هم نبود و تیم ما هم مردمی بود، اما هیچ‌ وقت فکرش را هم نمی‌کردیم که به خاطر پول به تیم رقیب برویم. باز هم می‌گویم بیرانوند به خاطر پول نمی‌رود.‌ شاید عصبی باشد به خاطر اینکه باشگاه به تعهداتش عمل نکرده، اما مطمئن باشید نمی‌رود.
شما هم در آن زمان از استقلال پیشنهاد داشتید؟
من قبل از اینکه بیایم پرسپولیس از طریق دامادم به چنگیز معرفی شدم و یک ماه هم با استقلال تمرین کردم، اما چون پرسپولیس را دوست داشتم قرارداد نبستم و آمدم پرسپولیس . اما از تیم‌های بهمن و ذوب آهن پیشنهاد داشتم. مثلا وقتی از قطر برگشتم تیم بهمن که وضع مالی خوبی داشت به من پیشنهاد ده میلیونی به علاوه یک ماشین اُپل داد. با ده میلیون می‌توانستم پنج تا خانه بخرم اما با دو میلیونی که از عابدینی گرفتم قراردادم را با پرسپولیس بستم. نمی‌توانستم ‌فکرش را کنم که از پرسپولیس جدا می‌شوم.
چرا باید وضعیت پرسپولیس با وجود قهرمانی به لحاظ مالی تا این حد آشفته باشد تا بیرانوند با پیشنهاد چشمگیری از طرف استقلال روبه‌رو شود؟
فکر می‌کنم ‌این کار غیرحرفه‌ای بوده و اینجوری هم نیست که بیرانوند به راحتی به آن تیم برود، چون یکسری قانونی هم وجود دارد. کاش می‌گذاشتند مدتی بگذرد و همه چی قانونی می‌شد بعد پیشنهاد می‌دادند، ‌اما در این شرایط کار استقلالی‌ها غیرحرفه‌ای بود.
الان از نظر مالی تامین هستید؟ پیشمان نیستید که به بهمن نرفتید؟
از لحاظ مالی که تامین نیستم و هنوز مستاجرم، اما خیلی موقع‌ها پشیمان هستم، چون الان سراغی از پیشکسوتان نمی‌گیرند. باشگاه پرسپولیسی سراغی از ما نمی‌گیرد و احترامی به ما نمی‌گذارد، اما باز هم از ته دلم خوشحالم ‌که نرفتم.
درآمدتان چطور است؟
درآمدی ندارم اگر تیمی باشد، مربیگری می‌کنم یا از طریق مدرسه فوتبال زندگی‌ام می‌چرخد.
اگر بخواهی به بیرانوند حرفی بزنید چه به او می‌گویید؟
او این کار را نمی‌کند به او به ‌عنوان یک همشهری و یک پیشکسوت می‌گویم این اشتباه را نکن، چون خیلی‌ها با رفتن به تیم ‌رقیب فوتبال‌شان تمام می‌شود و دیگر آن آرامش لازم را در کشور خودش ندارد و همیشه باید درگیر حواشی باشد. این کار را نکند بهتر است!
یحیی هم از این وضعیت خیلی ناراحت است.
حق دارد. همه تمرینات‌شان را شروع کردند و به اردو رفتند، اما پرسپولیس هنوز هیچ کاری نکرده. خارجی اگر گران است در ایران باید بهترین‌ها را جذب کنند. اگر زودتر مشکلات را حل نکنند، فکر نکنم یحیی هم ماندنی باشد.

23302

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا