فرهنگی و هنری

پهلوانی که رفت تا سه پهلوان خلق شود

معرکه در معرکه نمایشی یک ساعت و ۲۰ دقیقه‌ای است که از روز ۱۵ فروردین در تماشاخانه ایرانشهر به روی صحنه رفته و تا ۲۹ اردیبهشت هم ادامه دارد.

نمایش معرکه در معرکه به نویسندگی داود میرباقری و کارگردانی سیاوش طهمورث نخستین اجرای خود را شامگاه سه شنبه ۱۵ فروردین ماه به روی صحنه برد. نمایشی با هنرنمایی سیاوش طهمورث، نسیم ادبی، سیروس سپهری، مجید رحمتی و دنیا فتحی. داستان برای تمامی دوران. داستان بزرگمردانی که منشاء اثرات بسیاری در میان خانواده و جامعه خود می‌شوند.

سیاوش طهمورث چهارشنبه شب و در پایان دومین اجرای معرکه در معرکه به خبرنگار ایرنا گفت: این نمایش، داستان پهلوانی است. در معرکه در معرکه قهرمانی نداریم.

وی افزود: در این نمایش هیچ کسی قهرمان نیست. یک پهلوان می میرد برای این که سه پهلوان دیگر به وجود آید.

این نمایش اولین بار ۳۰ سال پیش به روی صحنه رفت.

پهلوانی که رفت تا سه پهلوان خلق شود

سلام من را به پهلوان برسانید

طهمورث با تاکید بر تمایز میان قهرمان و پهلوان گفت: معرکه در معرکه چیزهایی از پهلوان می‌گوید که در هر کسی نمی توان آن را یافت.

وی افزود: در این دنیا و جامعه بشری اگر دیدید کسی این خاصیت را دارد سلام من را به او برسانید.

پهلوانی که رفت تا سه پهلوان خلق شود

طهمورث چندی پیش گفته بود معرکه در معرکه بغض من را باز می‌کند. کارهایی است که با شما یکی می‌شود و نمی‌توانید آنها را فراموش کنید. این کارها، تاریخ مصرفی ندارند. برخی کارها تاریخ مصرفی ندارند و معرکه در معرکه از این نوع کارها است. این آثار در هر زمان و هر برهه‌ای حرف و معنای خود را دارند و معرکه در معرکه این گونه است.

طهمورث می‌گوید این گونه کارها نوستالژی خود را ایجاد می‌کند.

به گفته یکی از بازیگران این نمایش، معرکه در معرکه پس از دو ماه تمرین مستمر بازیگران به روی صحنه رفته و آنچه اجرا شده تنها گوشه‌ای از نمایشنامه‌ای است که داود میرباقری آن را نوشته است.

این نمایش هر شب ساعت ۲۰:۱۵ در سالن استاد سمندریان تماشاخانه‌ ایرانشهر، اجراهای خود را دارد.

وحید لک (تهیه‌کننده)، سیاوش طهمورث (طراح صحنه و لباس و نور)، سهیلا جوادی (طراح گریم و اجرای صحنه و لباس)، مهدی دوایی (طراح پوستر و بروشور و اقلام تبلیغاتی)، احسان تارخ (طراح صدا و موسیقی)، السا فتحی (مدیر برنامه‌ریزی و هماهنگی)، سمیه رضایی سمنگانی‌ (دستیار کارگردان)، آرش دهقان‌شاد (مدیر تولید)، مریم نراقی‌ (مدیر ارتباطات و اطلاع‌رسانی)، امیر خدامی (عکاس)، فرزین طاهری (تبلیغات دیداری)، حسین ورزنده (مدیر صحنه)، عارفه موسوی (دستیار لباس)، ماهرخ لک (تبلیغات محیطی و مجازی) و مهرداد اکبری (دستیار تولید)، دیگر عوامل این اثر نمایشی هستند که طهمورث را همراهی می‌کنند.

علاقه‌مندان به خرید اینترنتی بلیت‌های این نمایش می‌توانند به سایت تیوال یا وب‌سایت تماشاخانه‌ ایرانشهر مراجعه کنند.

5757

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا