ورزشی

پرسپولیس و استقلال فرزند ناتنی فوتبال هستند

  • جاباما
پرسپولیس و استقلال فرزند ناتنی فوتبال هستند

نشست هفتگی اعضای کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی با حضور حسین شهریاری سرپرست صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان و رییس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ در ابتدای این نشست محمدرضا تهرانی رییس کارگروه از توجه ویژه مسئولین حزب نسبت به ورزش سخن به میان آورده و اظهار امیدواری کرد تغییرات در راس ورزش کشور و انتخاب کیومرث هاشمی به عنوان وزیر ورزش بتواند تحولات جدی و موثر در راستای پیشبرد اهداف تربیت بدنی ایجاد کند. وی همچنین بر هماهنگی و تلاش مصاعف مجموعه ها و ادارات تابعه همگام با سیاست های وزیر جدید تاکید کرد.در ادامه این نشست، اعضای کارگروه ورزش دیدگاهها، نقطه نظرات ودغدغه های خود را در باب حوزه مسئولیت مهمان جلسه بیان کردند در همین راستا مباحثی چون لزوم هدفگذاری فعالیت های صندوق با توجه به تاکید سرپرست وزارت ورزش مبنی بر حمایت مضاعف از پیشکسوتان، دلایل و چرایی اختلافات به وجود آمده بین صندوق حمایت و فدراسیون پزشکی ورزشی، فقدان عملکرد سیستماتیک صندوق، مسائل و مشکلات مالی تیم پرسپولیس، وجود پاره ای ناهماهنگی ها در امور فنی باشگاه و مواردی از این دست مورد توجه قرار گرفت.

حسین شهریاری به عنوان آخرین سخنران جلسه ضمن اظهار امتنان از حضور در نشست اعضای کارگروه ورزش ابتدا به سابقه آشنایی و همکاری خود با حزب موتلفه اسلامی اشاره کرد و سپس در ارتباط با مباحث مطرح شده گفت:با توجه به حساسیت های موجود ابتدا شمه ای از مسائل مربوط به باشگاه پرسپولیس را بیان می کنم و سپس به دغدغه دوستان در ارتباط با صندوق می پردازم.واقعیت این است که نگاه موجود به تیم های پرسپولیس و استقلال چنان است که گویا این دو باشگاه فرزندان ناتنی ورزش هستند. از جمع ۱۶ تیم حاضر در لیگ هرکدام به نوعی غیر مستقیم از کمک های دولتی بهره مند می شوند جز دو تیم استقلال و پرسپولیس که از این کمک ها بی بهره اند. دستمان هم بسته است و قدرت مانور نداریم تا بتوانیم به طرق دیگر تامین مالی بشویم. در کوتاه مدت امکان تامین درآمد مستمر وجود ندارد در گذشته هم در آمد مستمر وجود نداشته در نتیجه بدهی انباشته برجای گذاشتند. ما که آمدیم باشگاه میلیارد ها بدهی داشت. از طرفی سازمان لیگ برای ما سقف بودجه تعیین کرده که این رقم امسال ۳۵۰ میلیارد تومان است. ما توانستیم از بابت تبلیغات پیراهن حدود ۱۶۰ میلیارد جذب کنیم وزارت ورزش و وزارت اقتصاد هر دو مدعی تیم های آبی و قرمز هستند اما هیچکدام کمترین حمایت مالی نمی کنند. اگر واقعا پرسپولیس و استقلال به آنها تعلق دارد چرا حمایت نمی کنند؟ تحت این شرایط چکار می توان کرد؟ عربستان با در حدود ۴۰۰ یا ۵۰۰میلیون یورو تیم بسته، ما حدود ۷ میلیون بسته ایم. در موضوع پخش تلویزیونی هم چیزی دستمان را نمی گیرد. در مسئله سهام تیم هم ما دخالتی نداریم و خصوصی سازی پی گیر کار است. تا الان تنها ۱۰ درصد واگذار شده.حرف آخر اینکه تا زمانی که تکلیف پرسپولیس درموارد مورد اشاره روشن نشود وضعیت باشگاه تغییر چندانی نخواهد کرد.

پرسپولیس و استقلال فرزند ناتنی فوتبال هستند

سرپرست صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان در بخش دیگری از توضیحات خود با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در این بخش تصریح کرد: زمانی که صندوق حمایت برای اولین بار راه افتاد منابع خوبی داشت که سال اول به اغلب قهرمانان هدایایی تخصیص یافت. همان زمان اساسنامه ای برای صندوق نوشته شده بود اما تا چند ماه پیش اقدامی جهت تصویب آن صورت نگرفته بود که ما پی گیر مسئله شدیم و فرستادیم هیات دولت و تصویب شد و به شورای محترم نگهبان ارسال شده است فکر می کنم در آینده نزدیک مصوب خواهد شد. از سویی باید اذعان کنم بودجه صندوق طی نزدیک به دو دهه افزایش قابل توجهی نداشته به عنوان مثال سال گذشته حدود ۳۲ میلیارد بودجه داشتیم. با توجه به پی گیری هایی که انجام شد این مبلغ را بطور قابل توجه یعنی تا دو برابر افزایش دادیم. طی صحبت هایی که با مجلس محترم داشتیم قرار شده رقمی حدود ۱۰۰ میلیارد هم از این طریق جذب کنیم. زمانی که من آمدم اغلب شرکت های پشتیبان صندوق زیان ده بودند که سعی شد ضمن بررسی جوانب کار، پی گیر رفع مشکلات باشیم در همین راستا توانستیم برخی از اموال و املاک شرکت ها را احیا و تبدیل به احسن کنیم تا به نوعی حامی صندوق باشند.

شهریاری ادامه داد: مسیر دیگری که می تواند مبالغ قابل توجهی برای صندوق آورده داشته باشد همان طرح کارت بیمه حوادث است که البته مورد بحث فدراسیون پزشکی قرار گرفته.

پرسپولیس و استقلال فرزند ناتنی فوتبال هستند

به همین دلیل مقاومت های صورت گرفت در حالیکه آنها می توانند همانند دیگر فدراسیون ها از حمایت های وزارت ورزش برخوردار باشند و اجازه دهند صندوق با جذب منابع قابل توجه، پیشکسوتان و قهرمانان را بطور جدی مورد حمایت قرار دهد. رقمی که الان به قهرمانان و پیشکسوتان تخصیص داده می شود چندان زیاد نیست بطوری که این رقم برای عده ای از چهره های شاخص بسیار ناچیز به نظر می رسد زیرا اصولا آنها نیازی به دو میلیون تومان ماهیانه ندارند به همین دلیل ضرورت حکم می کند حمایت صندوق معطوف به اکثریت پیشکسوتان باشد و رقم دریافتی آنان بیشتر شود. تا امروز نیز هر کدام از بزرگترهای ورزش نیاز به درمان داشته یا با مشکلاتی روبرو بوده بدون توجه به سقف دریافتی مورد حمایت قرار گرفته. من امیدوارم در آینده شرایط صندوق بهتر شود و بتوانیم در حد انتظار و جایگاه پیشکوتان عزیز از آنها حمایت و پشتیبانی کنیم.

251251

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید. کد خبر 1813317

  • اپلیکیشن خبرآنلاین
  • دردسر جدید سپاهان؛ قرارداد آل‌کثیر و دابو ثبت نمی‌شود

  • چرا از پرسپولیس امتیاز کسر نشد؟

  • عکس| ژست قهرمانانه بازیکنان پرسپولیس برای رونالدو در غیاب بیرانوند

  • ادعای عجیب خبرنگار عربستانی درباره پرسپولیس

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا