ورزشی

وقتی گل محمدی مچ ساپینتو را خواباند

ایمان گودرزی: پرسپولیس موفق شد در حساس ترین بازی فصل، استقلال را شکست دهد و با توجه به تساوی سپاهان مقابل ملوان به صدرجدول برسد. سرخپوشان تهرانی در حالی در دربی پیروز شدند که توانستند به راحتی خط آتش خطرناک استقلال را مهار کنند و اجازه فضاسازی به آنها ندادند. گرچه اوضاع در نیمه اول چندان به سود پرسپولیس نبود و استقلالی‌ها به لطف تکنیک مهدی قایدی خطراتی روی دروازه قرمزها خلق کردند.

این نمایش معمولی نیمه اول سبب شد تا یحیی گل‌محمدی که تیمش پرس از جلو را در دستور کار قرار داده بود و البته در نیمه اول نتوانست در این موضوع خیلی موفق باشد، از عیسی آل‌کثیر به جای مهدی عبدی در راس خط آتش پرسپولیس بهره ببرد. با حضور آل‌کثیر شرایط تغییر کرد و او موفق شد با یک کار تکنیکی و ضربه تمام کننده تماشایی دومین گل خود را در دربی روی غفلت مدافعین استقلال وارد دروازه حسینی کند. در پایان مسابقه نیز از یحیی گل‌محمدی درباره تعویض عیسی آل‌کثیر پرسیدند و او بر این موضوع تاکید کرد که این خوشحالی و موفقیت حق مهاجم جنوبی تیمش است، چون برای رسیدن به آن پس از مصدومیت طولانی مدتی که با آن دست و پنج نرم می‌کرد، زحمت زیادی کشیده است.

وقتی گل محمدی مچ ساپینتو را خواباند

یحیی برای تمام دقایق بازی برنامه داشت

با آنالیز دربی به این نکته می رسیم که پرسپولیس کاملا با برنامه وارد دربی شده بود و برای تمام دقایق بازی برنامه داشت. یحیی با شروع نیمه دوم بازی، سبک بازی تیمش را تغییر داد و با جمع کردن بازیکنانش در میانه میدان آخرین نکات تاکتیکی را به آنها گوش زد کرد. یحیی برخلاف نیمه اول که از کناره‌های قصد حمله به دروازه استقلال را داشت، در نیمه دوم به عمق دفاع استقلال زد و خیلی هم زود موفق شد با تعویض طلایی به خواسته اش برسد.

در فوتبال نیمه دوم به نیمه مربیان معروف است. مربیان با برسی عملکرد تیم خود در نیمه‌ اول، تغییرات لازم را برای کسب نتیجه در نیمه‌ دوم اعمال می‌کنند. مربیان حرفه‌ای با تغییر در سیستم بازی تیم خود یا تعویض بازیکن نتیجه بازی را به سود خود رقم می‌زنند. یحیی گل محمدی نیز دقیقا در نیمه دوم با تصمیمات فنی و تاکتیکی خود موفق شد تیمش را رو به جلو برده و با ارائه یک بازی منطقی برنده از زمین خارج شود. هر چه قدر هم تعویض‌های سرمربی پرسپولیس مفید و تأثیرگذار بودند، تعویض‌های ریکاردو ساپینتو جواب نداده و بازیکنان استقلالی که به عنوان تعویضی وارد زمین شدند نتوانستند انتظارات را برآورده کنند. گواه اینکه نیمه دوم را گل محمدی از ساپینتو برد نیز نقش عیسی آل‌کثیر زننده تک گل ارزشمند دربی بود.

وقتی گل محمدی مچ ساپینتو را خواباند

گل‌محمدی فقط مقابل این مربی زانو زد

تراکتور فصل را با بردیف شروع کرد و تیمش هم انصافا بازی‌های خوبی انجام می‌داد. بردیف و تیمش اولین باخت فصل پرسپولیس را آن هم در خانه رقم زدند و موفق شدند این تیم را با تک‌گل محمد عباس‌زاده شکست دهند. تیم یحیی در آن بازی یک پنالتی را هم توسط ترابی خراب کرد تا در شروعش مقابل مربیان خارجی در این فصل ناامیدکننده باشد. گل محمدی مقابل تمام مربیان خارجی لیگ حداقل یکبار برنده شد اما تنها مربی که گل محمدی موفق نشد از او امتیاز بگیرد قربان بردیف ترکمنستانی بود.

وقتی گل محمدی مچ ساپینتو را خواباند

ساپینتو هم به سرنوشت مربیان خارجی استقلال دچار شد

در تاریخچه دربی تا حالا 7 مربی خارجی هدایت استقلال را برعهده داشتند. در این بین تنها رولند کخ آلمانی شکستی را در دربی متحمل نشد. او یک بار سابقه هدایت استقلال در دربی را داشته و توانسته یک تساوی به دست بیاورد. مربیان خارجی استقلال به جز رولند کخ، حداقل یک شکست در دربی را تجربه کردند و حالا ساپینتو هم به این لیست اضافه شده است.

بیشتر بخوانید:

  • عکس | واکنش جورجینا به خبر جدایی از رونالدو

  • عکس | سعید معروف جادوگر است!

  • واکنش علی اکبری به اتهام درگیری با سلاح سرد

۲۵۱۲۵۴

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا