ورزشی

واکنش یحیی گل‌محمدی به پیشنهاد 50 میلیاردی!

یحیی گل‌محمدی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل گل‌گهر سیرجان در جام حذفی اظهار داشت: به نوبه خودم به میلاد اعظمی عزیز تسلیت می‌گویم و ان‌شاءالله خدا به او و خانواده محترمش صبر بدهد. یکی از بازی‌های حساس‌مان را در جام حذفی در پیش داریم و با توجه به قرعه سختی که داریم باید با گل‌گهر بازی کنیم. از کیفیت این تیم همه ما خبر داریم و می‌دانیم که در این چند سال چه بازیکنان و مربیان خوبی را جذب کرده است. آنها قدرت و کیفیت خوبی به لیگ داده‌اند. ما هم آماده بازی هستیم و تا امروز تمرینات خوبی داشتیم. امروز نیز آخرین تمرینات‌مان را خواهیم داشت و مرور کارهای تاکتیکی و ضربات ایستگاهی را داریم. ما آماده بازی با گل‌گهر هستیم.

وی افزود: از بچه‌ها خواستم تمرکزشان روی این بازی باشد. هنوز نه اتفاق خاصی در جام حذفی و نه لیگ برتر برای ما نیفتاده است. اصلی‌ترین بازی‌ها و مهمترین بازی‌های ما برای گرفتن جام باقی مانده است. بهتر است خیلی زود بازی قبل را فراموش کنیم و از حال و هوای دربی بیرون بیاییم و به بازی فردا مقابل گل‌گهر فکر کنیم. البته می‌دانم بازیکنان درک خوبی از این شرایط دارند و انصافاً تمرینات خوبی هم در این چند روز گذشته داشتند. بعضی از بازیکنان ما هم تجربه‌های خوبی در عرصه‌های بین‌المللی دارند و این تجربیات می‌تواند به کمک ما بیاید. از بچه‌ها و بزرگ‌ترهای تیم خواستم که این شرایط را مدیریت کنند. امیدوارم فردا بازی خوبی انجام دهیم و از این مرحله عبور کنیم. به هر حال بازی در زمین خودمان است و حمایت هواداران می‌تواند نقش زیادی در صعود ما داشته باشد. مثل بازی قبل که از ما خوب حمایت کردند، می‌خواهم در این بازی نیز رنگ ورزشگاه را قرمز کنند و با حضور پُررنگ آنها بتوانیم از این مرحله صعود کنیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به اظهارنظرهایی که درباره تعداد اشتباهات داوری به سود یا ضرر تیم‌ها مطرح شده است، گفت: ما از یک دوران خیلی سخت عبور کردیم و الان یک جایگاه خوب داریم. بعضی از دوستان هستند که در تلویزیون و رسانه‌ها تعلقات رنگی خاص خودشان را دارند. حواشی بازی قبل را ما فراموش می‌کنیم و فقط تمرکزمان باید روی بازی فردا باشد. اگر هر کسی آمار بخواهد ما می‌توانیم آمار دقیقی از تصمیمات داوری علیه‌مان بدهیم، اما الان وقتش نیست.

گل‌محمدی در ادامه نشست خود در پاسخ به سؤالی درباره اظهارنظر محسن فروزان در مورد نگرانی‌ها از داوری در دیدار فردا تصریح کرد: من اصلاً عادت ندارم قبل از بازی در مورد داوری و این مسائل صحبت کنم. بیشتر دوست دارم در مورد مسائل فنی صحبت کنم. بارها هم گفتم اینکه قبل از بازی با مصاحبه‌ها بخواهیم روی داور فشار بیاوریم یک کار خیلی غیرحرفه‌ای است. متأسفانه سال قبل بعضی از باشگاه‌ها این کار را با ما کردند و ما هم جواب ندادیم. بعضی‌ها داور را تحت تأثیر گذاشتند. این اتفاق خیلی بدی است. از همه داوران می‌خواهم تمرکز خوبی در بازی‌ها داشته و اصلاً توجهی به این مصاحبه‌ها و بیانیه‌ها نداشته باشند. اعتقاد دارم اگر داور تمرکز داشته باشد می‌تواند قضاوت خوبی داشته باشد. در هفته‌های اخیر هم داورها بازی‌های سختی را قضاوت کردند که در مجموع به نظرم عملکرد خوبی داشتند.

«با اعلام ممبینی تنها یک یا دو ورزشگاه در ایران قابلیت تجهیز شدن به سیستم VAR را دارند و احتمالاً با این شرایط فصل بعد هم VAR به لیگ نخواهد رسید.»، وی در واکنش به طرح این موضوع یادآور شد: در نیم‌فصل سال گذشته گفتند که در نیم‌فصل VAR می‌آید، ولی خبری نشد؛ یکی دو ماه پیش هم گفتند که ابتدای فصل بعد می‌آید، ولی با این توضیحات من بعید می‌دانم در فصل آینده نیز خبری از VAR باشد، چون زیرساخت‌های خوبی می‌خواهد و آموزش آن زمان‌بر است تا به داوران آموزش داده شود. بهتر است اگر نمی‌شود به ورزشکاران و جامعه فوتبال قول ندهند. این به نظرم درست نیست. اگر شرایط فراهم نیست؛ مرد و مردانه بگویند امکانش وجود ندارد. اینکه قول بدهند و انجام ندهند درست نیست و این هم یک کار غیرحرفه‌ای است.

سرمربی تیم پرسپولیس درباره اینکه یک روزنامه خبر از پیشنهاد 50 میلیاردی یک باشگاه صنعتی به او داده است، گفت: الان آخر لیگ است و در هر صورت خیلی‌ها دوست ندارند تیم ما موفق شود. حرف‌ها و گمانه‌زنی‌های خاصی مطرح می‌شود، ولی اینکه بخواهند تیم را به حاشیه بکشانند، ما عادت کردیم. شاید برخی از مردم بخواهند به آن فکر کنند و یک حاشیه‌هایی برای ما درست شود، ولی اینها بیشتر جنبه شیطنت دارد و می‌خواهند تمرکز تیم ما را به‌هم بزنند. اجازه بدهیم فوتبال راه خودش را برود و از تعلقات رنگی بیرون بیاییم. اتفاقات اینچنینی می‌افتد. در تیم ما بازیکنان، مربیان و مدیران کار خودشان را انجام می دهند و ان‌شاءالله لیگ با خوبی و خوشی به پایان می‌رسد.

گل‌محمدی درباره حضور حمید مطهری در کادر فنی تیم ملی و اینکه گفته می‌شود مجتبی حسینی نیز یکی از گزینه‌های اصلی هدایت تیم امید است، خاطر نشان کرد: هر دو از مربیان زحمتکش و کاری هستند و از مربیانی به شمار می‌آیند که با جوان‌ها خوب کار می‌کنند. آمار و ارقام نشان می‌دهد که از لحاظ فنی از بهترین مربیان ایران هستند. به مطهری تبریک می‌گویم و به نظرم حقش بود و برای او آرزوی موفقیت می‌کنم. اگر هم تیم امید را به مجتبی حسینی بسپارند به نظرم بهترین تصمیم فوتبالی را گرفتند. آنها زحمات زیادی در فوتبال کشیدند و حق‌شان است که در سطح اول ملی کار کنند.

258 258

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا