ورزشی

واکنش سخنگوی فدراسیون کشتی به حواشی اخیر/افشای جمله جنجالی در مجمع انتخاباتی

محمدابراهیم امامی در مورد ثبت‌نام علیرضا دبیر به عنوان اولین نفر در انتخابات ریاست فدراسیون کشتی، باوجود اینکه پیش از آن گفته بود هیچ تصمیمی برای شرکت در آن نگرفته است، اظهار داشت: قبلا هنوز علیرضا دبیر در مورد حضور یا عدم حضور تصمیم نگرفته بود که آن صحبت‌ را مطرح کرد اما با صحبت با مشاورانش و همچنین روسای هیئت‌ها عنوان شد که باتوجه به کارهایی که در حوزه‌های مختلف کشتی انجام داده برای تکمیل کارهایش باید چهار سال دیگر باشد.

وی در خصوص اینکه آیا غیر از دبیر، شخص دیگری هم در انتخابات ثبت‌نام کرده است یا نه، گفت: غیر از دبیر تا این لحظه کسی ورود نکرده اما تا هجدهم اردیبهشت فرصت هست و منتظریم اگر کسانی قصد شرکت در انتخابات را دارند، برای ثبت‌نام بیایند.

سخنگوی فدراسیون کشتی در خصوص برگزاری جام تختی کشتی فرنگی در روزهای 18 و 19 اردیبهشت در تهران تاکید کرد: دومین اردوی تیم ملی فرنگی بزرگسالان از دیروز (جمعه) شروع شده فرنگی‌کاران در خانه کشتی مصطفی صدرزاده تا 17 اردیبهشت تمرینات‌شان را ادامه خواهند داد و بعد از آن جام تختی را در سالن هفت‌تیر تهران خواهیم داشت. مسلما تیم‌های خارجی را هم در این جام خواهیم داشت. دعوتنامه برای تیم‌ها ارسال شده و در اولین فرصت اسامی تیم‌هایی که برای این مسابقات اعلام آمادگی کردند را می‌گوییم.

امامی همچنین در خصوص حاشیه‌های مجمع انتخاباتی روز پنجشنبه گذشته هیئت کشتی مازندران و درگیری رئیس فدراسیون کشتی با یک خبرنگار در این مجمع خاطرنشان کرد: مجمع خوبی برگزار شد که امید شایگان به عنوان رئیس هیئت مازندران برای چهار سال آینده انتخاب شد. یکی موضوعی در این مجمع پیش آمد که علیرضا دبیر به عنوان رئیس مجمع خواست از جلسه بیرون برود. برای فدراسیون کشتی خبرنگاران و اصحاب رسانه یک بازوی توانمند محسوب شده و جایگاه ویژه‌ای در رشد کشتی دارند. رئیس فدراسیون همیشه این احترام را برای آنها قائل بوده و هیچ‌وقت تماس و سوال آنها را بی‌پاسخ نگذاشته و بی‌محلی نکرده است. در این مجمع خبرنگار مد نظر در حین صحبت رئیس فدراسیون، در حالی که جایی نزدیک رئیس مجمع نشسته بود که این جای سوال دارد که هم صحبت‌هایش صریح و واضح شنیده شود و در دید دوربین‌ها قرار داشته باشد؛ آن صحبت را مطرح کرد. یک اصل در مجامع وجود دارد که خبرنگار باید در هنگام برگزاری مجمع، مستمع باشد و اگر سوالی دارد بعد از پایان مجمع مطرح کند اما این خبرنگار به یک‌باره در میان صحبت دبیر جمله‌ای را مطرح کرد که "شما دارید مسخره می‎‌کنید" و غیره.

وی افزود: علیرضا دبیر به آن خبرنگار گفت که چه دلیلی دارد، مسخره کند و این جمله یک حرف غیرحرفه‌ای بود که به رئیس مجمع گفته شد. ناگفته نماند قبل از برگزاری مجمع هم مازندرانی‌ها به رئیس مجمع گفته بودند این احتمال وجود دارد به خاطر رقابت بین کاندیداها برخی به دنبال این باشند که مجمع را به حاشیه بکشند اما با این حال به ما گفته بود که توکل به خدا کرده و نگران نباشیم. با این وجود هم که احتمال حاشیه‌ای شدن مجمع را می‌داد، به عنوان رئیس مجمع تصمیم گرفت خبرنگاران هم داخل جلسه باشند اما طبیعتا خبرنگار نباید در مجمع دخالتی می‌کرد. دبیر خواست که بعد از این صحبت او از جلسه خارج شود که با مقاومتش مواجه شد و به همین دلیل از حراست خواست او را به بیرون هدایت کنند.

سخنگوی فدراسیون کشتی همچنین تاکید کرد: جالب است که این خبرنگار دور از شأن حاضران در مجمع که قهرمانان جهان و المپیک ما در میان آنها بودند، جمله‌ای به زبان آورد که شاید برخی آن را نشنیده باشند. او گفت شما پایتخت‌نشین‌ها این‌طور هستید. در آخر هم این را بگویم که کاش مدیرکل مطبوعات داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد قبل از موضعگیری مقابل فدراسیون کشتی، نسبت به موضوع پیش آمده تحقیق بیشتری کرده و پس از آن اظهارنظر می‌کرد.

258 258

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا