ورزشی

نصیرزاده: نزدیک به 30 درصد از مدال‌های ورزش مربوط به فدراسیون بدنسازی است

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ با اعلام روابط عمومی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، سیدمحمد پولادگر به عنوان رییس مجمع، خانم فرهادی زاد نایب رییس کمیته ملی المپیک، آرش فرهادیان مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون ها، عبدالمهدی نصیرزاده رییس فدراسیون و سایر اعضای مجمع در جلسه امروز به میزبانی سالن استاد فارسی آکادمی ملی المپیک حضور داشتند.

بعد از خیرمقدم توسط دبیر مجمع و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای هفتم تیر و شهید مدافع امنیت مسعود پرکاس(مربی فقید فدراسیون بدنسازی)، کلیپی از افتخارآفرینی بانوان در رشته های زیرمجموعه فدراسیون بدنسازی پخش شد.

سپس رییس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام برای حاضرین به سخنرانی پرداخت و گزارشی از عملکرد فدراسیون در سال 1401 ارائه کرد.

عبدالمهدی نصیرزاده در مجمع عمومی سالیانه فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در خصوص عملکرد این فدراسیون در سال 1401 اظهار داشت: در ابتدا باید به تاریخ سازی بانوان اشاره کنم که در ماههای اخیر در رشته های مچ اندازی، پاورلیفتینگ و فیتنس چلنج افتخارات بزرگی را آفریدند. از سال 1384 تا دو سال قبل هیچ اعزامی در بخش بانوان وجود نداشت و با حمایت وزارت ورزش موفق شدیم مجوز اعزام را بگیریم و برای کشورمان افتخارآفرینی کنیم.

وی افزود: در بخش بودجه ای باید بگویم کمتر از نیم درصد بودجه وزارت ورزش به فدراسیون بدنسازی اختصاص دارد، اما طبق آماری که ما داریم در سال 1401 حدود 30 درصد از مدال های ورزش کشور توسط قهرمانان فدراسیون بدنسازی به دست آمده است. آیا این بودجه و تعداد مدال ها با یکدیگر متناسب هستند؟

رییس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در خصوص حوزه مالی نیز تصریح کرد: در حالی که در سال 1399 درآمد از اسپانسرها 50 میلیون تومان بوده، در دو سال اخیر ما توانستیم در هر سال حدود 10 میلیارد تومان از حامیان مالی درآمد داشته باشیم. در حالی که فدراسیون بدنسازی از کمترین سهم در رسانه ملی برخوردار است. ما با راه اندازی آکادمی IFBB و فعال سازی سامانه ملی بدنسازی توانستیم منبع درآمدی جدیدی برای فدراسیون ایجاد کنیم.

نصیرزاده در خصوص اشاعه ورزش پاک و مبارزه با دوپینگ گفت: ما برای مبارزه با دوپینگ و اشاعه ورزش پاک بخش ورزش پایه را فعال کردیم و مدرسان را پایه را تربیت کردیم. از همین جا از آقای پولادگر می خواهم که با حضور رشته های زیرمجموعه فدراسیون در المپیادهای ورزشی موافقت کنند چون ما باید از سنین پایه بتوانیم به ورزشکاران آموزش دهیم که سراغ مواد نیروزا نروند.

وی در پایان نیز گفت: در بخش آموزش سوال های زیادی از ما شده و من شنیدم می گویند تعداد مربیان فدراسیون بدنسازی زیاد است. اما جالب است بدانید حدود 24 هزار باشگاه بدنسازی در سراسر کشور داریم و ما در سامانه ملی بدنسازی 19 هزار مربی سازمان یافته داریم. در واقع در ازای هر یک باشگاه هم یک مربی در کشور نداریم و نیاز داریم مربیان زیادی را برای آموزش صحیح در باشگاهها تربیت کنیم.

در بخش بعدی نوبت به حسابرس، خزانه دار و بازرس فدراسیون رسید که گزارش خود را برای اعضای مجمع ارائه کنند.

پخش کلیپی از عملکرد فدراسیون، بررسی و تصویب تقویم ورزشی فدراسیون در سال 1402 و آییین نامه کمیته انضباطی از جمله بخش های بعدی این مجمع بود. معاونت ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان نیز بعد از شنیدن نقطه نظرات حاضرین دقایقی به صحبت پرداختند.

258 258

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا