ورزشی

قرار دعوا در زمین بی طرف

 • جاباما
قرار دعوا در زمین بی طرف

نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا رقبای خود را شناختند.

ایمان گودرزی؛ همه چیز از روز 5شنبه و قرعه کشی لیگ قهرمانان آسیا آغاز شد، سه نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا در انتظار مشخص شدن رقبای خود در ورژن جدید بزرگترین تورنمنت باشگاهی آسیا بودند. از شانس خوب یا بد تیم های ایرانی در گروه هر یک از آنها یکی از غول های عربستانی که امسال ریخت و پاش زیادی برای تقویت تیم های خود کرده‌اند قرار داشت. طبق قرعه کریستیانو رونالدو به پرسپولیس رسید، بنزما باید به اصفهان برود و نیمار رقیب قائمشهری ها شد. در حالی که هواداران تیم ها از رویارویی تیم محبوبشان با بزرگان اروپا حس دوگانه‌ای داشتند، یک سوال دهن همه را مشغول کرد، خب؟ ما رونالدو، نیمار و بنزما را کجا خواهیم دید! هنوز جواب دقیقی برای این سوال وجود ندارد اما با نگاهی به وضعیت ورزشگاه آزادی و نقش جهان و بی خانمان بودن نساجی شاید رویای دیدن از نزدیک این بازیکنان کمی دور از انتظار باشد! در صورتی که تیم های ایرانی نتوانند به هر طریقی ورزشگاه های خود را به این سیستم مجهز کنند باید به فکر انتخاب ورزشگاه در کشور ثالث باشند و به دور از هواداران خود به رقابت با غول های آسیا بپردازند.

آسیا به کمک خواهد آمد؟

پس از برگزاری مراسم قرعه کشی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۳/۲۴ در مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا در کوالالامپور و اعلام دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا مبنی بر برگزاری مسابقات این فصل لیگ قهرمانان آسیا با سیستم کمک داور ویدیویی (VAR) و با عنایت به پیگیری‌های قبلی فدراسیون فوتبال، هماهنگی‌های اولیه با بخش مربوطه در کنفدراسیون فوتبال آسیا صورت پذیرفت. طی این مذاکرات AFC اعلام کرد تجهیزات مربوط به کمک داور ویدیویی توسط کنفدراسیون برای مسابقات باشگاهی فصل جاری در استادیوم‌های ایران نصب و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت. در همین راستا فدراسیون فوتبال بلافاصله اقدامات لازم برای هماهنگی‌های لجستیکی مورد نیاز از قبیل بازدید کارشناسان کنفدراسیون از زیرساخت‌ها و همچنین هماهنگی‌های گمرکی لازم جهت ترخیص تجهیزات مربوطه با همکاری وزارت ورزش و جوانان را آغاز کرده است. در حال حاضر موضوع کمک داور ویدویویی به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی فدراسیون بطور مستمر در حال پیگیری است و در همین راستا توافقات لازم بین فدراسیون، بانک مرکزی، وزارت ورزش و جوانان و دولت محترم در جهت تجهیز ۶ تا ۷ ورزشگاه به سیستم کمک داور ویدویی صورت پذیرفته است.

قرار دعوا در زمین بی طرف

وعده رویایی!

تا شروع بازی های لیگ قهرمانان آسیا کمتر از یک ماه باقیمانده است و ورزشگاه آزادی در حال حاضر شرایط میزبانی از هواداران را در هیچ بخش از سکوهای خود ندارد. در همین حین فدراسیون فوتبال با وعده استفاده 50درصدی از هواداران وعده شیرینی را به فوتبال دوستان داده است. با وعده‌ای که فدراسیون فوتبال داده وی ای آر که حل شده است، خیال همه راحت و بعد از آن آزادی با ظرفیت بیش از ۵۰ درصد آمادگی میزبانی از فوتبال‌دوستان عزیز را خواهد داشت!

پرسپولیس به دنبال ورزشگاه ثالث!

درحالی که فدراسیون فوتبال خبر خوشحال کننده‌ای به هواداران پرسپولیس داد و در بیانیه ای اعلام کرد، استادیوم آزادی در زمان انجام مسابقات لیگ قهرمانان آسیا با ظرفیت بیش از ۵۰ درصد آمادگی میزبانی از فوتبال دوستان عزیز را خواهد داشت و با این خبر به نوعی تاکید کرد شرایط را به نوعی برای میزبانی پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا فراهم کرده است اما این خبر از همان ابتدا هم قابل اعتماد نبود و هنوز باشگاه پرسپولیس نمی داند در کدام ورزشگاه باید از حریفان قدر و قدرتمند خود میزبانی کند. این در حالی است که شنیده می شد قرار است ورزشگاه آزادی برای این رقابت ها مجهز به سیستم کمک داور ویدیویی شده و AFC این فناوری را به ایران قرض خواهد داد. تمام این اخبار درحالی پرسپولیسی ها را به میزبانی این رقابت های حساس در ورزشگاه آزادی دلگرم کرد که طی 24 ساعت اخیر خبرهای ضدونقیضی در این خصوص منتشر شده است.

دیدار پرسپولیس و رونالدو در کشور بی‌طرف! | ورزش سه

رد ادعای فدراسیون فوتبال ایران

خبرنگاران نزدیک به مقام های AFC خبر می دهند که به طور قطع میزبانی بازی های پرسپولیس (و همین طور نساجی) به ورزشگاه آزادی داده نخواهد شد و از سوی دیگر خبرنگاران فوتبال حوزه خلیج فارس از ضرب العجل AFC برای حل نواقص خبر می دهند. به گونه ای که سالم المری خبرنگار نزدیک به باشگاه الدحیل قطر در مصاحبه با شبکه «الکاس» اعلام کرد: کنفدراسیون فوتبال آسیا به فدراسیون ایران مهلتی داده تا ورزشگاه های خود به تکنولوژی کمک داور ویدئویی(VAR) مجهز کند و در صورت اتمام ضرب الاجل AFC و مجهز نشدن ورزشگاه ها به VAR بازی های نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا به خارج از ایران منتقل می شود.

خبری که آشکارا از گرفته شدن امتیاز میزبانی از پرسپولیس خبر می دهد چرا که قطعا ورزشگاه آزادی تا زمان مشخص شده از سوی AFC قادر به تجهیز VAR نیست. تمام این مسائل دست به دست هم داده تا باشگاه پرسپولیس بلاتکلیف تر از همیشه در انتظار تعیین تکلیف از سوی AFC باشد. هرچند که خود یحیی گل محمدی در نشست خبری بعد از بازی با ذوب آهن به صراحت اعلام کرد از خدا می خواهد بازی ها در ورزشگاهی جز استادیوم آزادی برگزار شود. با این وضعیت شرایط پرسپولیس سخت تر از تمام تیم های همگروهش خواهد شد. تیمی که نه در بازی های داخلی می تواند از شرایط میرانی بهره ببرد و نه در بازی های بین المللی ورزشگاهی برای میزبانی دارد.

به هر روی در روزگاری که دیگر تیم های آسیایی از نظر سخت افزاری و تجهیزات و همین طور نرم افزاری و جذب بازیکن به سرعت برق و باد پیش می روند، فوتبال کشورمان با این نواقص عجیب و غریب کاملا از نظر تشکیلات حرفه ای عقب افتاده است و این موضوع می تواند چهره کشورمان را بین سایر کشورها به شدت مخدوش کند. برگزاری بازی‌های نمایندگان ایران و عربستان در لیگ قهرمانان آسیا با وجود بهبود روابط دو کشور در ماه‌های اخیر، همچنان در زمینی بی‌طرف برگزار خواهد شد.

روزنامه «الریاضیه» عربستان در این مورد گزارش داد، مدیران باشگاه النصر برای بازی برگشت خود مقابل پرسپولیس در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا که قرار است در تاریخ 6 آذر برگزار شود، ورزشگاه آل مکتوم شهر دبی امارات را به‌عنوان ورزشگاه بی‌طرف برای این بازی انتخاب کرده‌اند.

مدیران باشگاه النصر منتظر هستند تا باشگاه پرسپولیس برای بازی رفت دو تیم که قرار است در تاریخ 28 شهریور برگزار شود، ورزشگاهی بی‌طرف را به‌عنوان محل برگزاری بازی خود معرفی کند.

پرسپولیس و النصر در گروه E با تیم‌های الدحیل قطر و استقلال تاجیکستان همگروه هستند.

257 251

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید. کد خبر 1806237

 • اپلیکیشن خبرآنلاین
 • پرسپولیس می‌خواهد کریس رونالدو را جذب کند!

 • رونالدو در کورس آقای گلی

 • فوری؛ محل برگزاری بازی پرسپولیس و النصر مشخص شد

 • ستاره سابق بارسلونا در یک‌قدمی حریف پرسپولیس

 • خرید ۹۰۰ میلیاردی رقیب سپاهان برای آسیا

 • اتهام دلالی به کی‌روش در انتقال طارمی به بنفیکا!

 • بازیکن سابق پرسپولیس در آستانه جدایی زودهنگام از تراکتور

 • دیدار پرسپولیس و رونالدو در کشور بی‌طرف!

 • یک مهاجم در حد لوکادیا در راه پرسپولیس

 • درخواست پرسپولیس توسط AFC رد شد

 • عکس| نیمار، رونالدو و بنزما نمی‌آیند!

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا