فرهنگی و هنری

غرفه نهاد کتابخانه‌ها در روز قدس برپا می‌شود

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با محوریت اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران با برپایی غرفه‌ای در مسیر راهپیمایی روز قدس واقع در چهارراه ولی‌عصر (عج)، به ترویج فرهنگ رضوی و معرفی جشنواره کتابخوانی رضوی در بین روزه‌داران می‌پردازد.

کتابداران و کارکنان کتابخانه‌های عمومی استان تهران علاوه بر برپایی غرفه و شرکت در راهپیمایی برای اعلام همبستگی با مردم مظلوم فلسطین، اقلام تبلیغاتی شامل تراکت و بروشور معرفی منابع دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و معرفی کتابخانه‌های عمومی استان را بین حاضران توزیع می‌کنند.

با فراهم شدن شرایط لازم برای حضور کودکان و نوجوانان در غرفه اداره‌کل در این روز، نشست‌های معرفی و قصه‌گویی منابع جشنواره کتابخوانی رضوی نیز برگزار خواهد شد تا کودکان پس از شنیدن داستان‌های کتاب به ترسیم آموخته ذهنی خود از قصه پرداخته و به این شیوه در مسابقه بزرگ کتابخوانی رضوی شرکت کنند.

اجرای گروه سرود، عضویت رایگان در کتابخانه های عمومی، برپایی ایستگاه نقاشی و عکاسی، آموزش اوریگامی ساخت پرچم مقدس و پخش سرودهای مرتبط با این روز از دیگر برنامه‌های متنوع غرفه اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران خواهد بود.

همچنین کتابخانه‌های سیار استان تهران به نمایندگی از کتابخانه‌های عمومی این استان به صورت نمادین در مسیر راهپیمایی حضور خواهند داشت و برنامه‌های متنوع و خدمات ویژه کتابخانه‌های عمومی و سیار از سوی آن معرفی خواهد شد.

علاقه‌مندان برای حضور در غرفه اداره‌کل می‌توانند روز جمعه ۲۵ فروردین مصادف با روز جهانی قدس به ضلع جنوب شرقی چهارراه ولی‌عصر (عج) مراجعه کنند.

۵۷۵۷

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا