ورزشی

طعنه افشین پیروانی به آل‌کثیر؛ اینجا پرسپولیس است!

افشین پیروانی در حاشیه تمرین عصر دوشنبه تیم فوتبال پرسپولیس ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: خدا را شکر شرایط تیم فوتبال پرسپولیس خوب است و بازیکنان یکی پس از دیگری مشغول تمدید قراردادشان هستند. تقریباً سعی شده است که اکثر بازیکنان حفظ و تعدادی هم بازیکن جدید اضافه شوند. شرایط خوب است. ما تیم پرسپولیس هستیم که فصل قبل سه قهرمانی کسب کردیم و سه جام را با خودمان یدک می‌کشیم. ان‌شاءالله امسال هم با تمام قدرت برای قهرمانی پیش می‌رویم.

وی درباره آخرین نقل‌وانتقالات تیم فوتبال پرسپولیس، خاطر نشان کرد: اینجا پرسپولیس است، مطمئن باشید همه دوست دارند و به نوعی افتخار می‌کنند که در کنار باشگاه بزرگ پرسپولیس و نام پرسپولیس باشند. خدا را شکر کار خوب پیش می‌رود و امیدواریم بتوانیم نتایجی که سال قبل کسب کردیم، تکرار کنیم.

مدیر تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به احضارش به کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال تصریح کرد: من فکر می‌کنم حقایق را نباید بگوییم! اگر تعریف و تشکر می‌کردیم، مشکلی نبود. ما امسال در لیگ، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا بازی داریم. علاوه بر این نفرات ملی‌پوشی در تیم ملی و تیم امید خواهیم داشت. با این تعداد بازی و همچنین فشردگی مسابقات با ۱۹ بازیکن بزرگسال می‌توان کار را ادامه داد و در مسابقات مشکلی نداشت!؟

وی با یادآوری اینکه ۱+۶ سهمیه برای بازیکنان خارجی است، گفت: قانون را شاید یکسری از دوستان متوجه نیستند. اگر بازیکن خارجی زیر ۶۰ درصد بازی کند، خود به خود سال آینده یک سهمیه کم می‌شود. یعنی اگر شما شش بازیکن خارجی بیاورید به دلیل این قانون باید در ۶۰ درصد مسابقات آنها را به زمین بفرستید تا بازی کنند. شش بازیکن خارجی به ضرر تیم ملی است. مسئله بعدی سقف قرارداد است. من که بازیکن نیستم که بگویند علیه این قانون صحبت می‌کنم. سقف قرارداد برای نماینده مملکت که می‌خواهد به بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا برود و با رقبایی که هزینه‌های آنچنانی می‌کنند، درست نیست. آیا من گفتم تیم‌های دیگر رعایت می‌کنند؟ شما فکر می‌کنید تیم‌ پرسپولیس را چرا رها و با تیم‌های دیگر قرارداد امضا می‌کنند؟

پیروانی ادامه داد: همه تیم‌ها عزیز و قابل احترام، ولی کسی که هولدینگ، زیر مجموعه و شرکت خصوصی دارد، دستِ بازی برای عقد قرارداد دارد. نمی‌توان به آنها خُرده گرفت. گفتیم پرسپولیس و استقلال ضرر می‌کنند. نمی‌دانم کجای این بحث غیرمنطقی بوده است که کمیته اخلاق ما را احضار کرده است. مشکلی نیست. فعلاً که به سفر می‌رویم تا برگردیم ببینیم چه می‌شود.

پیروانی در پاسخ به این سؤال که آیا پرسپولیس سقف قرارداد را در ماجرای بیرانوند دور زد یا نهایت پرداختی‌اش مبالغی است که در رسانه‌ها بیان می‌شود، گفت: مطمئن باشید چون بخشی از سهام پرسپولیس در بورس عرضه شده است، نمی‌توانیم قانون را دور بزنیم. شاید دوستان می‌آیند شعار می‌دهند که پرسپولیس قانون را دور زده است، اما اینطور نیست. علیرضا بیرانوند همان قرارداد سال گذشته را دارد. او این کار را کرد تا شاید به پولش برسد. او اشتباه کرد و اینجا هم می‌گویم، اما تلاش مضاعف می‌کند تا این اتفاقی را که برایش افتاد، جبران کند.

وی افزود: حالا یکسری بحث‌هایی در مورد بیرانوند مطرح می‌کنند که درست نیست. حق اوست که به‌عنوان دروازه‌بان اول تیم ملی و فوتبالیست بزرگ، رقم خوبی دریافت کند. با این حال او تلاش می‌کند، اشتباهش را جبران کند. مطمئن باشید اگر علیرضا بیرانوند دریافت زیادی داشت، ما ۱۰ نفر مانند او در تیم داریم و باید به آنها نیز همین قدر می‌دادیم.

مدیر تیم فوتبال پرسپولیس درباره ناراحتی هواداران این تیم از علیرضا بیرانوند بابت مذاکره با تیم فوتبال استقلال، گفت: مطمئناً علیرضا بیرانوند اشتباه کرد و خودش هم این موضوع را قبول دارد، اما هواداران بزرگ تیم فوتبال پرسپولیس به بزرگی خودشان این موضوع را می‌بخشند. مطمئن باشید در اولین بازی که بیرانوند برای پرسپولیس انجام دهد هواداران مثل گذشته او را مورد حمایت قرار می‌دهند. همه هواداران باید بدانند وقتی لوگوی پرسپولیس با پیراهن پرسپولیس به تن کسی می‌رود باعث افتخار است و هواداران مطمئناً حمایت کافی را از بیرانوند انجام می‌دهند.

پیروانی راجع به شرایط برگزاری اردوی خارجی تیم فوتبال پرسپولیس، اظهار کرد: ان‌شاءالله روز ۲۲ تیر ماه به مدت هشت روز اردو برگزار می‌کنیم و قرار است دو بازی دوستانه در آنجا برگزار کنیم. قبل از سفر با تیم شمس آذر قزوین بازی تدارکاتی برگزار می‌کنیم. وقتی به کشور برگردیم، پیش از شروع لیگ برتر، یک بازی دوستانه داریم. با اینکه تمرینات را دیر شروع کردیم، شرایط خوب است. بازیکنان ما حرفه‌ای هستند و با اینکه تمرینات جمعی بهتر است، اما بازیکنان تلاش کردند که با نگاه حرفه‌ای از لحاظ آمادگی عقب نباشند. ما پرسپولیس هستیم و محکوم به قهرمانی. این نوید و قول را به هواداران پرسپولیس می‌دهیم که امسال با تمام قدرت برای قهرمانی می‌آییم.

وی در پاسخ به این سوال که پرسپولیس و یحیی گل‌محمدی در کدام پست دغدغه بیشتری دارند، تأکید کرد: این موضوع، بحث فنی است. هر سؤالی درباره بیرون زمین دارید در خدمت شما هستم، اما به سؤال مربوط به داخل زمین نمی‌توانم پاسخ بدهم.

مدیر تیم فوتبال پرسپولیس در مورد عدم توافق عیسی آل‌کثیر با باشگاه پرسپولیس برای تمدید قراردادش هم گفت: مطمئناً همه این آرزو را دارند که در پرسپولیس بازی کنند.

پیروانی درباره گلایه کمال کامیابی‌نیا و سیامک نعمتی بعد جدایی از پرسپولیس، گفت: بدعت بدی در فوتبال ما هست. به قول آقا غلام (برادرم) در فوتبال ایران، خوش استقبال و بد بدرقه هستیم. در اکثر تیم‌ها این اتفاق می‌افتد که بازیکن سال‌ها زحمت می‌کشد، ولی وقتی که می‌خواهد از تیم جدا شود، بد بدرقه هستیم. البته اگر بزرگترین جشن هم برای نفرات جداشده بگیرند، چون یک مقدار ناراحتی هست شاید مورد قبول‌شان قرار نگیرد و حتی شاید در جشن هم حضور پیدا نکنند.

وی خاطر نشان کرد: البته که باید برای بازیکنان جداشده جشن و مراسم تجلیل بگیرند و از آنها حمایت کنند. همانطور که بازیکن برای پرسپولیس زحمت کشیده، برند این تیم هم به بازیکن کمک کرده است. درست است برند پرسپولیس همه را بزرگ کرده و شهرت داده (ابتدا از خودم شروع می‌کنم)، ولی یک مقدار منطقی‌تر و اصولی‌تر باید نگاه کنیم.

مدیر تیم فوتبال پرسپولیس یادآور شد: باشگاه در شرایط نقل‌وانتقالات است و نتوانستیم از عزیزانی که نام بردید آنطور که باید تجلیل کنیم. سال‌های قبل هم این مورد بوده است که به یکباره گفته می‌شد با بازیکنان تماس بگیرید و بگویید که در تمرین حاضر نباشند. البته این بازیکنان به تیم‌های دیگر رفتند و با تیم‌های خوبی قرارداد بستند. اصلاً پست سازمانی به کنار، به‌عنوان یک رفیق از آنها تشکر می‌کنم، چون زحمت کشیدند و امیدوارم هر جا که هستند، موفق باشند. همه باید بدانند هر آمدنی، یک رفتنی دارد. ان‌شاءالله از این به بعد، بدرقه خوبی داشته باشیم.

257 251

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا