فرهنگی و هنری

طراحان هنری «هفت‌خان اسفندیار» معرفی شدند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلانی، سهیل دانش‌اشراقی طراحی صحنه، لباس و اکسسوار، مرتضی نجفی طراحی نور و مدیر تصویربرداری و علی شفیعی طراحی گریم نمایش موزیکال «هفت‌خان اسفندیار» به کارگردانی حسین پارسایی را برعهده دارند.

دانش اشراقی پیش از این طراحی صحنه و لباس نمایش‌های «لامبورگینی»، «الیور توئیست»، «مرد بالشی»، «نفرین قحطی‌زدگان» را بر عهده داشته است.

طراحی صحنه آثار سینمایی «مسخره باز»، «روز صفر» و «روشن» از دیگر فعالیت‌های دانش اشراقی است. او برای طراحی صحنه فیلم‌های «مسخره باز» و «روز صفر» کاندیدای دریافت سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر و برای طراحی صحنه فیلم «روزی روزگاری آبادان» برنده این جایزه شد.

دانش اشراقی بعد از نمایش موزیکال «الیور توئیست» دومین تجربه همکاری خود با حسین پارسایی را در «هفت‌خان اسفندیار» به نمایش می‌گذارد.

همچنین مرتضی نجفی به عنوان نورپرداز، فیلمبردار و مدیر فیلمبرداری تاکنون موفق به دریافت سیمرغ بلورین بابت فیلم‌های سینمایی «تومان»، «روشن» و «یدو» از جشنواره فیلم فجر شده است.

پروژه اسفندیار دومین همکاری نجفی بعد از نمایش موزیکال «الیور توئیست» با پارسایی است.

علی شفیعی طراح چهره‌پردازی نمایش «هفت‌خان اسفندیار» پیش از این به عنوان طراح چهره‌پردازی در آثاری همچون «قهوه تلخ»، «شهرزاد»، «پل چوبی» و «اتوبوس شب» حضور داشته است.

یوسفعلی میرشکاک به عنوان مشاور محتوایی در این اثر حضور دارد.

«هفت‌خان اسفندیار» برداشتی آزاد از شاهنامه فردوسی و محصول سازمان رسانه‌ای هنری اوج با مشارکت شرکت نور تابان و همکاری بنیاد فرهنگی هنری رودکی است که اردیبهشت سال جاری در تالار وحدت اجرا خواهد شد.

۵۷۵۷

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا