ورزشی

صحبت‌های وزیر ورزش درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها

پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان نوشت: دکتر سید حمید سجادی در نشست هماهنگی حضور بانوان و خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها در ابتدای سخنانش، تأکید دکتر رییسی رییس جمهوری در خصوص توجه ویژه به حضور بانوان در استادیوم‌ها با حفظ کرامت آنها در حین برگزاری رویدادهای مهم ورزشی را مورد توجه قرار داد.

در همین راستا وزیر ورزش وجوانان گفت: بنابر دستور رییس جمهوری موظف هستیم از زمان بلیط فروشی، فراهم‌سازی وسایل نقلیه عمومی برای جابه جایی بانوان، پارکینگ‌ها، هدایت آنها به محل استقرار، نظافت سرویس‌های بهداشتی، آماده‌سازی نمازخانه‌ها، بوفه‌ها و نیروهای انتظامی با تاکید بر حفظ شانیت آنها با دقت بررسی شود و اگر مشکلی هست با برنامه‌ریزی و تا زمان برگزاری رویدادها بهسازی شود.

وی در این ارتباط از استادیوم آزادی به عنوان الگویی برای برگزاری رویدادهای فوتبال و حضور بانوان نام برد و افزود: مسوولان دست اندرکار باید همه تلاش خود را به کار ببندند تا ضمن انجام تمام امور عنوان شده، فضایی پرنشاط و فرهنگی را برای حضور بانوان و خانواده‌ها مهیا کنیم.

دکتر سجادی با اشاره به برگزاری دو دیدار اخیر تیم ملی در ورزشگاه آزادی با حضور خانواده‌ها و بانوان ضمن قدردانی از مسوولان برگزار کننده، تجربه‌ی به دست آمده را مهم دانست و گفت: در این دو رویداد حدود دو هزار و پانصد بانو حضور داشتند و طی گزارشی که مطالعه کردم فضای خوبی را بانوان و خانواده‌ها تجربه کردند.

وی تصریح کرد: اساسا استادیوم آزادی فضایی بسیار دیدنی است و جمع کثیری از مردم علاقمند حضور و کسب تجربه برای مشاهده رویدادهای ورزشی از جمله فوتبال هستند.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه بهسازی ورزشگاه‌ها و اماکن ورزشی را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: این مسأله بسیار مهم است و باید با فرهنگسازی علاوه بر بهسازی محیط برای تماشاگران، توجه به محیط پیرامونی تبیین شود.

دکتر سجادی در بخش دیگری از سخنانش توضیحاتی را در خصوص «نظام جامع مدیریت امنیت سواحل کشور» ارائه و بیان کرد: در جلسه‌ای که در این ارتباط با حضور رییس جمهوری در هیات دولت داشتیم، پس از تشریح مسایل و مشکلات فدراسیون نجات غریق توسط آقای حیدری، دکتر رییسی با تخصیص مبلغ ۲۰۰ میلیارد برای رفع مشکلات، تاکید کردند باید شرایطی مهیا کنیم که خانواده‌ها با آرامش کامل و بدون دغدغه به سواحل شمالی کشور سفر کنند.

در جلسه هماهنگی حضور بانوان در وررشگاه‌ها، با حضور وزیر ورزش و جوانان آخرین اقدامات ساماندهی حضور بانوان در اماکن ورزشی توسط معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای، معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی، معاون توسعه ورزش بانوان، رییس مرکز حراست وزارت ورزش، رییس و نواب رییس (نبی و منظمی)، مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی، مدیر ورزشگاه آزادی و رییس سازمان لیگ تبیین شد.

258 258

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا