سیاسی

شعار «زن، زندگی، آزادی» از نگاه سردار جوانی /به دهه هشتادی ها محبت کنیم

سردار یدالله جوانی در «دومین دوره توانمندسازی و دانش افزایی اساتید بسیجی» در مشهد گفت: جمهوری اسلامی قلعه‌ای به نام قشر مذهبی دارد که در هر شرایطی از آن حمایت می‌کند. در آخرین لحظات اعتراضات سال گذشته برخی از برآوردهای امنیتی اسرائیلی‌ها که در رسانه‌ها منتشر شد، حکایت از آن داشت که آنان قدرت، توانمندی، اعتبار و بازدارندگی اجتماعی قشر مذهبی را در طراحی عملیاتی خود نادیده گرفته بودند.

وی تصریح کرد: بدنه عمومی جامعه نسبت به مذهب و مذهبی‌ها احترام قائلند، بنابراین تلاش دشمن بر خردکردن مذهب، مذهبیون و جامعه مذهبی در ایران قرار گرفته است.
معاون سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه شعار «زن، زندگی، آزادی» اسم رمز اندلسی‌کردن ایران است، تصریح کرد: ایجاد نفرت از مذهبی‌ها، تحقیر مذهبی‌ها و بی‌اعتبار کردن مذهبی‌ها با هدف خردکردن قشر مذهبی، تحریک شکاف‌های قومی و مذهبی با هدف تشدید شکاف‌های اجتماعی، حادثه‌آفرینی برای اعتراضات میلیونی مثل بنزین و گرانی، جنگ مسلحانه داخلی، جنگ قومی با هدف انفجار قومی و جنگ خارجی در حمایت از بخش‌های مختلف با هدف تجزیه ایران برآوردی کلی از نقشه دشمن است.

وی اظهار کرد: ایجاد حس مذهبی در شل‌دین‌ها و به رسمیت شناختن آنان از نظر دینی و مذهبی، ایجاد احساسات مثبت یا برگزاری پویش‌های عاطفی، همیاری و محبت اجتماعی، کنش احساسی مسئولان، توجه به دهه‌ هشتادی‌ها و محبت به آنان از راهبردهای مقابله با ایجاد نفرت‌ از مذهبی‌هاست.
معاون سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه جهاد خدمت و جهاد تبیین را مهمترین راهبرد برشمرد و افزود: جهاد تبیین مبارزه فکری با دشمن است. جهاد تبیین، افشای دروغ‌پردازی‌ها با روایت درست و افشای سیاه‌نمایی‌ها با روایت صحیح واقعیت‌هاست.
جوانی ادامه داد: جهاد تبیین بیان معارف و حقایق در عرصه‌های مختلف، به منظور آگاهی‌بخشی و روشنگری به افکار عمومی است تا با تشخیص و عمل به وظیفه در مقابل ابهام‌افکنی، تحریف، انحراف، کتمان و پنهان‌سازی و وارونه‌نمایی حقایق از ناحیه دشمنان مصونیت پیدا کنند و فریب حیله‌گری دشمن را نخوردند.
وی با بیان اینکه هدف دشمن مأیوس کردن مردم و حتی مسئولان و مدیران ما از آینده است، تصریح کرد: جهاد تبیین، جهاد امیدآفرینی است. با تصویرسازی درست باید ذهن را از اسارت دشمن خارج کرد.
معاون سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه گفت: شهید سلیمانی الگویی مناسب در عرصه‌های جهاد است. واکاوی شخصیت او در ابعاد فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و نظامی نشان می‌دهد که نه تنها از روشن بینی و بصیرت نافذ برخوردار بود، بلکه در عرصه روشنگری، بصیرت افزایی و جهاد تبیین و روایت، مجاهدی پیشرو و موفق بود.

2727

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا