سیاسی

حقه جنگی عجیب روس‌ها در نبرد با اوکراین!/ عکس

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، به گفته ساتون، این چهار کشتی موشک‌های کروز کالیبر را حمل می‌کنند که در حملات ویرانگر در سراسر اوکراین مورد استفاده قرار گرفته‌اند. در ۲۹ ژوئن، وب‌سایتی که به اشتراک‌گذاری اخبار مربوط به ناوگان دریای سیاه روسیه اختصاص دارد، تصویری از یک مین‌روب دوران شوروی را نیز به اشتراک گذاشت که به نظر می‌رسید دو طرف آن با نوارهای تیره ضخیم رنگ شده است.

گفته می شود این تصویر که اینسایدر قادر به تایید آن نبود، حدود یک ماه قبل گرفته شده‌است. سیدهارت کاوشال، محقق نیروی دریایی در موسسه رویال خدمات متحد لندن، به اینسایدر تلاش گزارش شده برای استتار را تایید کرد. و او توضیح داد که چگونه اپراتور یک کشتی بدون سرنشین (USV یا پهپاد دریایی) می تواند توسط آن فریب بخورد.

حقه جنگی عجیب روس‌ها در نبر با اوکراین!/ عکس

یو اس وی های اوکراین از طریق فید ویدیویی توسط اپراتور انسانی از راه دور هدایت می‌شوند. آنها با سرعت بالا حرکت می کنند و به اپراتور فقط زمان کوتاهی برای انتخاب هدف می‌دهند.

بیشتر بخوانید:

جاذبه در این نقطه کره زمین فرق می‌کند!

مرگ صدهزار نفر در یک روز عجیب!

کاوشال گفت: "به نظر می رسد که در این مورد، استتار در درجه اول به سمت اطمینان از این است که در فواصل بسیار طولانی، یک حسگر الکترواپتیکی با کیفیت پایین ممکن است کشتی را از درهم ریختگی پس زمینه متمایز نکند. همچنین ممکن است کشتی به لطف رنگ تیره در برابر آب کوچکتر به نظر برسد."

او گفت که به این ترتیب رنگ یک "مزیت نسبتا ارزان" در برابر پهپادها خواهد بود. او افزود که این تاکتیک ممکن است حتی در برابر پهپادهای هوابرد و در مورد تصاویر ماهواره‌ای تجاری موثرتر باشد. ساتن در تحلیل خود اشاره کرد که آب اغلب در چنین تصاویری تا چه حد تیره به نظر می رسد و آن را به یک استتار مؤثر برای رنگ تیره تبدیل می کند.

منبع: INSIDER

۲۲۷۲۲۷

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا