ورزشی

حضور یک میلیون تهرانی در مسابقات قهرمان شهر

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ حسین اوجاقی مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران، حضور یک میلیون شهروند تهرانی در رقابت های قهرمان شهر را پیش بینی کرد و گفت: بنا داریم 10 درصد مردم را به ورزش نزدیک کنیم.
به گزارش روابط عمومی سازمان ورزش شهرداری تهران، حسین اوجاقی مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران صبح امروز؛ یکشنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۲، در نشست خبری با اصحاب رسانه، به تشریح جزییات دومین دوره مسابقات قهرمان شهر به عنوان بزرگترین رویداد ورزش شهروندی پایتخت کشورمان پرداخت.
وی در ابتدای این نشست به ذکر آماری از میزان فقر حرکتی در جامعه و آسیب های ناشی از اشاره کرد و افزود: ۵۶ درصد مردم ما از لحاظ جسمانی دچار فقر حرکتی و ۴۰ درصد مردم درگیر دیابت هستند، فعالیت بدنی در تهران ۱۳ دقیقه است درحالی که نُرم جهانی آن حدود ۵۰ دقیقه است.
اوجاقی افزود: وظیفه سازمان ورزش ترویج ورزش همگانی و سلامت روانی و جسمانی است و این مجموعه از طریق زیرساخت‌ها و برگزاری رویدادها خدمات خود را به شهروندان ارائه می دهد. در کنار این وظایف، استعداد یابی را نیز دنبال می کنیم.
مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران ادامه داد: بر همین اساس دومین دوره رقابت های قهرمان شهر در تهران برگزار می شود. در این رویداد ۱۰ رشته برای آقایان و ۱۰ رشته برای بانوان طراحی شده که تمام رده های سنی را دربرمیگیرد و قابیلت اجرا در فضای باز و پارکها و خیابان ها را دارد.
وی تصریح کرد: هدف‌گذاری ما مشارکت بین ۷۰۰ هزار تا یک میلیون نفر است. ثبت نام در این رویداد به صورت رایگان بوده و در مراحل نهایی جوایز نقدی و تجهیزات ورزشی برای برندگان در نظر گرفته شده است. همچنین افتتاحیه این مسابقات عصر فردا؛ دوشنبه 12 تیرماه در مجموعه ورزشی ۱۲ هزار نفری آزادی برگزار خواهد شد.
اوجاقی بیان کرد: تا الان ۲۰۰ هزار نفر از محلات مختلف برای شرکت در این رویداد ثبت نام کردند ، به نظر می رسد با برگزاری این رویداد، ۱۰ درصد مردم شهر درگیر فعالیت جسمانی و ورزش می شوند.‌
مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران عنوان کرد: در این سازمان سه حکم مستقیم بالادستی داریم که شامل "ترویج ورزش همگانی، استعداد یابی و کمک به ورزش قهرمانی"، "اجرای ورزش‌های آیینی و سنتی و بومی و محلی" و "بازسازی زیرساخت ها" است، همچنین زیست پذیری شهر تهران و مشارکت اجتماعی مردم در شهر یکی از سیاست هایی است که شهردار تهران بر آن تاکید دارد.
وی یادآور شد: قرارگاه تعلیم و تربیت که در معاونت اجتماعی شهرداری تهران، ذیل امور مساجد و فعالیت های دینی تشکیل شده که برای اوقات فراغت مردم‌ و نوجوانان و جوانان با محوریت مساجد برنامه هایی طراحی می کند که بخش عمده آن مربوط به بحث ورزش و بر عهده سازمان ورزش قرار دارد.
مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران افزود: سعی می کنیم علاوه بر این رویداد، جشنواره بزرگ ورزش های تابستانی و همچنین مسابقات ورزش های رایانه ای را در قالب جشنواره آرمان داشته باشیم .
این نشست با طرح سوالاتی از سوی خبرنگاران ادامه یافت.
اوجاقی درپاسخ به سوالی درباره معرفی استعدادها به ورزش قهرمانی بیان کرد: در رشته داژبال در بخش بانوان استعدادهای شناسایی شده از طریق سازمان ورزش برای انجام تست های لازم به تیم‌های ملی معرفی شده و در رشته کشتی نیز یک سری جوانان و نوجوانان شناسایی شدند تا درگیر مسابقات لیگ استان تهران شوند، در بازی‌های الکترونیک کسی که قهرمان جهان بود به یک جوان ناشناس باخت و این باعث شناسایی یک استعداد جدید شد.
مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران تصریح کرد: مراسم افتتاحیه قهرمان شهر با حضور شهردار تهران ، وزیر ورزش و رییس شورای شهر تهران برگزار خواهد شد .
اوجاقی در ادامه گفت: نگاه ما برای مجموعه های ورزشی شهرداری، در درجه اول درآمدزایی و سودآوری نیست بلکه خدمت رسانی به مردم است بر همین اساس معتقدیم که سازمان ورزش در رابطه با مجموعه های ورزشی نسبت به پیمانکار بهتر می تواند خدمت رسانی کند.
وی در پاسخ به سوالی درباره توافق سازمان متبوعش با ستاد مدیریت بحران شهر تهران برای واگذاری سوله های الزهرا (س) اظهار داشت: یک سری سالن هایی به عنوان سوله های بحران در اختیار سازمان ورزش قرار داشته که براساس تصمیم مدیریت شهری، مقرر شد برای آموزش شهروندان در مواقع بحران در نظر گرفته شود ، اما قسمت های پایین این سوله ها همچنان در اختیار ورزش بانوان قرار دارد و ما به ازای آن بخش هایی از سوله های بحران که در اختیار سازمان ورزش نبود نیز برای انجام ورزش بانوان در اختیار آنها قرار می دهیم.

مدیرعامل سازمان ورزش در پاسخ به پرسشی دیگر در خصوص قیمت گذاری های جدید سانس های استخرها و مجموعه های ورزشی اظهار داشت: شورای شهر، نرخ های جدید را عدد تعرفه‌های ۱۴۰۱ دولت با یک درجه کمتر اعلام کرد و تعرفه های دولت برای مجموعه های دولتی در سال ۱۴۰۲ حدود ۳۰ درصد افزایش داشت، بنابراین در تعرفه های جدید سازمان ورزش، همچنان نسبت به تعرفه های دولتی ارزان‌تر هستیم، علاوه بر این در درجه بندی نرخ ها و تعرفه ها، مناطق جنوبی یعنی مناطق ۹ تا ۲۱ تعرفه ها درجه سه و در سایر مناطق درجه ۲ حساب شدند تا به مناطق جنوبی از این طریق کمک بیشتری شود.
وی در پایان در خصوص بحث کمک سازمان ورزش به تیم های ملی در رشته های مختلف نیز بیان کرد: در حال ایجاد مراکز و پایگاه های استعداد یابی در ۵ پهنه تهران به صورت علمی و استاندارد و تجهیز شده هستیم تا در آن استعداد یابی در رشته های مختلف داشته باشیم و پس از آن این افراد به هیات های ورزشی معرفی می شوند تا به وزش قهرمانی کمک کنیم اما ردیف بودجه و اعتباری برای کمک های نقدی به بحث ورزش های قهرمانی نداریم.

258 258

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا