ورزشی

حجت کریمی: همه عالم ایستاده بودند تا نکونام سرمربی استقلال نشود

امیرواعظ آشتیانی، مدیرعامل سابق باشگاه استقلال در مصاحبه‌ اخیرش گفت: «کسی که خودش در دوران مدیر عاملان قبلی مسئولیت داشته و پس از اتفاقاتی که در دوره آقای آجورلو به وقوع پیوست به دادگاه معرفی شد، بعداً در همین استقلال سمت مهمی‌گرفت!». پیرو این صحبت‌های آشتیانی، حجت کریمی‌در مصاحبه ای، توضیحات زیر را ارائه کرد:

واقعاً علم مدیریت می‌دانید؟ هر اتهامی که دال بر مجرمیت نیست!

سیدحجت کریمی‌که اخیرا از سرپرستی مدیرعاملی باشگاه استقلال کناره‌گیری کرده است در پاسخ به اظهارات واعظ آشتیانی به خبر ورزشی گفت: «آقای آشتیانی! روزانه دهها یا صدها نفر بی دلیل و مثلاً تنها بر اثر اشتباهات محاسباتی در آمار مالی شرکت‌ها، نهادها، ارگان‌ها و غیره به مراکز قضایی فراخوانده می‌شوند که اغلب هم وکلای شان مراجعه کرده و بعد از ارائه مستندات، مشخص می‌شود دادخواست به اشتباه صادر شده و این بار خوانده، شاکی پرونده می‌شود و از شکایت کننده اعادۀ حیثیت می‌کند. شما که اینقدر دم از دانش تان درباره علم مدیریت می‌زنید چرا این حرفها را بیان می‌کنید؟»

شاید دنبال خوشامد فضای مجازی هستید؟

وی افزود: «ماشاالله اینقدر در این مدت هر شبکه تلویزیونی یا رادیویی را باز کردیم شما را دیدیم به نظر می‌رسد حرف کم آورده اید و با نگاهی به وضعیت جو فضای مجازی برای خوشامد آنها هر چه به ذهنتان می‌رسد را به زبان می‌آورید. نه! اینطور نیست. راستی شبکه ای هست که هنوز نرفته باشید؟».

فوتبال امروز را تاجران اداره می‌کنند نه کارمندها

رییس اسبق هیأت مدیره باشگاه استقلال در واکنش به بخشی دیگر از اظهارات واعظ که گفته بود «آیا اگر تاجران دیگر هم می‌توانستند و می‌توانند بیایند و چند صباحی در استقلال مدیریت کنند و از اعتبار آن بهره ببرند؟»… خاطرنشان کرد: «اگر نمی‌دانید، این را هم به دانش تجاری تان اضافه کنید که نه تنها تاجران در فوتبال حضور دارند بلکه این ورزش پول‌ساز کم کم به سمت و سویی می‌رود که همین تاجران، فوتبال حرفه ای دنیا را در اختیار می‌گیرند. اگر از فوتبال انگلیس و مالکان باشگاه‌های لیگ جزیره و دیگر باشگاه‌های بزرگ دنیا خبر ندارید کمی‌درباره شان مطالعه کنید. چون برای برنامه‌های بعدی تلویزیونی که دعوت می‌شوید لازم‌تان می‌شود. اتفاقا این کارمندها هستند که توانایی ادارۀ باشگاه را ندارند، چون از قوانین تجارت سردرنمی‌آورند. فوتبال امروزه یک تجارت است».

هرگز زیر بلیت کسی نبودم چه رسد به یک بچه!

کریمی‌با اشاره به فرد نزدیک به واعظ آشتیانی که اتفاقا امیر قلعه نویی هم با او زاویه داشته، تصریح کرد: «به لطف اعتقادات قلبی ام به ائمۀ اطهار و یاری خداوند هرگز آویزان کسی نبودم و برای رسیدن به صندلی مدیریت باشگاه استقلال هم هرگز با ۱۰ نفر تماس نگرفتم که وساطتم را بکنند. زیر بلیت کسی هم نبودم چه رسد به یک بچه!».

وزارت ورزش مو را از ماست می‌کشد

وی دربارۀ چگونگی پذیرش سرپرستی مدیرعاملی استقلال توضیح داد: «اتفاقاً اعضای هیأت مدیره (مومنی، مظلومی‌ افضلی) بعد از کناره گیری آقای فتح الله زاده بنده را به جَدّم قسم دادند تا سرپرستی باشگاه را قبول کنم و بنده بر حسب وظیفه پذیرفتم تا باشم و بزرگترین بدهی تاریخ باشگاه استقلال را بدهم. از آنهایی که در این مدت بودند بپرسید که قسم خورده بودم نمی‌خواهم مدیرعامل استقلال باشم. آن وقت یکی مثل شما چون سوژه ای برای زیر سئوال بردن من نداشتید سراغ یک موضوع تمام شدۀ قضایی رفتید که ممکن است برای هر تاجری بارها اتفاق بیافتد؟ اگر من مشکلی داشتم وزارت ورزش و حراستش که مو را از ماست می‌کشد چنین مجوزی صادر می‌کرد».

کاری کردم که ۷ مدیر نتوانستند

سرپرست مستعفی باشگاه استقلال درباره پرداخت بدهی استراماچونی گفت: «کاری که من کردم را ۷ مدیر قبل از من (فتحی، خلیل زاده، فتح الله زاده، سعادتمند، مددی، آجورلو و دوباره فتح الله زاده) نتوانستند انجام بدهند. منّتی هم نیست. این روش کاری حجت کریمی‌است و اگر غیر از این می‌کردم پیش وجدان خودم شرمنده می‌شدم. آنهایی که با من کار کردند می‌دانند».

خیلی‌ها سد راه نکونام شدند ولی من او را به استقلال آوردم

وی تأکید کرد: «من در حالی که همه عالم ایستاده بودند تا نکونام سرمربی استقلال نشود خواسته به حق هوادار را عملی کردم .هرچند که یک نفر دوست داشت فرد دیگری را سرمربی استقلال کند. کسی که اسمش اندازه تیم جوانان استقلال هم نبود. بعد شما در حدفاصل حضور در یک شبکه تا آن یکی شبکه مصاحبه می‌کنید و مرا زیر سئوال می‌برید؟».

منتظر شفاف سازی ام دربارۀ دوران مدیریت تان باشید

وی ادامه داد: «به زودی صحبت‌هایی انجام می‌دهم که اتفاقا برای امثال شما جذاب و شنیدنی خواهد بود. چون بخشی از آنها به خود شما و دوران مدیریت تان در استقلال برمی‌گردد. همان قدر که فکر می‌کنید هنوز در باشگاه استقلال آدم دارید ما هم از دوروبری‌های دوران مدیریت تان کم نشنیده ایم. فکر نکنید سرم گرم رفع مشکلات مالی استقلال و جذب نکونام بود و در یک ماهه اخیر متوجه نبودم در شبکه‌های مختلف صداوسیما چه حرف‌هایی درباره استقلال و سیستم مدیریتش زدید. به زودی شفاف سازی‌ می‌کنم».

258 258

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا