ورزشی

جوابیه کمیته ملی المپیک در پاسخ به اظهارات اخیر رئیس فدراسیون گلف

  • رونیکس
جوابیه کمیته ملی المپیک در پاسخ به اظهارات اخیر رئیس فدراسیون گلف

سایت وزارت ورزش نوشت: حمید عزیزی رئیس فدراسیون گلف در گفتگو با یکی از خبرگزاری ها مطالبی را از سر ناراحتی در خصوص دلایل عدم اعزام گلف به بازیهای آسیایی هانگژو مطرح کردند که جهت تنویر افکار عمومی،توضیحاتی در این خصوص ارائه می گردد.

در متن بیانیه کمیته ملی المپیک آمده است،ضمن تایید صحبت ها و پاسخ دکتر رغبتی دبیر ستاد عالی بازی ها اعلام می دارد معیار اعزام کاروان ورزشی کشورمان به بازی های آسیایی هانگژو همچنان کیفی است و به رغم اینکه طی مصوبه ستاد عالی مقرر شد در تعدادی از حوزه ها همچون بخش بانوان، رشته های اصیل و برخی رشته های پر مخاطب با نگاه حمایتی و توسعه ای تصمیم گیری شود اما همچنان بصورت جدی در دستور کار ستاد عالی قرار دارد تا کاروان کیفی اعزام شود.

تمام مسائل کلان مربوط به اعزام کاروان و رشته ها ابتدا در نشست های ستاد عالی مطرح و پس از بررسی تخصصی و کارشناسی در جلسات متعدد کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش مجددا برای تصویب در نشست ستاد عالی طرح و مورد بحث و بررسی قرار می گیرد و بیان این موضوع که هیات اجرایی از تصمیمات اعزام بی اطلاع است کاملا بحثی واهی و بدون پشتوانه می باشد.
طرح موضوع بی اطلاعی اعضای هیات اجرایی از تصمیمات اتخاذ شده در حالی از سوی آقای عزیزی صورت می گیرد که دکتر نوروزی و خانم دکتر فرهادی زاد بعنوان نواب رئیس کمیته و معاونین کاروان در جلسات متعدد مربوط به مباحث کاروان اعزامی حضور داشته و خود پیگیری امور محوله می باشند و سایر اعضای هیات اجرایی نیز که هر کدام مسئولیت یک فدراسیون را برعهده دارند در جلسات عمومی و تخصصی مربوط به رشته های اعزامی به هانگژو حضور داشته و بخوبی از روند اجرایی و چگونگی پیشبرد امور مربوط به کاروان مطلع هستند؛ حال دلیل طرح بی اطلاعی اعضای خدوم و زحمتکش هیات اجرایی از جانب جناب آقای عزیزی با چه هدفی صورت می گیرد جای تامل و سوال دارد.
از سوی دیگر با توجه به حساسیت زمانی فوق با توجه به اینکه اکثر رشته های اعزامی مراحل پایانی اردو های آماده سازی خود را برای حضور قدرتمندانه در بازی های آسیایی هانگژو پشت سر می گذارند بیان شتاب زده و پراکنده این نوع مسائل حاشیه ای آنهم از سوی عضوی از اعضای هیات اجرایی جای تعجب دارد.
مطمئنا از هر فرد آشنا به حوزه ورزش و هر عضوی از جامعه بزرگ ورزش در شرایط حساس کنونی کشور انتظار می رود بیش از هر زمان دیگری شرایط را در راستای ایجاد آرامش و همدلی درک کند ؛ نه اینکه از سر استیصال و ناراحتی و عدم اعزام یک رشته آنهم به دلیل کم کاری و ضعف در ایجاد تغییر و جایگاه و رنکینگ رشته خود در نقش سخنگوی سایر فدراسیون ها موضوعی کاملا داخلی را در رسانه مطرح کرده و عوامل ایجاد تنش و حاشیه را برای کاروان اعزامی فراهم سازد.
اینکه رئیس فدراسیون گلف که خود بخوبی بر وضعیت رنکینگ پایین رشته اش در قاره و جهان اشراف دارد و از آن مهمتر سیاست های ستاد عالی بازیها را بخوبی می داند و ادعای حضور و اعزام نماینده آن رشته در بازیهای آسیایی را دارد خود گواه بر فرار رو به جلو است تا کم کاری و ناکامی در ماموریت محوله خود در فدراسیون مربوطه را به بالاترین جمع تصمیم گیر بازیها نسبت دهد.
نکته قابل تامل دیگر زیر سوال بردن جایگاه قانونی ستاد عالی بازی ها از آقای عزیزی است؛ ستادی که با محوریت و ریاست وزیر محترم ورزش و جوانان، مسئولان کمیته المپیک و کمیته ملی پارالمپیک در راستای بهره مندی از خرد جمعی و تصمیم گیری کارشناسی شکل گرفته و اداره می شود و شایسته نیست بعد از سال ها فعالیت چون برخی تصمیمات و مصوباتش برخلاف منافع برخی افراد است زیر سئوال برود. چرا که این ستاد تلاش نموده تا نشان دهد حتی با نگاه حمایتی بر روی رشته هایی که شانس مدال هم ندارند توجه دارد که البته همین توجه هم بستگی به عملکرد گذشته و یا رنکینگ آن رشته در عرصه بین المللی دارد که نگاهی به عملکرد گلف و رنکینگ جهانی خود گویای تصمیمیات ستاد مبنی بر عدم اعزام به بازیهای آسیایی است . درست به همین دلیل است که بنا بر اذعان صحبت های آقای عزیزی حضور گلف با رنکینگ پایین جهانی در هانگژو منطقی نبوده و حضور گردشگری در این بازیها محسوب می شود.
بدون تردید شفافیت در اجرای امور یکی از مبانی مهم کمیته ملی المپیک بوده بطوریکه به عنوان تنها نهاد ورزشی در کشور هر دو هفته یکبار دبیر کل و سخنگوی آن که اتفاقا سرپرست کاروان اعزامی به بازیهای آسیایی هانگژو نیز می باشد در حضور اصحاب رسانه ضمن بیان مصوبات و برنامه های اجرایی کمیته پاسخگوی سئوالات اصحاب رسانه نیز می باشد و در صورت لزوم اسامی نفرات و همراهان اعزامی به بازیها بعد از تایید نهایی ستاد عالی، وزیر محترم ورزش،شورای برون مرزی و هیات اجرایی بر روی خروجی سایت قرار خواهد داد.
جان کلام آنکه کمیته ملی المپیک و ستاد عالی به رغم تاکید بر اعزام کاروان کیفی به بازیهای آسیایی هانگژو باز هم نگاه حمایتی به برخی رشته های اعزامی داشته و اگر رشته ای همچون گلف جایی در بین کاروان اعزامی به هانگژو ندارد بهتر است بجای فرار رو به جلو و توپ را در زمین دیگران انداختن،نگاهی به عملکرد خود در سال های گذشته و رنکینگ فعلی رشته خود بیندازد.

251251

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید. کد خبر 1802326

  • اپلیکیشن خبرآنلاین
  • خواهش آرش میراسماعیلی از سیاسیون؛ دست از سر ورزش بردارید

  • اگر بچه یک آدم سیاسی بودم قهرمان ملی می‌شدم!

  • تیم های ملی نوجوانان و جوانان عازم چین شدند

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا