اجتماعی

جزئیات جلسات شهرداری تهران در مورد حجاب

امین توکلی زاده در مورد جزئیات برگزاری جلسات پیرامون حجاب در شهرداری تهران با بیان اینکه مصوباتی در شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد حوزه حجاب داریم، گفت: این مصوبات صرفا برای امسال نیست و اساسا جدید نیستند و مصوباتی مربوط به گذشته است اما در انجام آن کوتاهی شده است.

وی با بیان اینکه دستگاه‌ها به وظایف خود در حوزه حجاب عمل نکردند و این وظایف مجددا توسط رئیس جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی به وزارت کشور سپرده شده تا پیگیری‌های لازم برای انجام وظایف دستگاه‌ها صورت گیرد، افزود: وزارت کشور نیز قرارگاهی در این موضوع تشکیل داده است و شخص وزیر کشور نیز در حال پیگیری وظایف است و شهردار تهران نیز عضو این قرارگاه است.

توکلی زاده با بیان اینکه این قرارگاه در حوزه حجاب فعالیت می‌کند، ادامه داد: در حوزه تبلیغات حجاب مدتهاست که شهرداری تهران فعال است و این کار از مدتی قبل شروع شد و این اکران ها مربوط به این ایام نیست چراکه اگر دقت کرده باشید سازمان زیباسازی اکران های مختلفی داشته و یا جشن فرشتگان (جشن عبادت دختران) که با همکاری جبهه انقلاب در محضر مقام معظم رهبری برگزار شد نیز در راستای این اقدام بود.

معاون‌ فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران در پاسخ به این سوال که آیا وزرات کشور وظایف مشخصی را برای شهرداری تهران در حوزه حجاب در نظر گرفته است؟ گفت: وظایفی برای شهرداری در قانون در حوزه حجاب مشخص شده است و برای انجام شدن این وظایف اقداماتی در حال انجام است.

وی با اشاره به اقدامات شهرداری تهران برای بانوان تهرانی، ایجاد بوستان‌های مادر و کودک، مراکز توان افزایی کوثر، مراکز حمایتی آسیب‌های اجتماعی، شهردخت و…. را از جمله این اقدامات عنوان و تصریح کرد: هم از لحاظ تخصیص منابع و هم برگزاری مراسمات و رخدادهای مختلف شهرداری تهران برنامه مفصلی در راستای تکریم بانوان داشته و در حوزه‌های عفاف و حجاب نیز طبق وظایف قانونی عمل می‌کند.

بیشتر بخوانید:

اولین عکس از حضور گشت ارشاد در متروی تهران

۲۳۳۲۳۳

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا