ورزشی

بیرانوند از اول هم استقلالی بود

مهدیه دریابیگی؛‌ باشگاه استقلال که روز یکشنبه مذاکره خود را با گلر پرسپولیس کاملاً تکذیب کرد، دیروز بمب خبری خود را علنی کرد و گفته شد که قرار است بابت حضور بیرو در استقلال صد میلیارد پرداخت کنند. این خبر آن قدر تکان دهنده بود که هیچ خبر دیگری نمی‌توانست خودنمایی کند. اما همچنان مسئولان باشگاه استقلال نسبت به جذب گلر پرسپولیس سکوت کرده‌اند و قصد دارند اگر اتفاقی می‌افتد کلاً در سکوت خبری باشد. حالا سوژه شدن استقلال بار منفی ندارد و اتفاقاً در اردوی تیم رقیب هیاهویی به پا کرده است. روز گذشته می‌شد از حرف‌های یحیی بفهمی که چقدر از شرایط فعلی پرسپولیس و مذاکره استقلالی‌ها با بیرو ناراحت است. در خصوص مسائل حاشیه‌ای که دور و اطراف استقلال وجود دارد با ادموند اختر مهاجم سابق استقلال همکلام شدیم.
اتفاقات تمرین در شأن استقلال نبود
نخستین بمبی که در استقلال ترکید، اتفاقی بود که در تمرین این تیم افتاد. کتک خوردن هواداران توسط افراد معلوم‌الحالی که خودشان را لیدر استقلال می‌دانند همه را متأثر کرد. ادموند اختر که از این شرایط ناراحت است در خصوص اتفاق پیش آمده اینطور توضیح می‌دهد: «اتفاقی که در تمرین افتاد در شأن تیم بزرگی مثل استقلال نبود. امیدوارم شاهد چنین صحنه‌هایی نباشیم. این مسائل باید جمع و جور شود و دیگر اتفاق نیفتد. حالا اگر این افراد پرسپولیسی بودند و یا از دل خود استقلال این کار را انجام دادند، هیچ فرقی ندارد این خبر از درون تمرین استقلال بیرون آمد و به نام این تیم تمام شد که اصلاً خوب نبود.»
استقلال نیاز به آرامش دارد
به نظر می‌رسد جواد نکونام از اینکه هواداران را به تمرین تیم استقلال راه دادند پشیمان است و از این پس باید در سکوت خبری کارش را دنبال کند. پیشکسوت استقلال در خصوص این مسأله هم اینطور می‌گوید: «بیش از هر چیزی نکونام و تیم استقلال نیاز به آرامش دارند و باید هیچ اتفاق دیگری در تیم نیفتد که آرامش را بهم بزند. قطعاً مربی با درایتی مثل نکونام اجازه چنین کاری را نمی‌دهد.»
بیرانوند از اول هم استقلالی بود
بدون شک مهمترین خبری که جامعه ورزشی را تکان داد این بود که بیرانوند قرار است به استقلال بیاید. گلر تیم پرسپولیس با این انتقال یک بار دیگر انتقال مهدی هاشمی‌نسب را در ذهن‌ها تداعی می‌کند. اختر در خصوص این انتقال اینطور می‌گوید: «بیرانوند از اول استقلالی بود و قبل از اینکه به پرسپولیس برود با استقلال مذاکره کرد و حالا هم به جایی برمی‌گردد که علاقه اولش بود. به نظرم بیرو بهترین گلر آسیا است و قطعاً حضور او می‌تواند به استقلال کمک زیادی بکند. یک نکته را باید در خصوص این انتقال بگویم. مگر ما همیشه نمی‌گوییم فوتبال ما حرفه‌ای است؟ پس اگر حرفه‌ای هستیم که نباید این انتقال‌ها سر و صدا به پا کند. پیش از این هم چنین انتقالاتی در فوتبال‌مان داشته‌ایم. باز هم می‌گویم بیرو بازیکن ارزشمندی است و حضورش در استقلال کمک زیادی می‌کند.»

بیرانوند از اول هم استقلالی بود
100 میلیارد پولی نیست
پولی که قرار است بیرانوند از استقلال بگیرد رقم زیادی است و گفته می‌شود یکی از علاقه‌مندان متمول استقلال قرار است این پول را به بیرو بدهد. اما آیا این مبلغ زیاد نیست؟ اختر در پاسخ می‌گوید: «مگر زمانی که سردار رفت زنیت و آن پول درشت را گرفت کسی چیزی گفت. یعنی قیمت بیرو این قدر نیست؟ 100 میلیارد به دلار چیزی نمی‌شود و نباید اینطور فکر کرد که استقلال پول زیادی به این گلر می‌دهد.»
استقلال بر حسب نیاز بازیکن بگیرد
استقلال باید برحسب نیازش بازیکن بگیرد و اینکه بازیکن زیادی بگیرد ملاک نیست. اختر با ذکر این جمله در ادامه می‌گوید: «اول اینکه استقلال باید قهرمان شود و هر نتیجه‌ای غیر از قهرمانی به درد استقلال نمی‌خورد. بعد اینکه فصلی که قهرمان شد بازیکنانی که نیاز داشت را خرید اما فصل پیش فقط بازیکن زیادی داشت. تاکنون استقلال در فصل نقل و انتقالات بد عمل نکرده است و امیدوارم با خریدهای درست بتواند قهرمان شود.»

بیشتر بخوانید:

  • عکس| بیرانوند: استقلالی هستم!

  • عکس | بمب فوتبال ایران در آستانه انفجار

  • عصبانیت شدید باشگاه پرسپولیس از مذاکره بیرانوند با استقلال

257 251

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا