فرهنگی و هنری

بیانیه روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در خصوص عدم صدور مجوز برای یک کنسرت

به گزارش خبرآنلاین،به نقل از روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه متن بیانیه به شرح ذیل می باشد:

«خدارا شاکر هستیم که در دیار هنردوستان کرمانشاهی توفیق خدمت فراهم گردیده و به اذعان اصحاب فرهنگ و هنر استان روند اجرای برنامه های هنری در سطح استان با افزایش چشم گیری رو به رو بوده است اما در این میان حاشیه سازی های مغرضانه برخی موجب تکدر خاطر همشهریان گرانقدر گردیده که در این خصوص توضیحاتی ارائه خواهد شد.

۱. همانطور که مستحضر هستید فرایند صدور مجوز برای کنسرت های موسیقی و اجراهای صحنه ای بر اساس پروتکل تعریف شده و قوانین یکسان کشوری صورت می گیرد و طبیعتاً استان کرمانشاه نیز متکی به این روند قانونی می باشد و بر همین اساس اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه نیز با نگرش مثبت و همراهی با برگزار کنندگان کنسرت های موسیقی طی ماه های گذشته اقدام به صدور مجوز کرده است.

۲. تنها موسسات دارای مجوز اجرای صحنه ای امکان ثبت درخواست در سامانه را دارند و طبق روال تعریف شده با هماهنگی اداره ارشاد و برنامه زمان بندی فرصتی فراهم گردیده تا تمام موسسات دارای مجوز امکان استفاده یکسان از فرصت برگزاری کنسرت ها را داشته باشند.

۳. با توجه به مصوبه جلسه هماهنگی موسسات حوزه موسیقی و ابلاغ به آن ها به منظور رعایت حقوق قانونی و رعایت نوبت موسسات ملزم هستند پیش از ثبت درخواست با اداره کل ارشاد اسلامی جهت جلوگیری از هرگونه مشکل و رد درخواست مذاکره و هماهنگی نمایند.

۴. بر اساس پروتکل تعریف شده و فرایند قانونی صدور مجوز ها هر هنرمند و موسسه ای امکان ثبت درخواست دارد و هیچ محدودیتی در این خصوص وجود ندارد.

۵. متاسفانه یکی از موسسات بدون هرگونه هماهنگی نسبت به ثبت درخواست کنسرت اقدام نموده که با توجه به عدم رعایت نوبت، فاصله زمانی بسیار نزدیک با کنسرت قبلی و احتمال عدم استقبال مخاطبان و ایجاد ضرر و زیان مالی برای مجریان طرح صرفا درخواست موسسه رد شده است و هیچ کنسرت مجوز داری لغو نگردیده.

۶. فعالیت های حوزه موسیقی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه طی ماه های گذشته از جمله برگزاری کنسرت های خیابانی، جشنواره های موسیقی و کنسرت های متعدد نشان دهنده توجه ویژه این اداره کل به حوزه موسیقی و هنر می باشد که با رونق خوبی هم مواجه شده است.

۷. با توجه به شایعه پراکنی ها و نکات کذبی که در فضای مجازی توسط عده ای منفعت طلب و دلالان هنری منتشر شده است، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه حق پیگیری حقوقی این مسئله را برای خود محفوظ می داند.

۲۲۰۵۷

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا