ورزشی

«بچه» آن قدر بزرگ شده که جلوی بودجه استقلال را بگیرد؟

«بچه» آن قدر بزرگ شده که جلوی بودجه استقلال را بگیرد؟

پیشکسوت استقلال معتقد است تیم با شرایطی که دارد باید از لیگ کنار بکشد.

ایمان گودرزی؛ وقتی باشگاه الاهلی به استقلال نامه زد که نمی‌تواند مهدی قایدی را به این تیم بدهد، انگار تیر خلاص را به سمت استقلال نشانه رفت! قایدی به تیم فرهاد ملحق شد تا نکونام با گذاشتن یک استوری در صفحه شخصی خود نشان دهد چقدر از شرایط استقلال ناراحت است. وقتی سرمربی استقلال از کلمه «بیچاره» استفاده می‌کند عمق فاجعه را می‌رساند و در پی آن هم بازیکنان یکی پس از دیگری از شرایط اسفناک استقلال صحبت به میان می‌آورند. این نشان می‌دهد هنوز لیگ شروع نشده استقلال به لحاظ روحی هم که شده چند امتیازی از رقبا عقب است. خیلی‌ها حتی پیش‌بینی می‌کنند که وجود چنین شرایطی به خاطر این است که نکونام را از تیم استقلال فراری دهند و از سوی دیگر پدر آقای سرمربی در حالی که روز گذشته بین هواداران بود به این نکته اشاره کرد که همچنان «بچه» اجازه نمی‌دهد تیم استقلال نفس راحت بکشد. در چنین شرایطی چه توقعی است که تیم پرطرفدار استقلال بخواهد در آرامش خودش را برای شروع فصل آماده کند؟ در همین راستا و درباره شرایط ویژه تیم استقلال با علی موسوی مهاجم سابق استقلال هم‌کلام شدیم.

جواد نکونام آن قدر به ستوه آمده و از شرایط استقلال ناراحت است که دوباره از کلمه «بیچاره» در استوری خود استفاده کرده است. نظرتان در خصوص شرایط به وجود آمده چیست؟
این استوری نشان می‌دهد که چقدر حال استقلال بد است. اما من معتقد هستم که سرمربی تیم استقلال نباید روحیه تیمش را به هم بریزد.

یعنی نکونام اشتباه کرد که آن استوری را گذاشت؟
اشتباه نکرد به هر حال حقیقت تیمش را فاش کرد اما این مسأله برای روحیه تیمش خوب نیست و بیش از پیش به استقلال ضربه وارد می‌شود. من یک توصیه در این شرایط برای استقلالی‌ها دارم.

چه توصیه‌ای؟
اینکه یک سال از لیگ کنار بکشند. اگر قرار باشد با این گریه و آه و حسرت در لیگ بازی کنند قطعاً استقلال لطمه خواهد خورد، پس بهتر است کنار بکشند تا اوضاع شاید بعد از یک سال آرام شود. باور کنید در فضای مجازی و حتی در خیابان همه هواداران به ما می‌گویند چرا حرف نمی‌زنی؟ ما به عنوان پیشکسوت تیم چه می‌توانیم بگوییم؟ اصلاً چه کسی به حرف ما گوش می‌دهد. فعلاً تیم‌های رقیب استقلال برای شروع لیگ تا دندان مسلح شده‌اند و این مسأله جای نگرانی برای استقلال دارد. به همین دلیل است که این جمله را چند بار تکرار می‌کنم که بهتر است استقلال از لیگ کنار بکشد این بهترین لطفی است که می‌توانند حداقل در حق هواداران‌شان انجام دهند.

هیچ وقت استقلال به این شرایط اسفناک رسیده بود؟!
من از مسائل پشت پرده خبر ندارم اما واقعیت این است که این تیم مثل یک بانک ورشکسته شده است و حامی هم ندارد. بهترین اتفاق این است که مثل بانک ورشکسته کنار برود و فصل بعدی را با دست و توپ پر برگردد. اگر استقلال با این شرایط پا در لیگ بگذارد به دو روز نکشیده مربی‌اش استعفا می‌دهد، بعد مدیرعاملش می‌رود و بهانه دست بازیکنانش می‌افتد که درست بازی نکنند. فکر می‌کنم در نهایت استقلال به سرنوشت عجیبی دچار شود. من خودم را جای نکونام می‌گذارم فکر می‌کنم در چنین شرایطی اگر قرار پیدا می‌کردم، قطعاً می‌رفتم و کنار می‌کشیدم. باور کنید ما این روزها حکم هوادار استقلال را داریم و با این شرایط خیلی اذیت می‌شویم اما صدای‌مان به کسی نمی‌رسد و فقط اذیت می‌شویم.

«بچه» آن قدر بزرگ شده که جلوی بودجه استقلال را بگیرد؟
نکته اینجا است که آقای خطیر آمد تا به استقلال کمک کند اما دیگر خبری از او نیست!
خطیر نمی‌تواند کاری کند. مشکل استقلال بودجه است مگر خطیر میلیاردر است که بتواند بودجه تزریق کند. استقلال به پول نیاز دارد تا بتواند بازیکن بخرد و مشکلاتش را حل کند اما هیچ یک از مسئولان برای این تیم کاری نمی‌کنند.

به همین دلیل هم قایدی و محبی رفتند!
درست است. قایدی و محبی را قرار بود با چه پولی نگه دارند؟ باشگاه اماراتی پول زیادی می‌خواست استقلال نتوانست پرداخت کند در نهایت قایدی رفت.

به همین دلیل هم این روزها فقط بازیکن جوان می‌خرند.
بازیکن جوان خوب است اما تیم‌هایی مثل استقلال نیاز به بازیکنان بزرگ دارند، اما بازیکن جوان نمی‌تواند در شرایط سخت کار را برای استقلال دربیاورد.

عده‌ای از کارشناسان معقتد هستند در این شرایط استقلال فقط می‌تواند روی پنجمی حساب باز کند!
من به شما می‌گویم استقلال با این تیم به لیگ برود بدترین تیم‌های لیگ جلوی این تیم شاخ می‌شوند چون الان تیم استقلال را یک تیم بیچاره می‌دانند و این برای تیم بزرگی مثل استقلال خیلی بد است.

پدر آقای نکونام دوباره در جمع هواداران صحبت کردند و به این نکته اشاره کردند که «بچه» همچنان استقلال را اذیت می‌کند!
من «بچه» را نمی‌شناسم اما این آدم یعنی آن قدر بزرگ است که جلوی بودجه استقلال را بگیرد؟ بعید می‌دانم او این قدر بزرگ باشد. مشکل استقلال بی‌توجهی مسئولان ورزش است و اینکه بودجه‌ای به این تیم نمی‌دهند.

بیشتر بخوانید:

 • استقلال بمب پرسپولیس را خنثی کرد!

 • سکوت سردار آزمون درباره اختلاف با طارمی شکست

 • عکس‌| واکنش همسر مهدی قایدی به انتقال به تیم مجیدی

257 251

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید. کد خبر 1793544

 • اپلیکیشن خبرآنلاین
 • عکس| درخواست جنجالی پرسپولیسی‌ها علیه استقلال

 • هافبک محبوب نکونام استقلالی می‌شود

 • فوری: مصدومیت آزمون در تمرینات لورکوزن

 • دلار قطری‌ها در جیب مدیران استقلال؟

 • صحبت‌های کریم باقری درباره عکسی که دزدکی از او گرفتند، بازگشت به پرسپولیس و جنجال استقلال

 • مخالفت علی خطیر با بازگشت یک استقلالی

 • پیشنهاد باورنکردنی یک استقلالی؛ با تیم امید وارد مسابقات شوید!

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا