ورزشی

بهترین خاطره‌ام از دربی،گل استثنایی آقا کریم است

به بهانه برد پرسپولیس در دربی و مواردی که پیرامون پرسپولیس مطرح بود گفت‌وگویی با آرفی داشتیم.

*در رابطه با دربی 100 به لحاظ فنی چه صحبتی داری؟
بازی خوبی را از سوی دو تیم شاهد نبودیم و مانند اکثر دربی‌ها باز هم بازی خیلی کم موقعیتی را از سوی دو تیم شاهد بودیم که در این بازی کم موقعیت پرسپولیس با فرصت‌طلبی مهاجمش نتیجه و سه امتیاز بازی را دشت کرد. البته با امتیازی هم که سپاهان از دست داد پرسپولیس در صدر ماند تا خودش را به عنوان مدعی اول قهرمانی مطرح کند. در هر حال دربی؛ آن هیجان همیشگی‌اش را نداشت. استقلال اول بازی را بهتر از پرسپولیس شروع کرد اما این تیم بعد از 20 دقیقه جریان بازی را بیشتر به پرسپولیس سپرد تا اینکه پرسپولیس به گل رسید. در مجموع بیرون رفتن یامگا خیلی به ضرر استقلال شد و همه راه‌های نفوذ استقلال بیشتر به قایدی ختم شد که این بازیکن هم از سوی دفاع راست پرسپولیس به خوبی مهار شد تا عملاً راه‌های نفوذ استقلال بسته شود.

*در ادامه راه فکر می‌کنی کدامیک از بین تیم‌های مدعی قهرمان خواهد شد؟
شانس اول قهرمانی پرسپولیس است و من فکر می‌کنم مدعیان بیشتر بازی‌های سخت‌شان را انجام داده‌اند و تا پایان لیگ دیگر هیچ‌کدام از مدعیان امتیاز از دست نخواهند داد. هر سه تیم مدعی تیم‌های خوبی هستند هر چند به نظرم تیم‌های کوچک و کم نام و نشان سخت‌تر از تیم‌های بزرگ هستند که نمونه این نکته را حتی در بهترین لیگ‌های دنیا هم شاهد هستیم. تیم‌هایی مانند بارسا و رئال هم مقابل تیم‌هایی امتیاز از دست داده‌اند که ما اصلاً فکرش را نمی‌کردیم. از این رو با وجود قدرتی که تیم‌های مدعی ایران دارند در مصاف با تیم‌های کوچک باید خیلی مراقب باشند و به هیچ وجه آنها را دست‌کم نگیرند.

*در رابطه با عیسی آل‌کثیر که در دربی گل زد و سایر مهاجمان پرسپولیس چه نظری داری؟
عیسی مهاجم خوبی است و یک گل با ارزش هم در دربی زد اما مهاجم خوب و درجه یک، کسی است که در طول فصل بازی‌ها و گلزنی‌اش استمرار دشته باشد. عبدی هم مهاجم بدی نیست اما در یک نیمه‌ای که در دربی حضور داشت کار خاصی انجام نداد. محمد عمری اما مهاجم خوبی است که به نظرم بعد از مصدومیتش هر چه بیشتر بازی کند بهتر است و باز هم می‌تواند به اوج برسد و برای تیم کارساز واقع شود.

*بعد از مدت‌ها در دربی 100، تو را در ورزشگاه دیدیم چطور شد که به ورزشگاه رفتی؟
دو تن از دوستانم که در سفارت آلمان هستند دوست داشتند شرایط دربی ایران را هم ببینند و تجربه کنند به همین دلیل به ورزشگاه رفتیم تا دربی را ببینیم هر چند که این دربی جمعیت زیادی نداشت و به نظرم به نسبت دربی‌هایی که ورزشگاه پر می‌شد هیجانش کمتر شد.

*خودت در چند دربی حضور داشتی و بهترین دربی که در آن بودی، چه دربی‌هایی بوده؟
من چهار دربی را با پرسپولیس تجربه کردم که بهترین آنها را هم دربی می‌دانیم که با شوت تماشایی آقا کریم، ما آن دربی را از استقلال بردیم. شوتی استثنایی در دقایق پایانی بازی که آن دربی را برای من هیجان‌انگیزترین دربی که در آن حضور داشتم در ذهنم ماندگار کرده است.

*دوستان آلمانی‌ات نظرشان در خصوص دربی ایران چه بود؟
به هر حال دربی ایران شاید در سطح لیگ‌های درجه 2 و 3 اروپایی باشد چون به هر حال شاید مهم‌ترین دربی آلمان بازی بایرن و دورتموند باشدکه یک بازی خاص و به نوعی دربی تمام عیار است که هیجان را به معنای واقعی در آن بازی می‌توان دید و حتی روی سکوها تا حدودی حس کرد.
استقلالی‌ها روی یک صحنه اعتقاد به پنالتی داشتند نظرت در خصوص داوری دربی چگونه است؟
به نظرم هر دو صحنه پنالتی بود. خطایی که یامگا روی عبدی انجام داد صددرصد پنالتی بود همچنین هندی که گولسیانی هم انجام داد به نظرم هند پنالتی بود دو صحنه‌ای که داور باید آن را پنالتی اعلام می‌کرد.

251 251

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا