اجتماعی

بزرگترین دوچرخه جهان/ عکس

نادیا زکالوند: ایوان شالک، ۳۹ ساله، از کودکی و وقتی از بزرگترین دوچرخه‌هایی که نام خود را در رکوردهای گینس ثبت کرده بودند شنیده بود، رویای ساخت یکی از این نوع دوچرخه‌ها اما بزرگتر از همه آنها را در سر می‌پروراند.

ایوان شالک بعدها در سال ۲۰۱۸ به این نتیجه رسید که این پروژه چیزی نیست که بتواند آن را به‌تنهایی انجام دهد. بنابراین از افراد همفکر خود که در زادگاهش، روستایی به نام پرینسن‌بیک، بودند کمک گرفت.

در نهایت ایوان و ۷ مهندس همکار او با کمک یکدیگر توانستند در مدت ۴ سال، البته بدون احتساب ۲ سال وقفه ناشی از عالم‌گیری کوید۱۹، بزرگترین دوچرخه دنیا را بسازند. این غول فلزی برای به‌ حرکت درآمدن، به دو نفر نیاز دارد.

بزرگترین دوچرخه جهان/ عکس

شالک می‌گوید، آنها قصد داشتند دوچرخه‌ای بسازند که در نهایت نام آنها را وارد رکوردهای گینس کند و برای ساخت چنین دوچرخه‌ای بسیار تلاش کردند. اکنون آنها دوچرخه‌ای ساخته‌اند که دو نفر باید آن را براند. یک نفر باید جلوی دوچرخه باشد و فرمان را کنترل کند و دیگری باید عقب دوچرخه قرار گرفته و پدال بزند.

البته در وسط دوچرخه سه نفر دیگر هم می‌توانند بنشینند و در حرکت دوچرخه کمک کنند. اما بنابه‌گفته شالک آنها نمی‌توانند کار زیادی انجام دهند و فقط دوچرخه را سنگین‌تر می‌کنند.

بزرگترین دوچرخه جهان/ عکس

این دوچرخه پس از اینکه نام سازندگان خود را در رکوردهای گینس ثبت کرد، قرار است در موزه تاریخ پرینسن‌بیک نگهداری شود.

دوچرخه‌ها سوژه‌های جذابی برای ثبت در کتاب گینس هستند و در گذشته، نام بلندترین، کوچکترین و سنگین‌ترین دوچرخه در این کتاب ثبت شده است.

منبع:

odditycentral

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا