ورزشی

برد تاریخی حسین وفایی در قهرمانی جهان

مسابقات اسنوکر قهرمانی جهان (Cazoo) ۲۰۲۳ از روز شنبه، ۲۶ فروردین ماه، آغاز شد و تا یکشنبه، ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ در سالن کروسیبل به طول خواهد انجامید. حسین وفایی، ستاره اسنوکر ایران، در این دوره از مسابقات به مصاف دینگ جونهوی رفت که موفق شد در پایان با نتیجه ۱۰ بر ۶ حریف چینی را شکست دهد و راهی دور بعدی مسابقات شود. این نخستین پیروزی ورزشکاران اسنوکر ایران در سالن کروسیبل و مسابقات قهرمانی جهان بود.

حسین وفایی با این پیروزی در دور بعدی با مدافع عنوان قهرمانی، رونی اُسالیوان انگلیسی، رو به رو می‍شود. این دیدار جمعه، ۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ ساعت ۱۷ به وقت ایران برگزار خواهد شد. سالیوان نیز با برتری ۱۰ بر ۷ پنگ جونژو، دیگر نماینده چین را شکست داده بود.

حسین وفایی در فریم دهم بریک ۱۱۷ و در فریم یازدهم بریک ۱۲۲ را به ثبت رساند که بیانگر آمادگی وفایی برای برتری در این دیدار بود.

وفایی و دینگ پیش از این دو بار با یکدیگر رو به رو شده بودند که سهم هر بازیکن یک پیروزی و یک شکست بوده است که وفایی با این پیروزی موفق شد از حریف چینی پیشی بگیرد. وفایی در بخش اول این بازی ۵ بر ۴ از حریف چینی عقب افتاد اما موفق شد در پایان ۱۰ بر ۶ این حریف سرشناس را شکست دهد.

258 258

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا