اقتصادی

بازار ارز و طلا از سکه افتاد / معامله گران سکه نه دل فروش دارند نه جسارت خرید!

بازار ارز و طلا که در سال گذشته از افزایش ریسک های سیاسی تغذیه کرده با کاهش سطح ریسک های سیاسی و جذب نقدینگی توسط سایر بازارها از مرکزیت توجه فاصله گرفته است.

در چنین شرایطی که حجم قابل توجهی از رشد پایه پولی در سال قبل برای طرح یکپارچه فروش خودرو جذب شد و بازار سرمایه هم با قرار گرفتن در مرکزیت توجه بخش قابل توجهی از نقدینگی را جذب می کند به نظر می رسد بازار ارز و طلا از سکه افتاده باشد و دیگر زور صعودی قبل را نداشته باشد.

رنج شدن قیمت ها در معاملات پس از تعطیلات نوروزی گواه این اتفاق است. به همین دلیل انتظار می رود با پیشی گرفتن بازار سرمایه در خلق بازدهی از بازار ارز و سکه، این‌بازار فعلا با ناتوانی در جذب نقدینگی نسبت به بازار سرمایه، زور رشد آنچنانی نداشته باشد.

قیمت سکه رنج شد

قیمت‌ها در بازار ارز و سکه رنج شده است، قیمت سکه امامی از ۲۴ اسفند در ابتدای کانال ۳۰ میلیون تومانی نوسان می کند و پایین تر از سقف قیمت قرارگرفته است. معامله‌گران سکه نه دل فروش سکه در پایین تر از کانال ۳۰ میلیون تومانی را دارند و نه جسارت خرید در قیمت بالاتر از ۳۳ میلیون تومان را پیدا کرده اند و به همین دلیل در محدوده فوق نوسان می کنند.

معاملات سکه امامی هم که تا چندی پیش قابلیت نوسان گیری را برای معامله گران فراهم کرده بود با کاهش دامنه نوسانات همین امکان را نیز از معامله گران سلب کرده است.

بیشتر بخوانید:

  • از کجا ربع سکه دولتی بخریم؟

۳۵۲۱۷

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا