سیاسی

این ناوشکن پیشرفته ارتش توان نظامی ایران را به رخ جهانیان کشید +جزئیات

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش با حضور در دانشگاه صنعتی امیر کبیر با حمید زراعت‌گر رئیس این دانشگاه دیدار وگفت‌وگوکرد.

آنگونه که ایلنا روایت کرده، امیردریادار ایرانی با تأکید بر لزوم توسعه روابط بین دانشگاه صنعتی امیرکبیر و نیروی دریایی ارتش گفت : امیدورام استفاده از ظرفیت علمی دانشگاه‌ها بتواند در توسعه توان دفاعی و علمی کشور تاثیر گذار باشد .

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به حمایت نیروی دریایی از پروژه‌های علمی و دانشجویی گفت: امیدواریم تشکیل کمیته مشترک در تعامل بیشتر بین دانشگاه‌ها و نیروی دریایی ارتش بتواند تدوام داشته باشد و بازخورد خوبی برای کشور و نیروی دریایی به‌همراه آورد.

وی افزود: امروز افتخار داریم ناوشکن دنا بعد از ماموریت مقتدرانه ۸۶ امروز در رزمایش مشترک کشور هندوستان با حضور بیش از ۵۰ کشور شرکت کرده و توان ایرانی را به رخ جهانیان می‌کشد.

امیر دریادار ایرانی با بیان اینکه ظرفیت‌های صنعتی نیروی دریایی را به صورت کامل در اختیار دانشگاه قرار خواهیم داد و آمادگی کامل تعامل با محیط دانشگاهی را داریم،خاطر نشان کرد: مهم‌ترین برنامه ما در نیروی دریایی ارتش استفاده از ظرفیت‌هایی است که به طرح اجرایی، بومی‌سازی و توسعه ناوگان کشور ختم شود .

حمید زراعت گر رئیس دانشگاه صنعتی امیر کبیر نیز در این دیدار ضمن اعلام آمادگی همکاری در زمینه طراحی و توسعه صنایع دریایی گفت: ایران علاقه‌مند به حضور در قطب جنوب است و الان کشورهای زیادی در این محیط بزرگ علمی پایگاه دارند . حضور ایران در حال بررسی است و نیازهای حضور علمی مقتدرانه کشورمان در حال بررسی است .

وی افزود: ما بسیار علاقه‌مند به فعالیت در حوزه دریا هستیم تا در طراحی، بررسی و طراحی مفهومی کشتی‌های یخ شکن برای نیروی دریایی ارتش با استفاده از تیم دانشگاهی و علمی دانشگاه همکاری مثمر ثمری داشته باشیم .

در پایان این مراسم تفاهم‌نامه همکاری در حوزه‌های آموزشی و صنعتی بین نیروی دریایی ارتش و دانشگاه صنعتی امیرکبیر امضاء شد.

۲۱۹۲۱۸

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا