اجتماعی

این زندان‌ها به خارج از شهر منتقل می‌شوند

غلامعلی محمدی پنجشنبه شب در ادامه سفر استانی به البرز جهت رصد اقدامات تحول و تعالی زندانبانی و پیگیری اولویت‌های ابلاغی، در بازدید از "ندامتگاه فردیس"، افزود: بر این اساس، آن دسته از زندان‌هایی که قدیمی بوده و در بافت شهری و محل زندگی مردم قرار دارند را به بیرون از شهرها منتقل کنیم.

رییس سازمان زندان‌ها ضمن حضور در فضای جدید خوابگاهی ایجادشده از فرآیندهای اصلاحی‌وتربیتی ازجمله فعالیت‌های فرهنگی برنامه‌ریزی‌شده در این ندامتگاه را مورد بررسی قرار داد.

وی پس از حضور در این ندامتگاه و گفتگو با زندانیان از سایر بخش‌ها بویژه کارگاه‌های اشتغال بازدید کرد.

محمدی همچنین در دیدار با کارکنان ندامتگاه فردیس نیز گفت: وضعیت این زندان خوشبختانه حائز شرایطی مناسب است و توانسته امکانات کافی را برای زیست مددجویان و زندانیان فراهم سازد.

رییس سازمان زندان‌ها همچنین توسعه کمی و کیفی اشتغال در زندان‌ها و برای زندانیان را از برنامه‌های اولویت‌دار سال ۱۴۰۲ معرفی کرد و افزود: باتوجه به شعار سال در حوزه رشد تولید، به اشتغال‌آفرینی در زندان‌ها همچنان بها خواهیم داد چرا که رشد اشتغال برای زندانیان، منجر به تحقق فرآیند بازسازگاری آنان خواهد شد.

همچنین امروز کمپ ماده ۱۶ویژه نگهداری معتادین متجاهر با حضور رییس سازمان زندان‌ها ، اقدامات تامینی و تربیتی کشور افتتاح شد.

۲۳۳۲۳۳

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا