ورزشی

اقدام دیوید تیلور به سود حسن یزدانی شد

در حالی که پیش از این قرار بود دیوید تیلور دارنده مدال‌های طلای جهان و المپیک در چهارمین و آخرین رویداد رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی پیش از رقابت‌های جهانی بلگراد به میدان برود، فدراسیون کشتی آمریکا از غیبت این کشتی گیر در این مسابقات خبر داد.

در حال حاضر حسن یزدانی با ۴۸۰۰۰ امتیاز در رده چهارم رنکینگ وزن ۸۶ کیلوگرم جای دارد و دیوید تیلور نیز با ۳۰۰۰ امتیاز کمتر در رده پنجم قرار گرفته است. به این ترتیب با توجه به غیبت تیلور در این رقابت‌ها، حضور یزدانی در بین ۴ نفر برتر رنکینگ برای حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان قطعی شد. طبق قانون اتحادیه جهانی کشتی ۴ نفر برتر رنکینگ در هر وزن تا مراحل نیمه نهایی و فینال به مصاف هم نمی‌روند. با این اوصاف احتمال برخورد تیلور و یزدانی قبل از مرحله نهایی رقابت‌های قهرمانی جهان وجود دارد.

زین ریچاردز در ۵۷، ویتالی آروجا در ۶۱، نیک لی در ۶۵، چنس مرستلر در ۷۹، زاهید والنسیا در ۹۲ و کایل اسنایدر در وزن ۹۷ کیلوگرم از کشتی‌گیران اصلی تیم ملی آمریکا در مسابقات رنکینگ مجارستان خواهند بود. در مجموع ۴۲ کشتی‌گیر آمریکایی در سه رشته آزاد، فرنگی و زنان عازم بوداپست شده‌اند.

از ایران نیز ۷ آزادکار عازم این رقابت‌ها شده‌اند اما حسن یزدانی با تصمیم کادر فنی در این رقابت‌ها غایب است.

251251

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا