ورزشی

اشتباه پیام حیدری روند دربی را عوض کرد؛ پنالتی استقلال سوخت!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ حسین عسگری معتقد است پنالتی استقلال دیده نشد و در دقیقه 5 باید به سود آبی پوشان اعلام پنالتی می شد.

پرسپولیس و استقلال در هفته بیست و هفتم لیگ برتر به مصاف هم رفتند. پرسپولیس در نهایت با تک گل عیسی آل کثیر موفق به شکست استقلال شد تا رویای تکرار قهرمانی برای استقلالی ها از بین برود. قضاوت این دیدار بر عهده پیام حیدری بود.

حسین عسگری در گفت و گو با طرفداری در ابتدا گفت: بازی بسیار پرفشاری بود. این دربی از حساس ترین دربی های چند سال اخیر بود و قاعدتا قضاوت این دیدار کار سختی است.

کارشناس داوری در خصوص صحنه مشکوک در محوطه جریمه پرسپولیس و برخورد توپ به دست گولسیانی، گفت:

گولسیانی کاملا آگاهانه دست خود را باز کرد و مرتکب خطای هند شد اما داور اعتقادی به خطای پنالتی نداشت. برخی از کارشناسان گفته اند ابتدا توپ به بدن گولسیانی برخورد کرده است، فکر کنم این دوستان ما از قوانین عقب هستند. دست گولسیانی به بدن او حجم داده بود و در قوانین جدید اگر دست به بدن حجم داده باشد تحت هر شرایطی پنالتی است. اینکه می گویند توپ اگر موقع تکل به دست بازیکن بخورد پنالتی نیست مربوط به زمانی است که توپ به دست تکیه گاه بازیکن تکل زننده برخورد کرده باشد. در این صحنه توپ به دست تکیه گاه مدافع پرسپولیس نخورد و دست راست گولسیانی در حالت کاملا باز به بدن او حجم داده بود. از نظر من داور در این صحنه باید اعلام پنالتی می کرد.
حسین عسگری راجع به اعتراض پرسپولیسی ها به اخراج نشدن عارف غلامی گفت:

در صحنه اول مهدی عبدی پشت به دروازه بود. در این حالت مدافعین حریف وقت دارند جاگیری کنند و خطای عارف جریمه شخصی نداشت. در صحنه دوم اما عارف غلامی به درستی با کارت زرد جریمه شد.
عسگری ادامه داد:

اخراج محمد محبی؟ به هیچ وجه. برخورد پای او با بازیکن پرسپولیس فقط کارت زرد داشت.
کارشناس داوری ادامه داد: در نیمه اول برخوردی بین مهدی عبدی و کوین یامگا رخ داد. پرسپولیسی ها اشتباه نکنند، این صحنه به هیچ وجه پنالتی نبود. هر دو بازیکن در شرایط مشابهی بودند و هر دو یک حرکت را انجام دادند.
حسین عسگری در پایان گفت:

اشتباه مرگبار پیام حیدری در دقیقه 5 و ندیدن خطای هند گولسیانی، روند بازی را عوض کرد. غیر از این صحنه، پیام حیدری خطاها را درست دید و از کارت زرد خود هم در جای درست استفاده کرد.

بیشتر بخوانید:

  • عکس| 4 تصویر از جورجینا و خواهرش که هرگز ندیده بودید

  • قلم قرمز ساپینتو روی نام ۴ بازیکن استقلال برای دربی

  • عکس | استوری تلخ یحیی گل‌محمدی پیش از دربی

251254

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا