ورزشی

استقبال شگفت‌انگیز از مسابقات مینی‌فوتبال

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ علی خلیلی در نشست خبری فدارسیون همگانی اظهار داشت: در سال گذشته در ۳۱ استان همایش های پیاده روی را داشتیم که ۳۰۱ همایش برگزار شد که تقریبا یک‌رشد ۷ برابری نسبت به سال قبل داشت. در دهه فجر همایش پیاده روی از دماوند تا خلیج فارس را برگزار کردیم تا نام خلیج فارس را گسترش و نشر دهیم. توانستیم با همکاری امور اجتماعی وزارت کشور طلایه داران خلیج فارس را در سواحل جنوبی تا اسفند با مشارکت ۱۶ شهر برگزار کنیم. طرح ملی ورزش خیابانی را با هدف دسترسی مردم به این نوع ورزش اجرا کردیم و استقبال خوبی هم صورت گرفت.

وی ادامه داد: همه ساله ورزش کارکنان دولت توسط وزارت ورزش برگزار می شد و سال قبل به ما واگذار شد که در مجموع ۳۱۷۱ تیم حضور داشتند و ۲۰۰۶۰ نفر شرکت کردند و برنامه ها در ۶ رشته انجام شد. برنامه نهایی هم در خرداد امسال در استان مازندران با حضور ۴ هزار نفر برگزار می شود. امید داریم که امسال بهتر از قبل و با همکاری سازمان اداری استخدامی صورت بگیرد. با وجود محدودیت ها ۲۱ رویداد انجمن های ورزشی در سراسر کشور برگزار کردیم. در دهه فجر هم رویدادهای خوبی برگزار کردیم که بیش از ۲۵ برنامه بود.

سرپرست فدراسیون همگانی عنوان کرد: کاهش کم تحرکی در دستور کار ما است و ۶۹ و هشت دهم درصد کم تحرکی را در کشور داریم و باید تلاش کنیم که مردم به ورزش احساس نیاز کنند و رویدادها را به شکلی تعریف خواهیم کرد که مردم دسترسی آسانی داشته باشند و نیاز به هماهنگی سایر دستگاه‌های دیگر هم هست.

وی گفت: یکی از برنامه‌های ما برگزاری مینی فوتبال محلات است و تاکنون ۴۰۹۹۸ تیم شرکت کرده اند. این مسابقات در ۴۴۸ شهر و در ۳۱ استان و در ۴ مرحله برگزار می شود. افتتاحیه آن ۱۴ اردیبهشت در بوشهر خواهد بود و تا ۱۴ خرداد همه استان ها مسابقات خود را آغاز می کنند. ۱۴۹۱۶ نفر هم ثبت نام داشته اند و اتفاق خوبی که رخ داده اینکه ۸۸۶۵ تیم را بانوان تشکیل می‌دهند. کهکیلویه و بویراحمد و خراسان شمالی هم بیشترین ثبت‌نام را داشته اند

سرپرست فدراسیون همگانی گفت: این مسابقات می تواند در کاهش کم تحرکی موثر و در برنامه ریزی ها اثرگذار باشد.

وی در مورد برآورد هزینه های این مسابقات گفت: تاکنون بیش از ۵.۵ میلیارد به استان ها بودجه داده ایم و خودمان حدود ۱۵ میلیارد برآورد هزینه کرده ایم.

خلیلی در مورد جوایز تیم‌های برتر اظهار داشت: تیم اول ۲۰ دوم ۱۵ و تیم سوم ۱۰ میلیون تومان جایزه می دهیم. سه استانی هم که بیشترین مشارکت را داشته باشند باز همین۲۰، ۱۵ و ۱۰ میلیون تومان جایزه اهدا می‌شود.
سرپرست فدراسیون همگانی در مورد جدب اسپانسر عنوان کرد: تا به امروز از هیچ ارگان و سازمانی کمکی دریافت نکرده ایم و فعلا با مساعدت های وزارت ورزش جلو می‌رویم. هر جایی رفتیم نتوانستیم اسپانسر بگیریم. البته برخی قول دادند اما تاکنون چیزی عملی نشده است.

وی در مورد وضعیت مینی فوتبال و اینکه چه برنامه ای دارید که استعدادها به تیم های لیگ راه پیدا کند، بیان کرد: مینی فوتبال یک انجمن دارد و به نوعی سیاستی را به کار گرفتیم که در سراسر کشور پیاده می‌کنیم. ستادی را در فدراسیون تشکیل دادیم که آموزش مربیگری و داوری را در این بخش داشته باشیم و استعدادیابی هم کنیم. در نهایت این برنامه به قدرتمند شدن تیم ملی مینی فوتبال منجر می‌شود. قرار است در جام پرچم هم که در ترکیه برگزار می شود شرکت کنیم و دیدار افتتاحیه را با سوئیس برگزار خواهیم کرد.

سرپرست فدراسیون همگانی در مورد اینکه انتخابات چه زمانی برگزار می‌شود، گفت: در حال تشکیل کمیسیون ها هستیم و بعد از آن فراخوان برای ثبت نام نامزدها انجام خواهد شد.

خلیلی در مورد اینکه خودتان در انتخابات حضور خواهید داشت یا خیر، گفت: فعلا چون در دفتر توسعه ورزش همگانی وزارت هستم با توصیه مقامات وزارت ورزش آمدم و حالا باید دید چه اتفاقی در آینده خواهد افتاد.

258 258

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا