ورزشی

از نکونام حمایت شود، استقلال را قهرمان می‌کند

ایمان گودرزی؛‌ حمید بابازاده، پیشکسوت خوشنام باشگاه استقلال که در حال گذران زندگی در ینگه دنیا است، تمام اتفاقات استقلال را با دقت زیر نظر دارد. بابازاده که حتی احتمال حضورش در کادر فنی استقلال نیز به عنوان مربی دروازه‌بان‌ها به گوش می‌رسید، بر این باور است که انتخاب جواد نکونام به عنوان سرمربی استقلال، یک اتفاق خوشایند برای این باشگاه محسوب می‌شود. بابازاده صحبت‌های مهمی هم درباره سیدحسین حسینی به زبان می‌آورد و درباره شرایطی که این دروازه‌بان در فصل بیست و دوم پشت سرگذاشت به نکاتی اشاره دارد.
– جواد نکونام به عنوان سرمربی استقلال انتخاب شد. هرچند که این فرایند بسیار طولانی بود و هواداران استقلال بابت انتخاب سرمربی روزهای ملتهبی را سپری کردند اما به هرحال نکونام انتخاب شد و استقلال به نوعی از لحاظ انتخاب سرمربی شرایط آرامی را سپری می‌کند.
درست است، فرایند انتخاب نکونام قدری زمان برد اما درنهایت او انتخاب شد و من خیلی خوشحالم که جواد به این سمت رسید. هواداران استقلال دوست داشتند اگر سرمربی ایرانی باشد، نامش حتماً جواد نکونام باشد که سرانجام همین خواسته هم برآورده شد و آقای نکونام سکاندار استقلال شد. من این انتخاب را هم به هواداران عزیزمان تبریک می‌گویم و هم به خود آقا جواد. امیدوارم در لیگ برتر به موفقیت برسند. هرچند که رسیدن به جام‌ها نیازمند داشتن یک مجموعه از هر لحاظ کامل است.
– در نقل و انتقالات استقلال تاکنون آرمین سهرابیان و مهرداد محمدی به به این تیم ملحق شدند. این خریدها را چه طور ارزیابی می‌کنید؟
قطعاً هر بازیکنی که با تیم بزرگی همچون استقلال قرارداد می‌بندد از لحاظ فنی بازیکن مطلوبی است که توانسته به چنین پیراهنی برسد. معمولاً بازیکنانی که در این سطح به استقلال می‌آیند کیفیت لازم را برای بازی در چنین تیمی دارند. هم محمدی و هم سهرابیان بازیکنان بسیار خوبی هستند که به کار استقلال و جواد نکونام خواهند آمد. به اعتقاد من حضور این دو عزیز را هم باید به فال نیک گرفت و در ادامه راه نیز باید بازیکنان مطرح را به استقلال آورد تا یک مجموعه کامل برای لیگ آتی تشکیل شود. به اعتقاد من لیگ آینده بسیار دشوار خواهد بود و تیم‌ها با برنامه‌ریزی بیشتری تلاش خواهند کرد خود را به جام برساند.
– بعد از پایان فصل بیست و دوم انتقادهای ریز و درشت بسیاری از سیدحسین حسینی شد. بخصوص بعد از دربی فینال جام حذفی فضا به شدت علیه دروازه‌بان استقلال شد. ارزیابی شما از وضعیت سید حسین چیست؟
واقعاً نمی‌خواهم بگویم سید در فصلی که گذشت بهترین عملکردش را داشته ولی متأسفانه بعد از دربی جوی به وجود آمده که تمامی مشکلات مدیریتی و فنی استقلال در سال‌های قبل را هم به حساب حسینی گذاشته‌اند. شما اگر از بهترین کارشناس‌های دروازبانی دنیا هم در مورد گل‌های دربی فینال جام حذفی سؤال کنید آنها هم به این واقعیت مهر تأیید خواهند زد که هیچ شانسی برای دروازه‌بان وجود نخواهد داشت که ضربه امید عالیشاه را مهار کند. بخصوص اینکه مدافعان در فاصله اندکی نسبت به دروازه‌بان قرار داشتند و دید او را به نوعی کور کرده بودند.

از نکونام حمایت شود، استقلال را قهرمان می‌کند
– سیدحسین حسینی فصل بیست و یکم روند بسیار رو به رشدی داشت. او بیشترین کلین شیت‌ها را به نام خودش ثبت کرد و استقلال نیز کمترین گل را خورد. در فصل بیست و دوم اما ناگهان ورق برگشت و وضعیت دفاعی استقلال دگرگون شد.
همانطور که بهترین دروازه‌بان‌های دنیا هم دچار اشتباه و نوسان می‌شوند، سیدحسین حسینی هم دچار همین وضعیت شد اما دروازه‌بان‌هایی نظیر دخیا، ترشتگن و نویر نیز همین وضعیت را تجربه کرده‌اند و این طور نیست که ادعا کنیم نوسان فقط مختص به سیدحسین حسینی است. آنچه در دروازه‌بانی اهمیت دارد و مربیان باید نسبت به آن حساس باشند این است که سبک دروازه‌بانی دچار تغییر شود. سیدحسین حسینی در این زمینه دچار تحولی نشده و سبک دروازه‌بانی‌اش همان است که در اوج بود اما به هر دلیل در فصلی که گذشت او نتوانست به قول معروف 100 خودش را که در فصل بیست و یکم نشان داد، تکرار کند.
– اگر سیدحسین در استقلال بماند باید چه فرایندی طی شود تا این دروازه‌بان دوباره به فرم بدنی مطلوب برسد. راهکار شما که سال‌ها در این زمینه تخصص و تجربه دارید، چیست؟
مشکلات فنی یک دروازه‌بان ابتدا باید تشخیص داده شود و سپس در راستای آن اقداماتی صورت گیرد. بدون تعارف می‌گویم که حسینی نکات مثبت زیادی در شیوه دروازه‌بانی‌اش وجود دارد. سیدحسین با توجه به یکسری نکات ریز می‌تواند دوباره به همان دروازه‌بان کم اشتباه لیگ بیست و یکم تبدیل شود. برای اینکه شاهد همان سیدحسینی باشیم که مهمترین نقش را در قهرمانی استقلال داشت، نیاز به یکسری تمرینات فنی و ذهنی است که قطعاً از عهده مربیانش برخواهد آمد. خود حسینی هم به لحاظ سختکوشی در وضعیت بسیار ایده‌آلی است که می‌تواند به موفقیت این پروسه کمک کند
– برای استقلال چه اندازه شانس قهرمانی قائلید؟
امیدوارم که حمایت لازم از تیم و کادر فنی انجام پذیرد که در این صورت مطمئناً شاهد بازگشت روزهای خوب خواهیم بود.

بیشتر بخوانید:

  • عکس| بیرانوند: استقلالی هستم!

  • عکس | بمب فوتبال ایران در آستانه انفجار

  • عصبانیت شدید باشگاه پرسپولیس از مذاکره بیرانوند با استقلال

257 251

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا