علمی و فناوری

از بین رفت، شرکت توییتر دیگر وجود ندارد!

توییتر تا چند ماه پیش یک شرکت عادی بود، اما امروز دیگر حتی وجود ندارد. شرکت X Corp ایلان ماسک این شبکه اجتماعی را تصاحب کرده است تا احتمالاً به سمت اپلیکیشن «همه‌چیز» که ماسک چند بار درباره آن صحبت کرده بود، حرکت کند.

براساس اطلاعاتی که توسط وب‌سایت Slate به‌دست آمده، شرکت X Corp با توییتر ادغام شده است. این اطلاعات ظاهراً در سندی دیده شده که در پرونده دادگاه میان توییتر و «لورا لومر» در جریان است.

این دادگاه به خودی خود اهمیت چندانی ندارد، اما اطلاعاتی که از آن بیرون آمده است، نشان می‌دهد که شرکت توییتر دیگر وجود ندارد و با X Corp ادغام شده است. این اقدام هنوز رسماً اعلام نشده است و احتمالاً تأثیری آنی بر این شبکه اجتماعی یا خدمات آن نخواهد داشت، اما باید اولین گام ایلان ماسک برای حرکت به سمت رؤیای بزرگ‌تر خود باشد.

توییتر در مسیر تبدیل‌شدن به اپ همه‌چیز X

ماسک قبلاً گفته بود که توییتر می‌تواند به اپلیکیشنی برای «همه‌چیز» با نام X تبدیل شود و کارکردی شبیه سوپراپلیکیشن WeChat چین داشته باشد. بااین‌حال، فعلاً شواهدی در دسترس نیست که این موضوع را به‌طور عینی تأیید کند. این اتفاق می‌تواند اقدامی برای ایجاد یک شرکت والد بزرگ برای مدیریت تمام کسب‌وکارهای ایلان ماسک از جمله تسلا و اسپیس ایکس باشد.

نکته جالب این است که توییتر قبلاً در ایالت دلاور ثبت شده بود، اما X Corp حالا در نوادای آمریکا قرار دارد. بنابراین رسیدگی به پرونده‌های حقوقی این شرکت حالا از طریق X Corp انجام خواهد گرفت.

ماسک در راه رسیدن به اپلیکیشن همه‌چیز قبلاً از طرحی برای تبدیل توییتر به یک بانک مدرن حرف زده بود. او در جلسه‌ای با کارمندان این شرکت گفته بود که در این طرح کاربران می‌توانند پول‌های خود را در این پلتفرم قرار دهند و از آن برای انجام پرداخت‌های مختلف استفاده کنند.

۵۸۵۸

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا