ورزشی

ادامه فعالیت سرپرست غیرقانونی در یک فدراسیون؛ خبری از انتخابات نیست؟!

  • جاباما
ادامه فعالیت سرپرست غیرقانونی در یک فدراسیون؛ خبری از انتخابات نیست؟!

دانا نوشت: یکی از فدراسیون‌های ورزشی در حالی روزهای بلاتکلیفی را یکی پس از دیگری پشت‌سر می‌گذارد که خبری از برگزاری مقدمات انتخاباتش هم نیست.

در شرایطی که برگزاری انتخابات‌های فدراسیون‌های ورزشی به اولویت کیومرث هاشمی در رأس وزارت ورزش و جوانان تبدیل شده و سرپرست وزارت‌خانه قصدِ تعیین‌تکلیف فدراسیون‌های بلاتکلیف را دارد، هم‌چنان خبری از کوچک‌ترین خبر و آپدیتی از وضعیت یک فدراسیون نیست.

فدراسیون انجمن‌های ورزشی که ساختار فعالیتش هم از ابتدا دارای تعریف مشخصی نبوده، از آن دسته فدراسیون‌هاست که در بلاتکلیفی محض به‌سر می‌برد و هنوز هیچ تغییری در آن صورت نگرفته؛ حتی حالا که سرپرست وزارت ورزش و جوانان تغییر کرده و حامی شماره یک سرپرست فعلی فدراسیون، دیگر وزیر نیست.

از روز ۱۶ دی ۱۳۹۷ که غلام‌علی محمدعلی‌پور برای سومین دوره پیاپی بر رأس قدرت این فدراسیون ماند تا به امروز، نزدیک به ۵ سال می‌گذرد اما حتی یک گام عملیاتی و اجرایی برای برگزاری انتخابات فدراسیون انجمن‌های ورزشی از سوی وزارت ورزش و جوانان برداشته نشده و در واقع تخطی و استنکاف از قوانین صورت گرفته است.

محمدعلی‌پور که از تاریخ ۰۲ بهمن ۱۴۰۱ برای انجام امور محوله و ملزومات برگزاری انتخابات به‌عنوان سرپرست فدراسیون از سوی سیدحمید سجادی انتخاب شد، تاکنون بیش از ۷ ماه را بر مسند سرپرستی (بخوانید ریاست) حضور داشته و حتی انتخابات کمیسیون‌های سه‌گانه که از ملزومات برگزاری انتخابات نهایی است را هم برگزار نکرده است.

استنکاف وی از اموراتی که توسط وزیر سابق ورزش و جوانان به وی محول شده از یک سو و مسئله بازنشستگی او که به شکل جدی تبدیل به بحرانی برای ادامه عمر مدیریتی و بقای وی بر مسند قدرت شده، از دلایلی هستند که گویا باعث شده‌اند آقای سرپرست غیرقانونی، تمایلی به برگزاری انتخابات تا حداکثر زمان ممکن نداشته باشند!

محمدعلی‌پور که بیش از ۴ ماه از مدت سرپرستی معمول و قانونی ۳ ماهه و بیش از یک ماه از مدت فرضی تمدیدی سرپرستی‌اش می‌گذرد، در زمان عضویت در هیأت‌اجرایی کمیته ملی المپیک هم بنا بر اعتراضات رؤسای فدراسیون‌ها هیچ آورده و فایده‌ای برای این نهاد ورزشی نداشت و بیش از هر چیز، به حضور مستمر و مداوم در سفرهای بین‌المللی می‌پرداخت.

سوای رفتارهای غیرقانونی و اشتهای عجیب به قدرت، عملکرد سرپرست فدراسیون انجمن‌های ورزشی در دوران حضورش بر مسند ریاست فدراسیون مملو از رویه‌های مشعشع و مبهم بوده که در نهایت کوچک‌ترین آورده‌ای برای ورزش ایران نداشته و به‌جز مواردی که مصادره به مطلوب شده‌اند؛ تنها برای شخص محمدعلی‌پور نردبان بوده و بس.

حالا که برگزاری مقدمات انتخابات این فدراسیون به این میزان به تعویق افتاده، بد نیست مدیران وزارت ورزش و جوانان و در رأس آن شخص سرپرست به شکل جدی به تخلفات رخ داده در این فدراسیون ورود کنند. شنیده می‌شود لابی‌های گسترده‌ای هم برای درنظر گرفته‌نشدن بحث بازنشستگی محمدعلی‌پور در انتخابات شروع شده است.

در کنار برخی فدراسیون‌های بلاتکلیف دیگر، لازم است کیومرث هاشمی به این فدراسیون بدسرپرست هم دقتی ویژه داشته باشد تا انتخابات آن به سرعت و در فضایی کاملاً شفاف، عادلانه و خالی از لابی‌کاری برگزار شود تا بیش از این شاهد پوچی این فدراسیون و رشته‌های مهم زیرمجموعه‌اش نباشیم.

258 258

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید. کد خبر 1811198

  • اپلیکیشن خبرآنلاین
  • دربی سوپرلاکچری

  • افتتاح، بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی 36 پروژه عمرانی با اعتباری معادل 226 میلیارد تومان

  • ماجرای شایعه برکناری درویش از مدیرعاملی پرسپولیس

  • عکس| استوری جنجالی عضو هیئت مدیره استقلال؛ سونامی بزرگی در پیش است!

  • احتمال برکناری درویش از پرسپولیس

  • نویسنده‌ مریخی!

  • خبر خوش برای پرسپولیس و استقلال در آستانه دربی

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا