پیش‌بینی فعالان بازار از قیمت‌ خودرو در بازار شب عید

اقتصادنیوز :حالا از پس یک هفته پر نوسان در بازار خودرو، در اولین روز هفته ریزش قیمت‌ها تداوم یافت تا بازار شب عید با قیمت‌هایی متعارف‌تر مشتریان را به سوی خود بخواند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین بازار خودرو از ابتدای بهمن ماه بازار خودرو روزهای عجیبی را پشت سر گذاشت. افزایش مداوم قیمت ها در بازار بی مشتری سبب شد رکود بازار بیش از پیش عمیق شود.

امروز در بازار خودرو تهران سمند LX حدود ۸۰۰ هزار تومان کاهش قیمت پیدا کرده و به ۹۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بازگشته است. پژو ۴۰۵ GLX امروز یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ارزش خود را از دست داده و در بازار با نرخ ۹۱ میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود. پژو ۴۰۵ GLX دوگانه‌سوز هم با کاهش قیمت یک میلیونی در بازار ظاهر شده و امروز ۱۱۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

فعالان بازار می گویند قیمت‌ها در بازار در هفته پیش رو بیش از پیش خواهد ریخت و بازار شب عید بی تردید بازار مساعدتری برای خریداران خودرو خواهد بود .

وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز پیش از این تاکید کرده است قیمت‌ها در بازار روندی کاهشی را طی خواهند کرد. وی با تایید این نکته که به زودی میزان تولید افزایش خواهد یافت، آینده قیمت‌ها در بازار را کاهشی پیش‌بینی کرده است.حالا آغاز ریزش قیمت ها از هفته گذشته و همچنین تداوم آن در فایل های اعلامی امروز و اعلام برنامه های پیش فروش خودروسازان همگی سبب شده است این ظن تقویت شود که قیمت‌ها در ماه پیش رو کاهش می‌یابد.

امروز در بازار نیز پژو ۲۰۶ تیپ ۲ در ادامه روند هفته گذشته حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان از قیمت نجومی خود عقب‌نشینی کرده و به ۹۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسیده است. حالا می‌توان گفت: این محصول ایران خودرو به حد کافی از کانال ۱۰۰ میلیونی فاصله گرفته است. پژو ۲۰۶ تیپ ۵ امروز یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ارزش خود را از دست داده و در بازار ۱۱۸ میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود. پژو ۲۰۶ صندوق‌دار هم امروز دو میلیون تومان کاهش قیمت را در کارنامه خود ثبت کرده و به ۱۱۹ میلیون تومان بازگشته است. پژو پارس همگام با دیگر محصولات ایران خودرو حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان نسبت به تعطیلات هفته گذشته ارزان شده و در بازار ۱۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری می‌شود. دانگ فنگ H۳۰ بیشترین کاهش قیمت را در بین محصولات ایران خودرو به نام خود ثبت کرده و حدود سه میلیون تومان ارزان شده است.

دنا در بازار امروز تغییری نسبت به هفته گذشته ندارد و همچنان با نرخ ۱۳۹ میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شود. دنا پلاس توربو هم شرایط مشابهی را تجربه می‌کند و روی قیمت ۲۰۲ میلیون تومان متوقف شده و حسابی در کانال ۲۰۰ میلیونی جا خوش کرده است. در این بین دنا پلاس با کاهش قیمت دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی به استقبال مشتریانش آمده و در بازار ۱۶۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری می‌شود.

خودروهای سایپا در تعطیلات هفته گذشته به کاهش قیمت خود ادامه دادند و امروز تا یک میلیون تومان ارزان شده‌اند. کوییک دنده‌ای در خط مقدم کاهش قیمت قرار دارد و امروز در بازار ۸۲ میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود. دیگر خودروهای سایپا گام‌های کوتاه‌تری برداشته‌اند. مثلا تیبا صندوق‌دار امروز با کاهش قیمت ۳۰۰ هزار تومانی به نرخ ۶۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان برگشته و تیبا ۲ در حد ۱۰۰ هزار تومان ارزان شده و در بازار ۷۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری می‌شود. سهم ساینا از کاهش قیمت خودروهای سایپا، حدود ۲۰۰ هزار تومان است که باعث شده قیمت روز این خودرو به ۷۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بازگردد.