همه چیز در مورد دوران قاعدگی

پریود خروج خون از رحم یک خانم، از طریق واژن اوست. این نشانه نزدیکی او به بلوغ است. چیزهای زیادی برای یادگیری در مورد دوره ها وجود دارد.
هر ماه طی چرخه قاعدگی دیواره داخلی رحم ضخیم می‌شود تا محیط را برای بارداری آماده سازد. اما وقتی بارداری رخ نمی‌دهد بدن طی قاعدگی این لایه ضخیم را همراه با خون خارج می‌کند. میزان خونی که در یک عادت‌ماهانه‌ از دست می‌رود معمولا بین 4 تا 12 قاشق چای‌خوری است. چرخه قاعدگی به طور معمول 28 روز طول می‌کشد. با این حال این چرخه برای بعضی خانم‌ها می‌تواند به کوتاهی 21 روز یا به بلندی 35 روز باشد. یک عادت‌ ماهانه‌ طبیعی معمولا بین 2 تا 7 روز طول می‌کشد.

چه زمانی اکثر دختران پریود می شوند:

در اکثر دختران اولین پریود در حدود 12 سالگی رخ می دهد ، اما از 10 تا 15 سالگی ممکن است قاعدگی رخ دهد. بدن هر دختر برنامه خود را دارد.

یک سن مناسب برای دختران وجود ندارد که بتواند پریود شود. اما سرنخهایی وجود دارد که نشانه شروع قاعدگی می باشد :

• بیشتر اوقات ، بعد از حدود 2 سال از شروع رشد سینه دختر پریود می شود.

• نشانه دیگر ترشحات مایع واژن (نوعی مخاط) است که یک دختر ممکن است در لباس زیر خود ببیند یا احساس کند. این ترشحات معمولاً از حدود 6 ماه تا یک سال قبل از شروع پریود دیده می شود.

چه عواملی باعث پریود می شود؟

پریود به دلیل تغییر در هورمون های بدن اتفاق می افتد. هورمون ها پیام رسان های شیمیایی هستند. تخمدان ها هورمونهای زنانه استروژن و پروژسترون را آزاد می کنند. این هورمون ها باعث می شوند که پوشش رحم ایجاد شود. آستر ساخته شده برای اتصال یک تخم بارور آماده و شروع به توسعه می کند. اگر تخم بارور نشده وجود داشته باشد ، آستر می شکند و خونریزی می کند. سپس دوباره همین روند اتفاق می افتد.