22 مه 2020
می 22, 2020

میکرودرم

0 دیدگاه

تکنیک میکرودرم

میکرودرم ابریژن نام دستگاهی است که با هدف درمان جای جوش، برطرف کردن چین و چروک پوست، شفاف سازی و جوانسازی پوست ، رفع کک و مک های غیرمادرزادی، خارج کردن جوش های سر سیاه، بازگشت خاصیت کشسانی پوست، کاهش منافذ پوستی یا همان سوراخ های ریز پوستی مورد استفاده قرار گرفته و همچنین موجب پاکسازی پوست می گردد.

نحوه عملکرد میکرودرم
در این روش پزشک با استفاده از دستگاهی خاص نوعی کریستال ظریف که از جنس اکسید آلومینیوم می باشد را با فشاری که قابل تنظیم است با سطح پوست تماس می دهد. با این کار در لایه های فوقانی پوست تراش های بسیار سطحی ایجاد می گردد.

همچنین این دستگاه بر روی پوست مکشی ایجاد می نماید که کریستال ها را از روی سطح پوست جمع کرده، موجب بهتر شدن جریان خون شده، سلول های فیبروپلاست را فعال نموده و در نهایت موجب طراوت پوست و ترمیم آن می شود.

مزایای تکنیک میکرودرم
این روش دارای مزیت های بی شماری است که در ذیل به تعدادی از آن ها اشاره نموده ایم:

برای انجام آن نیاز به استفاده از بی حس کننده های موضعی یا مواد بیهوشی نیست.
با درد زیادی برای فرد همراه نیست.
مدت زمان لازم برای انجام آن کوتاه و حدود 10 تا 15 دقیقه می باشد.
عارضه خاصی جز مقداری التهاب برای فرد به دنبال ندارد.
هزینه زیادی برای فرد نداشته و مقرون به صرفه است.
برای انواع پوست حتی پوست های بسیار تیره نیز نتایج درخشانی دارد.
عوارض میکرودرم چیست؟
با توجه به اینکه لایه برداری با این روش نسبت به دیگر روش ها بی خطر تر بوده و تهاجم کمتری دارد لذا عارضه خاصی برای فرد به دنبال نداشته و در نتیجه نیاز به رعایت مراقبت خاصی ندارد. با این وجود امکان دارد فرد دچار سوزش گذرا، قرمزی پوست، جوش های زیرپوستی و پوسته پوسته شدن شود که بعد از چند روز برطرف خواهد شد.