18 ژوئن 2019
ژوئن 18, 2019

روش میکرونیدلینگ

0 دیدگاه

روش میکرونیدلینگ

میکرونیدلیگ یک روش تحریک مکانیکی ، برای ترمیم و بهبود آسیب های پوستی می باشد که طی آن بافت های آسیب دیده بازسازی می شود و عملکرد و ظاهر پوست درمان یافته و بهبود می یابد . ( کلینیک زیبایی )

درمان ضایعه های پوستی ، به کمک میکرونیدلینگ با افزایش غلظت کلاژن و همچنین نظم رشته های کلاژن و الاستین در بافتآسیب دیده می گردد .

میکرونیدلینگ ، به وسیله سوزن های خیلی ظریف و ریز در اپیدرم و درم ، تعداد زیادی میکروکانال ایجاد می کند .

با ورود این سوزن ها به درون پوست ، انتشار فاکتور های رشد ، افزایش می یابد و عملکرد پلاکت های خونی ، فیبروپلاست ها و فاکتور های رشد آلفا و بتا بهتر خواهد شد و در نهایت نیز تولید کلاژن بیشتر می شود .

در میکرونیدلینگ ، اپیدرم را سوراخ می کنیم ، اما تخریب نخواهد شد و اپی تلیال در مدت کوتاهی بازسازی می شود ، لذا دوران نقاهت پس ازاین روش نیز کوتاه می باشد .

در ابتدا پوست را تمیز می کنیم وبه کمک کرم های بخصوصی ، پوست را بی حس می گردد . به منظور دریافت نتیجه مطلوب ، از موادی مانند اسید هیالورنیک و سرم ویتامین ث استفاده می گردد تا کلاژن سازی بیشتر تحریک گردد .
وضعیت پوست پس از میکرونیدلینگ

به طور معمول ، حدود یک الی دو روز پس از میکرونیدلینگ ، پوست فرمی شبیه به آفتاب سوختگی دارد و با کمی ورم و قرمزی همراه خواهد بود . در برخی موارد امکان بروز خونریزی و کبودی های جزیی وجود دارد . در حدود 7 الی 14 روز پس از درمان ، شفافیت و نرمی پوست به طور کامل مشهود خواهد بود .
دوران نقاهت پس از میکرونیدلینگ

التهابات پوست خیلی کم است و نهایت چند ساعت بعد بر طرف خواهد شد ، اما قرمز آن نهایتاً تا 48 ساعت بعد نیز ادامه دارد . توصیه می شود تا از ضد آفتاب هایی که در مواد اولیه شان زینک به کار رفته استفاده نمایید .
مزایای میکرونیدلینگ :

کلاژن سازی و روند جریان خون تحریک می شود .

هزینه میکرونیدلینگ نسبت به دیگر روش های جوانسازی پوست ، مقرون به صرف است .

با توجه به اینکه احتمال اسکار ناشی از این روش کمتر است ، لذا برای جوانسازی پوست های تیره توصیه می گردد .

افرادی که پوست شان حساس و نازک است ، این روش برای آن ها مناسب است .

انجام میکرونیدلینگ نیازی به اتاق عمل ندارد و به صورت سرپایی در مطب انجام می شود .

در قسمت هایی مانند دور چشم ، که نمی توان برای لایه برداری از لیزر درمانی استفاده کرد ، مناسب است .

در این روش ، اپیدرم آسیب نمی بیند ، لذا قادر هستید تا در صورت نیاز چند بار این عمل را انجام دهید .
مراقبت های بعد از درمان با میکرونیدلینگ :

با در نظر داشتن این موضوع که پس از درمان امکان پوسته پوسته شدن ، خشکی ، ورم و قرمزی پوست وجود دارد ، بهتر است تا دست کم چهار هفته در مقابل نور مستقیم خورشید ، قرار نگیرید و حتماً از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید .

احتمال عفونت ناشی از عمل بسیار نادر می باشد .

در برخی موارد ، پماد های آنتی بیوتیک ، تجویز می شود .

در صورتی که از تکنیک میکرونیدلینگ برای درمان جای جوش و اسکار استفاده کرده اید ، لازم است تا پیش از خواب ، با پاک کننده ملایم پوست صورت تان را تمیز نمایید .

نتیجه اولیه معمولاً در دوهفته اول پس از عمل ، و اثر بلند مدت اش ، بین شش تا هشت ماه قابل مشاهده خواهد بود .
تعداد جلسه های درمان و فواصل میان جلسات :

فاصله بین هر دوجلسه حدود 4 تا 6 هفته است . برای تحریک تولید کلاژن ، لازم است تا سه جلسه درمان را تکرار نمایید . برای درمان اسکار آکنه و جوش حد اقل سه تا شش جلسه درمان نیاز است .