درمان آبسه دندان با خوردن این مواد غذایی

یکی از مشکلات رایج و درناک در داخل دهان مشکل آبسه کردن دندان است ! به گزارش ایران ناز در این مطلب درمورد علت ایجاد آبسه دندان و راههای درمان آن توضیح داده ایم. با ما در ایران ناز همراه باشید . آبسه دندان ، پري آپيکال و آبسه لثه، پريو دنتال است ! درمان آبسه و آفت دهان با منشا عفونت و باکتري ها ارتباط دارد.

رعايت بهداشت دهان براي جلوگيري از بروز آبسه دندان موثر است اما سوالي که مطرح مي‌شود اين است که چگونه مي‌توان به نحو احسن اين بهداشت را رعايت کرد؟

اصغر حيدريان متخصص دندانپزشکي با بيان اينکه چرک در داخل يا ريشه دندان باعث بروز آبسه مي شود، گفت: آبسه بيشتر در زمان پوسيدگي دندان ها به وجود مي آيد.

اين متخصص دندانپزشکي با بيان اينکه آبسه دندان ، مينا و عاج را از بين مي برد، اظهار داشت: آبسه در قسمت نرم دندان تشکيل مي‌شود و هنگام خوردن غذا و قراگيري مواد غذايي در دهان، باکتري موجود باعث ايجاد پلاک بر روي دندان ها مي شود.

وي به علل ايجاد آبسه دندان اشاره و بيان کرد: بيماري تروما، ايجاد باکتري در دهان و دندان، تورم و قرمزي لثه ها از علل ايجاد آبسه دندان است.حيدريان با بيان اينکه به آبسه دندان، پري آپيکال و آبسه لثه، پريو دنتال گفته مي شود، تصريح کرد: درمان آبسه و آفت دهان با منشا عفونت و باکتري ها ارتباط دارد.

اين متخصص دندانپزشکي با بيان اينکه از بين بردن عفونت از مهمترين راه‌هاي درمان آبسه دندان است: عنوان کرد: تجويز آنتي بيوتيک توسط متخصص نيز باعث حذف عفونت و کاهش درد دندان مي شود.

وي با اشاره به اينکه بروز آبسه در استخوان فک هيچ آسيبي به دندان نمي زند، ياد آور شد: اگر عفونت آبسه به اطراف مجاري تنفسي، حلق و يا مغز بروز کند، باعث ايجاد مننژيت،التهاب مغز، انتشار خون، آسيب به بافت هاي عميق تر و انسداد راه تنفسي مي شود.

حيدريان احساس درد در زمان جويدن را از علائم آبسه دندان برشمرد و عنوان کرد: سستي دندان خراب، تورم، افزايش تب، قرمزي لثه ريشه دندان معيوب و بروز چرک از علائم ايجاد آبسه دندان است.

اين متخصص دندانپزشکي به راه هاي درمان اين عارضه اشاره کرد و افزود: مصرف سه حبه سير، مخلوط عصاره گل رز با آب ليموترش و غرغره کردن با آب نمک باعث درمان آبسه و از بين رفتن عفونت دندان مي شود.

وي با بيان اينکه در زمان آبسه دندان بدون تجويز پزشک نبايد دارو مصرف کرد، تاکيد کرد: آبسه عفونت و تورم در دهان و دندان را به همراه داشته و ترکيدن آن باعث کاهش درد دندان مي شود.

حيدريان در پايان تاکيد کرد: رعايت بهداشت دهان و دندان، استفاده از مسواک (سه بار در روز) باعث کاهش آبسه دندان مي شود