17 فوریه 2020
فوریه 17, 2020

جراحی بینی گوشتی

0 دیدگاه

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی : زمانی که بینی یک فرد از پوست ضخیم و غضروف نازک و ضعیفی برخوردار باشد ، بینی وی در دسته بینی گوشتی قرار می گیرد. اما در گذشته جراحی بینی های گوشتی به صورت کاهنده صورت می گرفت ؛ به طوری که قسمتی از استخوان یا غضروف بینی تراشیده می شد. این کار در طولانی مدت باعث می شد که به مرور نوک بینی دچار افتادگی شود و حتی در برخی موارد تا حدودی فرم بینی به حالت قبلی خود نزدیک گردد ؛ این امر موجب می شد تا افرادی که از بینی های گوشتی برخوردار بودند از انجام جراحی بینی صرف نظر کنند. ( جراح بینی بندرعباس )

اما امروزه با به کارگیری تکنیک های جدید ، دستیابی به زیبایی برای بینی های گوشتی نیز امکان پذیر شده است. در واقع برای بینی های گوشتی از غضروف خود فرد استفاده شده و با تقویت و حالت دادن آن ، بینی گوشتی فرم داده می شود. با این کار احتمال افتادگی یا برگشت پذیری بینی بسیار کم شده و به حداقل خواهد رسید.

جراحی بینی گوشتی

تقویت غضروف بدین معناست که غضروف مورد نیاز از تیغه وسط بینی برداشته شده و به کمک آن نوک بینی تقویت خواهد شد.

انواع بینی گوشتی
به طور کلی بینی های گوشتی به دو دسته تقسیم بندی می شوند. این دو دسته عبارتند از :

دسته اول آن هایی هستند که پوستشان حاوی مقدار زیادی غدد سبابه بوده و چربی زیادی تولید می کنند. این نوع از بینی های گوشتی قابل درمان هستند.

اما دسته دوم بافت زیر پوست آن ها بسیار زیاد است که معمولا قرمز و براق هستند.

فرم مناسب برای بینی های گوشتی
به طور کلی بینی ها را می توان به سه صورت طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی حالت داد. اما از آنجایی که بینی های گوشتی پوست ضخیمی دارند ، در صورت فانتزی شدن ، فرم بینی چندان مشخص نیست و تنها ممکن است نوک بینی کمی گرد تر به نظر برسد. بنابراین معمولا برای بینی های گوشتی جراحی بینی طبیعی انجام خواهد شد.

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی با لیزر
امروزه شایعات بسیاری در رابطه با جراحی بینی با لیزر به گوش می خورد و افراد بسیاری هستند که به دلیل ترس از جراحی و بیهوشی به دنبال این روش هستند. اما باید گفت که علی رغم همه پیشرفت هایی که لیزر در اغلب زمینه های پزشکی و غیر پزشکی داشته ، هنوز قادر به برش زدن ساختمان بینی نیست. بنابراین جراحی بینی با لیزر امکان پذیر نخواهد بود و تنها جنبه تبلیغاتی دارد.

در واقع از لیزر می توان برای صاف کردن پوست بینی یا از بین بردن جای بخیه ها استفاده نمود.