17 فوریه 2020
فوریه 17, 2020

جراحی بینی کج

0 دیدگاه

جراحی بینی کج

منظور از جراحی بینی کج ، عمل زیبایی بینی در افرادی است که به طور مادرزادی یا تحت تاثیر ضربه بینی شان دچار کجی شده باشد. با توجه به اینکه زیبایی صورت به زیبایی کل اعضای آن وابسته است ، یعنی اگر که یکی از اجزای صورت زیبا نباشد موجب می گردد تا کل چهره زیبا به نظر نرسد ، یکی از موارد مهمی که در این امر اثر گذار است تقارن اعضای صورت می باشد. ( جراح بینی در غرب تهران )

بینی کج باعث عدم تقارن در دو طرف صورت به خصوص در نمای روبروی چهره است.

برای جراحی بینی کج که خیلی پیچ خورده باشد ، معمولاً جراحی بینی به روش باز انجام خواهد شد.

دلایل انجام جراحی بینی کج

از شایع ترین علل مراجعه و اقدام افراد برای جراحی بینی کج ، ضربه خوردن بینی است که باعث تروما و شکستگی بینی و در نهایت بد فرمی بینی شده است و یک طرف بینی فرو رفته به نظر می رسد.

در موارد دیگر ، مشکلات مادر زادی ، مانند عدم رشد کامل یک طرف بینی است و منجر شده تا بینی کج دیده شود.
درمان بینی کج

تنها راه درمان برای افرادی که بینی شان در ظاهر کج باشد عمل جراحی زیبایی بینی است. طی عمل بینی ، جراح بینی با ایجاد تراش های مناسب و با به کار گیری تجربه و مهارت خود بتواند با زیبا سازی بینی و ایجاد تقارن در دو طرف بینی ، منجر به افزایش زیبایی کل چهره فرد شود.
تفاوت جراحی بینی کج با انحراف بینی

لازم به ذکر است که جراحی بینی کج ، با جراحی انحراف بینی تفاوت دارد.

انحراف بینی در واقع انحراف تیغه وسط بینی یا سپتوم بینی است و علاوه بر ظاهر بینی ، می تواند عملکرد بینی را نیز تحت تاثیر قرار دهد و مشکلات تنفسی برای فرد به وجود آورد.

فردی که با انحراف بینی مواجه است ، لزوما دچار کجی بینی نخواهد بود و تنها در برخی موارد ممکن است که انحراف بینی منجر به کجی ظاهری بینی گردد.

انحراف بینی زیاد ، فرم بینی را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد و به علت کج شدن تیغه بینی ، سوراخ های بینی مسدود یا گرفته می شوند.

لازم به ذکر است که دلیل بروز مشکلات تنفسی بر اثر انحراف بینی ، ناشی از مسدود شدن یکی از سوراخ های بینی یا هر دو سوراخ بینی می باشد.

گاهی نیز تیغه بینی کج می شود ولی فرد هیچ گونه مشکل تنفسی ندارد ، در چنین مواقعی انحراف بینی با کج شدن بینی اشتباه گرفته می شود ، زیرا در حالتی که انحراف بینی باعث مشکلات تنفسی نشود فقط ظاهر بینی دچار دفرمگی می شود.

برای درمان انحراف بینی می بایست فرد تحت جراحی انحراف بینی یا اصطلاحا سپتوپلاستی که در حقیقت نوعی جراحی درمانی بینی است قرار گیرد ، اما برای اصلاح کجی بینی فرد باید جراحی زیبایی بینی انجام دهد.

توجه داشته باشید که امکان انجام همزمان جراحی انحراف بینی و کجی بینی نیز وجود دارد و به این جراحی در اصطلاح پزشکی سپتورینوپلاستی اطلاق می گردد.

بدیهی است که تشخیص کج بودن بینی و انحراف بینی از یکدیگر به عهده جراح بینی می باشد .

جراحی بینی کج

جراحی بینی کج

نکاتی درباره ی جراحی بینی کج

جراحی بینی کج تنها در مواردی انجام می شود که بینی بر اثر ضربه یا به طور طبیعی دچار کج شدن و عدم تفارن بینی شده باشد.

بنابراین در مواقعی که بینی بعد از جراحي بيني کج شده باشد نیاز است تا جراحی ترمیمی بینی انجام شود.

برای مشکلاتی که بر اثر انجام نادرست جراحی بینی به وجود می آیند نیاز است تا جراحی بینی ترمیمی یا عمل بینی ثانویه انجام شود.
هزینه جراحی بینی کج

جراحی انحراف بینی یک عمل درمانی است و تحت پوشش همه بیمه های درمانی انجام می شود ؛ اما جراحي بيني کج ، یک عمل زیبایی بینی به شمار می رود و خود فرد باید کل هزینه های جراحی بینی کج را پرداخت نماید.

لازم به ذکر است که برای اطلاع از هزینه دقیق جراحي بيني کج می بایست به مطب پزشک مراجعه کنید تا ایشان پس از بررسی ها و آنالیزهای لازم ، شما را از هزینه قطعی عمل آگاه سازند.

اشتراک گذاری این پست