18 ژوئن 2019
ژوئن 18, 2019

جراحی بینی شکسته

0 دیدگاه

جراحی بینی شکسته

جراحی بینی شکسته : استخوان های بینی بر اثر تصادف ، دعوا ، آسیب های ورزشی و غیره دچار شکستگی می شوند . شکستگی بینی علاوه بر مشکلاتی که برای عملکرد بینی به وجود می آورد ، زیبایی فرد را نیز تحت تاثیر قرار می دهد . ( جراح بینی شیراز )

هر چند که مشکل شکستگی بینی در بین مردان رایج تر است ولی بانوان نیز می توانند دچار شکستگی بینی شوند .

بهترین روش برای درمان شگستگی بینی ، بهبود آسیب های استخوان بینی می باشد که این روش تنها با انجام جراحی زیبایی بینی امکان پذیر است .

جراحی بینی یا رینوپلاستی روش تهاجمی است که امکان دسترسی مستقیم به ساختار بینی را می دهد و جراح بینی می تواند به خوبی مشکل استخوان های بینی را با استفاده از تکنیک های تخصصی برطرف نماید .

قابل ذکر است که شکستگی بینی همیشه منجربه انجام جراحی بینی شکسته نمی شود زیرا برخی از شکستگی های مرتبط با بینی جزئی هستند و با جا انداختن استخوان بینی برطرف می شود .

جا انداختن بینی شکسته

بینی که دچار شکستگی شده باشد دارا برخی از علائم می باشد ، مانند :

تغییر شکل در ظاهر بینی
درد شدید در ناحیه بینی
تورم و کبودی بینی
خونریزی بینی و غیره .

علائم ذکر شده هم در شکستگی خفیف هم در شگستگی شدید بینی رخ می دهند ، به همین دلیل بالافاصله پس از شکسته شدن بینی ، فرد نمی تواند تشخیص دهد که بینی به چه اندازه دچار شکستگی شده است .

بالافاصله پس از شکسته شدن بینی ، بهتر است به جراح متخصص بینی مراجعه کنید زیرا تا زمانی که بافت های بینی نرم و قابل حرکت باشند ، جا انداختن بینی امکان پذیر است و پس از گذشت ۱۰ الی ۳۰ روز دیگر نمی توان اقدامی جهت جا انداختن بینی انجام داد و حتی برای بهبود شکستگی جزئی بینی نیز نیاز به رینوپلاستی می باشد .
هزینه عمل شکستگی بینی

ابتدا جراح بینی ، بینی را بررسی می کند تا میزان شکستگی بینی را تشخیص دهد .

میزان شکستگی بینی در تعیین هزینه تاثیرگذار است .

هر چه استخوان یا غضروف بینی دچار شکستگی بیشتری شده باشد ، قطعاً انجام جراحی بینی پیچیده تر می شود و زمان رینوپلاستی نیز طولانی تر است .

جراح بینی پس از اعلام هزینه ای که بابت رینوپلاستی بینی شکسته دریافت می کند به بیمار می گوید که علاوه بر دستمزد خود ، هزینه های بیمارستان نیز بخشی از تعرفه عمل شکستگی بینی هستند .