17 فوریه 2020
فوریه 17, 2020

جراحی بینی ترمیمی

0 دیدگاه

جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی ترمیمی : چنانچه بعد از جراحی بینی نقایص بینی در جراحی پیشین به خوبی مرتفع نشده باشد یا اینکه نیاز به اصلاح و بازسازی ایراداتی باشد که در جراحی قبلی پیش آمده ، انجام جراحی بینی ترمیمی ( جراحی بینی ثانویه ) ضرورت می یابد. ( جراح بینی تهران )

جهت دستیابی به بهترین نتایج از جراحی بینی ترمیمی باید حداقل یکسال پس از جراحی قبلی اقدام نمود.

همانطور که می دانید جراحی زیبایی بینی در میان افراد جامعه طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است، کسانی که قصد انجام جراحی بینی را دارند بهتر است برای به دست آوردن نتیجه ایده آل به یک جراح بینی خوب و متبحر مراجعه کنند تا ایرادات بینی آن ها به درستی رفع شود.

اما در برخی از مواقع به دلایل مختلف فرد از نتیجه جراحی بینی خود رضایت نداشته و به همین علت اقدام به جراحي بيني ترميمي می کند.

از جمله دلایل اقدام به جراحی بینی ثانویه می توان به موارد ذیل اشاره کرد :
رفع نشدن کامل قوز روی بینی
انحراف و کجی بینی
نامتقارن بودن بینی
افتادگی نوک بینی
بیش از اندازه کوچک و سربالا شدن بینی
و غیره
در جراحی بینی ترمیمی به چه نکاتی باید توجه کرد ؟

افراد متقاضی جراحی ترمیمی بینی به این نکته توجه کنند که صرفا به خاطر هزینه به هر جراح بینی مراجعه نکرده و ابتدا درباره او تحقیق کنند و نمونه کارهای او را برای اطمینان از انتخاب بهترین جراح ترمیم بینی مشاهده کنند.

هچنین قابل ذکر است فرد جهت جراحی بینی ثانویه پس از یکسال باید به جراح بینی مراجعه کند تا زخم های ایجاد شده در جراحی بینی اولیه بهبود یافته باشد.

فرد به این نکته توجه کنند که با هر بار تکرار جراحی بینی ،میزان پیچیدگی و دشواری آن بیشتر می شود.

نحوه جراحی بینی ترمیمی

برای انجام جراحي بيني ترميمي جراحی بینی با توجه به مهارت و تجربه خود یکی از روش های جراحی بینی باز یا جراحی بینی بسته را انتخاب می کند.

جراحی بینی به روش باز

در جراحی بینی به روش باز که بهتر است برای آن اصطلاح دسترسی اکسترنال به کار برده شود، بر روی کلوملا برش کوچکی زده می شود و پس از جدا کردن پوست از اسکلت بینی تغییرات مورد نیاز بر روی بینی اعمال می شود.

در این روش جراح بینی دید و تسلط بیشتری برای اعمال تغییرات بر روی بینی دارد به همین علت اکثر جراحان بینی از این روش برای جراحی زیبایی بینی استفاده می کنند.

در جراحی بینی به روش باز می توان پیچیده ترنی تغییرات را روی بینی اعمال نمود و در جراحی های دشواری مانند جراحی بيني ترميمي ، جراحی بینی گوشتی و غیره می توان از این روش استفاده نمود.

جراحی بینی به روش بسته

در این روش جراحی بینی هیچ برشی بر روی کلوملا ایجاد نمی شود و تمامی برش ها در داخل بینی زده می شود. بنابراین دید جراح بینی و در این روش محدود می باشد و امکان اعمال تغییرات وسیع و پیچیده روی بینی وجود ندارد.

پس از جراحی بینی به روش بسته میزان کبودی و ورم بینی کمتر از جراحی بینی به روش باز می باشد ، همچنین جای بخیه و محل اسکار نیز پس از جراحی بینی به این روش روی بینی قابل مشاهده نخواهد بود.