20 فوریه 2020
فوریه 20, 2020

ترمیم بینی

0 دیدگاه

ترمیم بینی

ترمیم بینی یا همان جراحی بینی ترمیمی به منظور بازسازی و اصلاح ایراداتی انجام می شود که با انجام جراحی بینی اولیه برطرف نشده یا در اثر آن در بینی فرد ایجاد شده است. ( جراحی بینی لاهیجان )

در بیشتر موارد این عدم شناخت کافی جراح از آناتومی بینی، نداشتن دقت، تجربه و مهارت کافی او است که موجب می شود نتایج دلخواه از جراحی بینی اولیه حاصل نشده یا مشکلاتی در فرد ایجاد شود که او را ناچار به انجام مجدد جراحی بینی نماید. بنابراین بهتر است قبل از انجام عمل زیبایی بینی دقت زیادی را برای انتخاب جراح خود صرف کنید.

نکاتی در ارتباط با جراحی بینی ترمیمی
افرادی که قصد جراحی ترمیمی بینی یا جراحی ثانویه بینی را دارند باید به نکات زیر دقت کنند:

انتظارات واقع بینانه داشته باشید.
به این مسئله توجه کنید که با هر بار انجام جراحی بینی پیچیدگی های آن بیشتر خواهد شد.
امکان دارد چهارچوب بینی به اندازه ای کافی سالم نبوده و قادر به تحمل یک جراحی دیگر نباشد، در چنین شرایطی باید مدت زمان بیشتری برای انجام جراحی ترمیمی بینی صبر نموده یا برای همیشه از انجام آن صرف نظر نمایید.
برای انجام این جراحی لازم است تا درون بینی عاری از هرگونه زخم بوده یا مقدار زخم ها در کمترین حد ممکن باشد.
اگر به هر دلیلی از نتیجه جراحی بینی خود رضایت ندارید به هیچ عنوان نباید از جراح خود درخواست اقدام فوری برای عمل بینی را داشته و می بایست حداقل 1 سال برای انجام آن صبر کنید.
نحوه انجام جراحی ترمیمی بینی
تکنیک جراحی بینی ثانویه همچون جراحی بینی اولیه بوده و پزشک طبق صلاحدید خود از روش باز یا بسته برای انجام آن استفاده می کند.

با توجه به ایرادات موجود در بینی ممکن است این جراحی حدود 1 و نیم تا دو ساعت به طول انجامیده و اگر بیمار مشکل خاصی نداشته باشد در همان روز و پس از به دست آوردن هوشیاری خود ترخیص شده و به خانه باز خواهد گشت.

چه عیوبی را می توان با جراحی ترمیم بینی برطرف کرد؟
قوز بینی که با جراحی بینی قبلی به طور کامل برطرف نشده است.
افتادگی نوک بینی که معمولاً در اثر به کارگیری تکنیک های نامناسب در بیمار ایجاد می شوند.
بیش از اندازه سربالا شدن و به اصطلاح خوکی شدن نوک بینی
کوتاه شدن بیش از حد بینی
چرا باید برای ترمیم بینی یکسال صبر کرد ؟
طبق توصیه جراحان بینی ؛ افراد در صورت تمایل به انجام جراحی ترمیمی بینی ، می بایست حداقل یکسال صبر کنند.

به طور کلی برای انجام جراحی بینی و رفع ایرادات و نقائص بینی ، جراح باید به ساختار داخلی بینی دسترسی یابد و این کار مستلزم جدا سازی پوست بینی از روی اسکلت غضروفی – استخوانی می باشد.

این فرآیند منجر به بروز زخم هایی در ساختمان داخلی بینی می گردد و ترمیم این زخم ها و اتصال مجدد پوست به اسکلت زیرین بینی ، به گذشت حداقل یکسال زمان نیاز دارد.

بینی در این بازه زمانی هنوز تا حدودی با تورم مواجه بوده و نتیجه نهایی عمل ، مشخص نخواهد بود ؛ لذا برای دیدن نتیجه قطعی بینی باید حداقل پس از یکسال ، اظهار نظر کرد.

از این رو بهتر است افراد پس از گذشت یکسال از جراحی بینی اولیه ، نسبت به ترمیم بینی خود اقدام نمایند..